AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Adwokaci diabła (2)

 

Hernand

W latach 2004-2006 dokumenty śledcze w postępowaniach wszczynanych z naszych wniosków przez różnych prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej krążyły pomiędzy Rejonówką a Okręgówką jak piłeczka tenisowa pomiędzy Agnieszką Radwańską  i Venus Williams. Ponieważ obydwie instancje, delikatnie to ujmując, grały z nami w durnia, nasze skargi na czynności prokuratorskie huczały w całej Polsce.

W wyniku tych międzyinstancyjnych bekhendów i forhendów stawiane przez nas zarzuty Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej  powoli gromadziła  na jednym biurku. Asesor Prokuratury Elżbieta Krężołek umarzała je hurtem trzy razy:  10.11.2005r, 28.02.2006r i 24.06.2006r. Po naszym  zaskarżeniu trzeciej decyzji asesorskiego umorzenia śledztwa,  Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nie przychyliła się do podnoszonych przez nas argumentów i akta sprawy skierowane zostały do rozstrzygnięcia przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej o czym poinformowano nas ogłoszeniem prasowym, które ukazało się w lokalnej prasie 25.10.2006r:

Ogłoszenie 2002

 

Pełny tekst:    Do Prezesa SR.

Do wiadomości otrzymał  m.in.   Prokurator Okręgowy  Robert Hernand:

Otrzymują

 

 

Odpowiedź w imieniu Prokuratora Okręgowego:

013

014

Do wspólnego kotła zarzutów hurtem umorzonych przez asesor Elżbietę Krężołek trafiły też mające najpoważniejszą wagę dochodzenia przeprowadzone i udaremnione przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej Marka Rysia, który podlegał wyłączeniu na mocy art. 40 § 1 pkt 3 kpk w zw. z art. 47 § 1 kpk, ponieważ według naszej wiedzy łączyły go relacje powinowactwa z prezesem naszej spółdzielni. Informację tą opublikowaliśmy w wydaniu Dziennika Zachodniego z dnia 23 lutego 2007r celem powstrzymania nieetycznej decyzji sądu, której się spodziewaliśmy oceniając dotychczasowy przebieg sprawy. Po tej publikacji w prasie ukazało się oświadczenie, z którego wynikało, że nieprawidłowo oznaczyliśmy kierunek powiązań rodzinnych łączących prezesa i prokuratora.

Oświadczenie Skrzymowskiej

W związku z powyższym do czynności sądowych w postępowaniu przygotowawczym skierowany został nasz kolejny wniosek:

Wniosek o ustalenie powinowac

Prochaczek - zaw. o rozprawie

 

SSR Aadam Prochaczek

Sędzia SR w Rudzie Śl. Adam Prochaczek

020024

Pełny tekst postanowienia:

SSR Prochaczek – Postanowienie

W ramach komentarza dodać należy, że ówczesny Asesor Sądu Rejonowego w Rudzie Śl. Adam Prochaczek :

1. Usiłował przyjąć zeznanie świadka Krzysztofa Skrzymowskiego bez pouczenie świadka o odpowiedzialność karnej za fałszywe zeznania, co w myśl przepisów zwalniało świadka z takiej odpowiedzialności. Dopiero po naszej interwencji świadek został pouczony i zeznanie zostało powtórzone .

2. Nie zaprotokołował i nie odniósł się do naszego zdecydowanego wniosku o sprawdzenie wiarygodności zeznań świadka i oświadczenia prokuratora poprzez załączenie do akt sprawy aktów stanu cywilnego obydwu aktorów tego przedstawienia.

3. Nie sprawdził relacji powinowactwa przez założenie, że świadek może mieć siostrę, która jest, bądź była małżonką prokuratora.

Prokurator Marek Ryś

 

5 Responses to “Adwokaci diabła (2)

 1. slusarz

  Na pierwszym posiedzeniu sądu asesor Prochaczek zinwentaryzował personalia licznej spółdzielczej publiczności, a potem zajął się dochodzeniem w sprawie ustalenia prawa przybyłych do udziału i trzeba było mu przypominać, że nie było decyzji o utajnieniu czynności sądowych w postępowaniu przygotowawczym. W końcu zrozumiał, że nas nie wystraszy i odpuścił. A jak przyciskaliśmy go do muru, to ogłaszał przerwę i gnał do prezesa po instrukcje. A potem dyktował do protokołu rzetelny raport z przebiegu, bo uważnie go obserwowaliśmy, a po posiedzeniu używał gumki – myszki . I w efekcie zrobił to, co mu kazali, a nie to co należało.

 2. Fix

  Komentarze @ Petarda są zdumiewające.
  Knajacki język prawie każdej wypowiedzi stanowi uzasadnioną podstawę do usuwania takich komentarzy przez moderatora.
  W przyrodzie występują różne przypadki, ale ten jest typowym przykładem narzekania frustrata.

  • Ikona

   Fix-ie dla Ciebie zdumiewające dla nas od paru lat prawdziwe. Moderatorowi dziękujemy za Petardę, optymistkę.
   Frustrat: pesymista , zgorzknialec , narzekacz , nerwus.
   Frustracja, czyli rozczarowanie.
   Fix nie “bij piany”.
   Kto Ty jesteś, gdzie Twoja witryna?
   Energię marnuj do ich wysokości “murzyńskości” z Komisji Nadzwyczajnej:

   http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS7.nsf/JK1?OpenForm&NPS

   • Ikona

    Nie powinno się mówić mafia, złodzieje. Należy mówić kochani patrioci, dbający o dobro narodu polskiego.
    Wybawcy.
    Przykład idzie z Sejmu, zobacz knajacki język Posłów
    https://www.youtube.com/watch?v=GroeGfOijWI i in. wystąpienia.
    Temido już wkrótce Marszałek Sejmu P. Sikorski zdyscyplinuje Posłów naszej komisji i da odpowiedź na Twoje pismo z przed 5 m-cy do b. Marszałek Sejmu P. E. Kopacz.

 3. Petarda

  Proszę Państwa, NIGDY NIE stracę nadzieji na lepsze jutro dla spółdzielców właścicieli. Wyraźnie widzimy, że szansa jest. Jak zrobić porządek z BANDYCKIM SYSTEMEM??? Z MAFIIĄ SMRP? I nie tylko.
  Pani Premier E. Kopacz ma Pani szansę ratowania Polski i spółdzielczości z rąk KANALII! Ma Pani szansę zrehabilitowania się w naszych oczach. Tylko JOW-y i reforma w mafijnym wymiarze sprawiedliwości! S. O. S.
  Loniu, brawo dla Ciebie i kolegów. Głową muru nie przebijesz?
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/minela-dwudziesta/wideo/21092014/16655832

Comments are closed.