AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Afera na “Zaciszu”

Warszawska SM. A jak “warszawska” to “na bank” można (strzelając w ciemno) powiedzieć:

TAM MUSI BYĆ AFERA

A afery mają to do siebie, że ich “bohaterowie” często znajdują swoje miejsce na ławie oskarżonych.

Tak jak w tym przypadku:

wokandaZnacie te osoby? Tak to “bohaterowie” wpisów i na naszej witrynie i przede wszystkim na witrynie

http://osiedlezaciszewaw.pl/

To byli prezesi Zarządu SM “Zacisze” w Warszawie i jego członkowie . A rodzaj oskarżenia? W zasadzie typowy i banalny gdy mowa o polskich SM – od 2007 r. do 2013 r. w tej SM nie odbyła się żadna lustracja. Odbyla się dopiero w 2015roku. Zaś przepisy prawa stanowią, że dokumenty SM winna przechowywać przez 5lat. Członkowie więc troszkę się zdenerwowali i naspisali do ministerstwa, a to nie wiele myśląc złożyło zawiadomienie do prokuratury. Zaś ta, ponieważ przestępstwo jest oczywiste – skierowala sprawę do sądu. Można by w zasadzie na tym skończyć, przywołując tylko źródłowy wpis

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=3223,ale….

No właśnie – ALE ….

To ciekawa SM, w której np. “wyparowało” w sposób niewiadomy ponad 635 tys. złotych z funduszu zasobowego, a jest to FUNDUSZ, ktorym MOŻE DYSPONOWAĆ TYLKO WALNE i nikt więcej. W zapisach ksiegowych pieniadze są pokazywane, a na kontach bankowych ICH NIE MA. Takich efektów “parowania kasy” jest tam więcej, ale o tym kiedy indziej.

Tu jest jednak taka “ciekawostka”. Proszę zwrócić uwagę na wpisy na wokandzie:

 • mecenas Olgierd Pogorzelski – to adwokat zatrudniany przez SM i w zasadzie powinien występować jako oskarżyciel posiłkowy po stronie prokuratora. Nic z tego! On tu występuje jak obrońca pani Florczuk (byłej prezes zarzadu), a także jako obrońca innych oskarżonych, czlonków zarzadu (a nawet będacych po. prezesa zarzadu).

olgierd-pogorzelski-portret-small1mecenas O. Pogorzelski

 • To samo dotyczy radcy prawnego: Jarosława Ostrowskiego. On też jest zatrudniony przez SM do reprezentowania jej interesów (taka drobnostka: czlonków jest 146 i pięciu “mecenasów” Pogorzelski, Ostrowski, Cichowicz, Woźniacka. Skrzypkowska – ciekawe kto ich finansuje?). A tu też są obrońcami oskarżonych. Ludzi oskarżonych o działanie na szkodę SM.

Niezwykle ciekawa jest etyka zawodowa mecenasów i radców prawnych w Warszawie. No bo trudno sobie wyobrazić, aby zawodowy prawnik, wynajęty przez nas do bronienia nas przed zakusami ZŁODZIEJA, jednoczesnie występował przed sadem jako OBROŃCA tego złodzieja w procesie o okradzenie nas. Cóż się jednak dziwić – SĘDZIA MOŻE KŁAMAĆ, jako orzekł “najprzewielebniejszy” SN, to dlaczego by adwokat, radca prawny miał być moralnie czysty, uczciwy? Ciekawe, kogo będą reprezentować te “tuzy” palestry warszawskiej, gdy będą finalizowane procesy o defraudację majatku tej SM “Zacisze”?

I jeszcze jedno: tacy “biedni” ci oskarżeni, że MAJĄ OBROŃCÓW “Z URZEDU”!

A także taka mała dygresja, świadczaca o indolencji procesowej tych “mecenasów”:

Proces jest w zasadzie trywialny i wyrok musi być oczywisty. Tylko swoją głupotą spowodowali to, że on jest (co jest bardzo dobre dla spółdzielców, a bardzo niedobre dla jednego z nich, pracownika ministerstwa, gdzie wymagane jest zaświadczenie o niekaralności na zajmowanym przez niego stanowisku). Tak naprawdę, to w Warszawie przekręty umie się robić tylko “na rympał”? Przecież jak już mnie zlapano za rękę, to nie da się mówić “nie moja”. A gdyby dureń jeden z drugim umiał myśleć, to przyznali by się jak “jeden mąż i żona”, sąd by im “wlepił po 3oo zł grzywny, sprawę tym samym “zamieciono by pod dywan”, a my nie mielibysmy o czym pisać.

sadA tymczasem siedzi się, będąc “ciężko” wystraszonym, na ŁAWIE OSKARŻONYCH

8 Responses to “Afera na “Zaciszu”

 1. Petarda

  Dn. 1.02.17 r. ( środa ) wspieramy w sądzie naszego Kolegę P. Czarka Meszyńskiego, który rzetelnie wykonuje swój obowiązek – broni mienia swojej i sąsiadów spółdzielni.

  Za dużo leniwych sąsiadów! Niedługo się obudzą z ręką w …….
  Podobnie jak wiele spółdzielców w kraju.
  Spotkajmy się w sądzie, przyjadę z Olsztyna.

  SĄD REJONOWY
  VII WYDZIAŁ KARNY
  WARSZAWA PRAGA – PÓŁNOC
  UL. TERESPOLSKA 15 A

  Godz. 14.00 sala 206

 2. Kasandra

  Czarku, sprawdziłeś, czy na te prace jest zgoda urzędu dzielnicy i nadzoru budowlanego?

 3. Czarek Meszyński

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju – grudzień 2014 – na postawie art. 93a u.p.s.

  Prokurator nie miał wyjścia, zawiadomienie zgłosiło MIR – instytucja państwowa.

  Pragnę podziękować Kasandrze – to Ona pozytywnie mnie zainspirowała w Trybunale Konstytucyjnym w styczniu 2015 r.

  Warto jest wymieniać doświadczenie w walce z patologią SM.

  • slusarz

   Już myślałem, że czytam scenariusz filmu z fabułą science fiction. Mówią, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale to i tak ewenement.
   Makówek im sąd nie poobrywa. Ale bez względu na wymiar kary, jak ich wpiszą do rejestru skazanych, to z możliwością wykonywania zawodu będą kłopoty.

  • TEMIDA

   Cezary!!!
   Zdjęli Ci ten dach? Przecież Ty mieszkasz na poddaszu. Jak zdejmą, to będziesz siedział pod gołym niebem. O co im chodzi? Żebyś się przed 20 grudnia się przeziębił? (Czarka prokurator powołał na świadka. Ma zeznawać na rozprawie 20 grudnia)

   • Czarek Meszyński

    I chyba o to chodzi, abym na własnej skórze odczuł:

    Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.

   • TEMIDA

    Bież rutinoskorbin, żeby im się nie udało.
    Ps. W grudniu dachy remontują? Chyba bardziej od prokuratora przydałby się im psychiatra.

 4. slusarz

  Chyba ze stołka spadnę. Które ministerstwo skierowało sprawę do prokuratury? Ministerstwo Infrastruktury? I jakie prokuratura stawia zarzuty oskarżonym? Że nie poddali spółdzielni lustracji? Powiedzcie coś bliższego bo może źle zrozumiałem.

Dodaj komentarz