AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

APEL do członków SM

Chomiczówka 1

Pani Małgorzata Trykacz z WSBM “Chomiczówka” jest autorką takiego apelu

związanego z nerwowa działalnoscią “lobby prezesowskiego”:

“APEL DO SPÓŁDZIELCÓW!

1. Jeśli NIE CHCESZ mieć prawa wyboru czy chcesz być członkiem Spółdzielni czy Wspólnoty;
2. Jeśli NIE CHCESZ by Spółdzielnia oddała Ci Twoją części majątku wspólnego, gdy przestajesz być jej członkiem;
3. Jeśli CHCESZ by Zarząd i Związek Rewizyjny zarządzał Twoim majątkiem (wielokrotnie łamiąc prawo);
4. Jeśli CHCESZ by organami kontrolującymi Twojego Prezesa byli prezesi innej Spółdzielni;
5. Jeśli CHCESZ by ograniczono Twoje prawo do kontrolowania Zarządu;
6. Jeśli CHCESZ by nadal trwał obecny układ mafijny;


Idź do biura Spółdzielni i złóż swój podpis pod protestem Ogólnopolskiego protestu Związku rewizyjnego przeciw Ustawie Kukiz”15.
ZADOWOLISZ PREZESA!

Ale czy to jest w TWOIM interesie?

Prezes z SM

10 Responses to “APEL do członków SM

 1. Petarda

  P. Jerzy Jankowski SLD, wszystkie chwyty dozwolone bo ma władzę, pieniądze i “haki” na ustawodawcę? Jeszcze butę, pychę i arogancję.
  Jakie “ścierwo” wymyślą?
  – Po wrzuceniu ok. 1100 swojaków na wysłuchanie publiczne 24.06. 13 r. ponad 200 z lewymi zgłoszeniami.
  Zawiadomiona prokuratura – nic nie zrobiła.
  – Po wrzuceniu swoich żołnierzy do Komisji Nadzwyczajnej NPS
  która w ciągu niecałych trzech lat ( miliony strat dla budżetu ) ustawy spółdzielcze “zamiotła pod dywan” NA ZAMÓWIENIE.
  – Po wrzuceniu swojaków na I Konferencję w sejmie 19.02.17 r. i wydawaniu głośnych komend prawnikom opłacanym przez spółdzielców, a działających przeciwko nim.
  Oraz sprowadzeniu z tekstami przygotowanymi na kartkach, pracowników administracji SM. Z zadaniem zabrania czasu, by konferencja się nie udała. Zmusili nas żebyśmy przedłużyli prace o ponad 2 godz.
  Omamili ludzi administracji delegacjami, że świadcząc przeciwko swoim pracodawcom jeszcze on im za “ścierwo na spółdzielcach” – zapłaci!
  Co teraz plagiat złodziej dóbr intelektualnych P. J. Jankowski SLD, wykombinuje?
  Zbliża się II Konferencja w sejmie 28.05.17 r. niedziela g. 11.00, gdzie każdy może przedstawić i zabrać głos ok. 10 min. udokumentowane przypadki nieprawidłowości orzeczeń prokuratorskich i sądowniczych.
  Byłam świadkiem jak przed spotkaniem działaczy, sitwa wylała kubeł pomyj na organizatora i zamiast 260 uczestników przyjechało 60.
  Bardzo byśmy chcieli, żeby tyle przyjechało – będzie to początek zbiórki, gromadzenia dowodów na Mafię SMRP.
  Bardzo dobry pomysł złożenia dowodów na ręce Pana Min. Zbigniewa Ziobro ( która SM, krótki opis z dołączonymi wyrokami w skoroszycie ) i drugi egzemplarz do kompletowanej bazy dowodów DLA POTOMNYCH.

  Proceder trwa ponad 20 lat pod patronatem SB-ka, tw, kapusia ( obecnie emeryta bez rozliczenia z haniebnej działalności bez kontroli ) P. Alfreda Domagalskiego PSL i złodzieja dóbr intelektualnych P. Jerzego Jankowskiego SLD – obaj z najwyższych władz spółdzielczych, odpowiedzialni za całkowity brak kontroli w spółdzielniach mieszkaniowych. … Wieloletni holokaust na bezbronnej ludności cywilnej pod “parasolem ochronnym” najwyższych władz w kraju i PRZESTĘPCÓW W TOGACH.

  W “demokratycznym, suwerennym państwie” – prawa Mafii SMRP.
  Trybunał Stanu dla odpowiedzialnych za patologię w SM, gdzie gangsterzy, kanalie w markecie na wiejskiej od 89 r. robią zakupy. Ten sam market, którego obrady – zdrajcy Narodu Polskiego przenieśli do jadłodajni “u Sowy”, ujawniając tajemnice państwowe obcym wywiadom. Dostali przyzwolenie i POPiS “RŻNIE GŁUPA” – jak informuje mnie mój Wyborca.
  Powołać Komisję Nadzoru Spółdzielczego Amber – Gold w SMRP i zlikwidować Mafię SMRP.
  “STOP BANDYCTWU SPÓŁDZIELCZEMU”.
  U P. Z. Ziobro “Rybki” i in. kradną pisma – skargi spółdzielców na mafię!
  “Też sprzedali. W Zabrzu z problemem mieszkań zakładowych huty Zabrze sprzedanych prywatnemu właścicielowi zmagają się od 13 lat. Trzy lata temu 950 lokali udało się przejąć ZBM i TBS-owi. Aby je odkupić, miejska spółka musiała zaciągnąć kredyt – 21 mln zł. Trwają rozmowy o przyszłości 300 mieszkań. W Mysłowicach 5 lat temu Cezary Buczek nabył kilkadziesiąt mieszkań za kilkaset tysięcy złotych. Narzucił wysokie czynsze i straszył eksmisjami. Jak mówi rzecznik UM Wojciech Król, Buczek próbował sprzedać mieszkania miastu za ok. 4 mln zł. W Sosnowcu przy ulicy Tuwima nowy właściciel kamienicy sprzedanej wraz z lokatorami przez SM Sokolnia doprowadził do tego, że sprawą zajęła się prokuratura. Część mieszkańców znalazła nowe mieszkania. Reszta mieszka w kamienicy pomimo, że nowy właściciel zamurował im okna. Prokuratura zarzuciła właścicielowi oraz jego pełnomocnikowi poważne naruszenie prawa. Proces ma ruszyć w najbliższych miesiącach”.
  “Liderzy” ludzie Domagalskiego i Jankowskiego od wielu lat pozorują działania, mówią i nic nie robią, działania iluzoryczne, żeby nic się dla prezesów nie zmieniło. W SM Sokolnia, gdzie mamy nagranie, dowód powiązań mafii z najwyższymi władzami w kraju. Osiągano korzyści majątkowe na osaczonych przez mafię właścicielach w procederze przestępczym w powiązaniu z funkcjonariuszami wymiaru sprawiedliwości. Umożliwiono nielegalną wyprzedaż majątku spółdzielni prowadzącą do upadłości. O tym wiedzą koledzy z ław poselskich P. senator L. Staroń P. A. Duda – Prezydent, P. Z. Ziobro PG, P. K. Smoliński M IiB ….

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/…/365776,myszkow…

 2. szelpon

  Tym co siedzą przy żłobie nie pasuje 20 i nie pasuje 50 więc rozsądnym jest wprowadzenie po pierwszym wyodrębnionym lokalu powstaje wspólnota. Nie dajmy się manipulować kolejnym politykom szczególnie tym z PIS czerpiącym korzyści ze spółdzielczości. Chore organy należy amputować zamiast wydawać miliony na nieskuteczne metody leczenia.

  • Inzynier

   Jestem podobnego zdania. Czemu tutaj ma byc inaczej niz u dewelopera. Czemu tylko nad spoldzielniami roztacza sie ten parasol ochronny. I wciaz to lansowanie teorii jakoby w SM mialoby byc taniej… bo lepsze ceny dzieki skali, bo korzysci majatku wspolnego. Do porzygu wciaz ta gadka. Skoro wszyscy tak bardzo chca spółdzielni to czego Jankowski sie boi… przeciez równie dobrze SM moze byc tworem zrzeszajacym wspolnoty i zarzadzajacym nieruchomosciami 😉

 3. Inzynier

  Czyli nie mozesz Temido jeszcze potwierdzic informacji z artykułu onet.pl gdzie mowa byla nie o 20% a juz o 50% odrebnych własności potrzebnych do zawiazania wspolnoty? Przy opcji 50% i warunku ze musza to poprzec wlasciciele nic się nie zmieni-przeciez teraz tak jest. Gdyby natomiast “z automatu” taka nieruchomosc przechodzila pod UoWL i powstawala wspolnota (bez pytania sie o to mieszkancow) nawet przy opcji 50% jest to duzy sukces. Oczywiscie administruje dalej SM ale w kazdej chwili mozna to zmienic ;D
  Mysle ze wówczas potrzeba ok 2-3 miesiecy na formalnosci typu cesje umow z dostawcami mediow itp. w ktorych do pomocy zobligowana winna byc wciąż spoldzielnia(przeciez wciaz jest administratorem). Po tym okresie WM decyduje o ewentualnej zmianie administratora tak aby w razie czego nie dublowac okresu wypowiedzenia.
  W tym czasie nastepuje tez rozliczenie funduszu remontowego itp.

  Zastanawialo mnie od poczatku jak chcieliscie obejsc glos spółdzielni przy zalozeniu ze 20% zaklada wspolnote z mocy prawa.SM decyduje wtedy za 80%. Z drugiej jednak strony byłoby to piękne i logiczne bo przeciez gdy obecnie deweloper oddaje blok mieszkalny to wspolnota powstaje juz przy pierwszym sprzedanym lokalu. Wiec na jakiej podstawie tutaj ma byc inaczej i SM ma miec wladze nad nieruchomością ktora sprzedal.
  PS. podam ciekawostke: licząc moje najblizsze sąsiedztwo ok. 20 blokow to tylko w jednym jest ponad 50% odrębnych wl. Pozostale bloki 10-20%.

  • TEMIDA

   20 % to była wersja pierwszego naszego projektu. Braliśmy pod uwagę fakt, że zgodne ze stanem faktycznym i obowiązującym we wszystkich pozostałych polskich zasobach mieszkaniowych powstawanie wspólnoty własności po wyodrębnieniu pierwszego lokalu wywołuje histerię naszej nomenklatury i manipulowanych przez nią ludzi. Jednak w poprawkach zgłaszanych przez działaczy spółdzielczych masę osób opowiadało się za takim rozwianiem. Więc zmieniliśmy. Ale za nic to nie przechodzi. Wróciła nam propozycja 50%. Proponowana zmiana moim zdaniem jest po prostu przebiegła. W ust 1 próg jest liczony z zastosowaniem kryterium liczby lokali ( a nie wg udziałów). 50% lokali w nieruchomości.
   Na dodatek wspólnota nie powstaje z mocy prawa. O tym, czy nieruchomość zarządzana będzie wg ustawy o własności lokali czy wg. ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ma zdecydować większości właścicieli obliczana wg. kryterium udziałów w nieruchomości w wspólnej. Przy takim układzie już na starcie prezes ma przewagę a jeśli jej nie ma to wystarczy dwóch albo trzech jego „sympatyków” w nieruchomości i już nie będzie musiał nam pokazywać co roku wpływów i wydatków w naszym budynku.

   • Inzynier

    Ręce mi opadły…
    Czyli chodzi tradycyjnie o to, aby tak zmieniac zeby nic nie zmieniac.
    Trzeba zlikwidowac chore “spółdzielcze wlasnosciowe” i wtedy wszystko sie rozwiąże.
    Wspolnota z mocy prawa to jeden z wazniejszych punktow “naszego” projektu. Tu po prostu trzeba ugrac jak najwiecej. Prog 50% + glosowanie nic nie zmienia. Tyle ze jak zaproponujesz bez glosowania to LOBBY zacznie krzyczec “konstytucja,konstytucja!” i zablokuje sejm ;D , powiesz mniej niz 50% to powiedza ze to bezprawie(choć nie widze różnic miedzy budowlą od SM a od dewelopera i to może byc argument w tej walce).

   • Iga

    Niesie się zapach wody kolońskiej Jankowskiego.

 4. TEMIDA

  Apel jest po prostu świetny. Perfekcyjnie oddaje istotę rzeczy. Gratulujemy Pani Małgorzacie 🙂

  Ps. Mniej czasu mamy teraz dla witryny bo kręcą się trzy bieżące sprawy sądowe no i te autopoprawki wniesione przez spółdzielców na Konferencji w Sali Kolumnowej Sejmu. Są dwa punkty sporne: moment powstawania z mocy prawa wspólnoty mieszkaniowej w zasobach spółdzielczych i interes prawny członka spółdzielni. Zobaczymy co z tego wyniknie.

  • Anastazja

   1. Apel świetny.
   2. Teraz o interesie prawnym członka spółdzielni – TO JEST KLUCZ DO NASZEGO ZNIEWOLENIA, że odmawia nam się interesu prawnego w sprawach dotyczących naszych własnych mieszkań i naszej spółdzielczej demokracji. Bez tego nadal zostaniemy w strukturach kołchozowych. Sorry! W odrębnych jurydykach na prawie prezesowskim.

  • Inzynier

   Temido a czy w autopoprawkach jest mowa o oswiadczeniach majątkowych zarzadu?

Dodaj komentarz