AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

10 pytań do KRS

“Dom pod Orłami” – siedziba KRS

W ripoście na poczynania „partii prezesów”

Reagując na kłamstwa i manipulacje jakie ostatnio mają miejsce z strony tzw. „lobby prezesowskiego”,

mającego na celu zmanipulowanie szerokich mas zwykłych członków spółdzielni,

 przedstawiamy publicznie:

10 pytań do KRS,

oczekując również publicznej odpowiedzi.

1.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą,w świetle danych podawanych przez GUS stwierdzenie, że administrowanie w budynkach wielolokalowych, sprawowane przez zarządy SM  są dużo tańsze i lepsze niż wspólnotowe?

2.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą,stawianie zarzutu właściwie nie wiadomo komu, o nieprawidłowym wydzieleniu działek pod blokami, , gdy to właśnie zarządy SM i rady nadzorcze, odpowiadają za taki właśnie podział za sugestią KRS ?

3.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą, stwierdzenie „wspólnota, to też komuna”? Spółka z o.o., czy akcyjna to także „komuna”? A w wspólnocie to wszystko jest wspólne i nie ma żadnych właścicieli?

4.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą, powoływanie się na autorytet noblistki, gdy ona tego Nobla dostała w całkiem innej dziedzinie ekonomii niż spółdzielczość (nie ma takiej dziedziny w ekonomii)?

5.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą twierdzenie jakoby –  wbrew obowiazujacemu prawu w Polsce – właściciel jednego wyodrębnionego mieszkania mógł przejąć całość władzy nad nieruchomością?

6.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą, twierdzenie, że formalne oddanie własności  temu, kto za to zapłacił, jest wywłaszczaniem rzesz spółdzielczych z majątku?

7.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą, nazwanie grupy członków SM, usiłujących kontrolować zgodnie z prawem działania prezesów zarządów i samych zarządów,  oraz rad zwanych nadzorczymi  tychże SM, „sfrustrowaną garstką użytkowników lokali”?

8.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą, sugestia zawarta w stwierdzeniu, jakoby propozycje zmian w ustawach spółdzielczych, dążyły do zlikwidowania Sejmu, Senatu i chciały przenieść „obradowanie” do sejmików wojewódzkich, a może zebrań sołectw?

9.       Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą,  powoływanie się na historyczne początki spółdzielczości w Europie Zachodniej, gdy wzorcem i podstawą działania wszystkich spółdzielni w Polsce, są prawa stworzone w sowieckiej Rosji?

10.   Czy jest ordynarną manipulacją, czy prawdą, powoływanie się na zapisy Konstytucji, w sytuacji, gdy ten kto zapłacił za towar jest z niego wywłaszczony i nie jest jego pełnoprawnym i jedynym właścicielem?

Oczekujemy, że odpowiedź będzie jasna i prosta, bez zbędnej sofistyki, aby była łatwo czytelna dla zwykłego członka spółdzielni, w myśl biblijnej zasady: „niech tak znaczy tak, a nie niech znaczy nie”.

9 Responses to “10 pytań do KRS

 1. szelpon

  Z tego gównianego powodu do którego link zamieścił Edi odwołano dzisiejsze posiedzenie komisji. Posłowie różnej maści mają gdzieś zwykłych spółdzielców ważniejsza jest komuna spółdzielcza.

 2. Edi

  lektura na ostatnią bezczyność komisji ( NPS) czym zainteresowany jest przewodniczący komisji do spraw
  nowelizacji (czyżby) prawa spółdzielczego.Następne posiedzenie odbędzie się 23,24-kwietnia.

  http://www.krs.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=290:zgromadzenie-ogolne-cooperatives-europe-w-warszawie&catid=11:aktualnoci&Itemid=500

  9 prawa spółdzielczego

 3. Endriu

  Brawo Panie Burmistrzu miasta Gołdapii! J. Jankowski, objazdowy propagandysta negatywnego lobby funkcyjnego z krajowych czap spółdzielczych dodał łyżkę dziegciu na uroczystości. Jaki jego tytuł taka jego cooltoora, z trudem dopisanego doctora. Gdyby SM likwidowało państwo, jak bredzi ów gadacz, to
  w Gołdapii winna być stypa! Burmistrz dał gościowi nadużywającemu swój status należny publiczny odpór, a ten zasiedziały działacz na kilku funkcjach spółdzielczych niezwykły do takiego dlań “afrontu”. Zaliczy burmistrza do “planktonu” czy nie? Może jako odreagowanie spółdzielnia zostanie dotknięta dogłębną bardzo kosztowną tzw. lustracją z KRS czy ZRSMRP?

  http://goldap.wm.pl/192792,Goldapska-Spoldzielnia-Mieszkaniowa-ma-juz-45-lat.html#ixzz2wIG5yopk

 4. MacEloe

  Pytania są KOMPROMITUJĄCE dla “lobby prezesowskiego”, więc myślę ,że ich autor nie miał by nic przeciwko temu, aby dla szerokiego rozpropagowania takiej kompromitacji i upublicznienia jej, inne strony WWW i witryny, umieściłe je u siebie również.

  • slusarz

   Jak to oni nas nazwali? „Sfrustrowaną garstką użytkowników lokali”? Dobre sobie. Większych frustratów jak tych dwóch sfinksów z naszej krajówki, to ja w życiu nie spotkałem. Sfrustrowani na maksa, bo im się grunt spod nóg obsuwa. Tą wymykającą się z rąk władzę to oni by może jeszcze przełknęli, ale jak tu się rozstać ze stojącą za nią kasą? Taka rzeka obfitości wygarniana co miesiąc z kieszeni milionów, którzy płacą i nie pytają za co. Przecież to niepowtarzalna gratka. Gdzie oni teraz znajdą taka drugą żyłę złota.

   • Iga

    No właśnie. I kto tu jest bardziej sfrustrowany? My, czy oni? Bo nam się widzi, że my garstka, mamy do zyskania znacznie mniej, niż oni do stracenia.

   • Moro

    To pewno dlatego tak ich żółć zalewa.
    „100 pytań do Lidii Staroń” – czytaliście te ich gorzkie żale? Jak by je posortować i wywalić odmianę tych samych wątków przez wszystkie przypadki to ostaną się tylko dwa zasadnicze pytania: Czemu chce nam Pani odebrać to Eldorado? Co myśmy Pani złego zrobili?

   • Petarda

    Zbliża się koniec prezesów i nie tylko.
    https://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg

Comments are closed.