AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Będzie proces o naruszenie?

Jórdeczka2

Znacie tego dżentelmena? To jest prezes zarządu Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku- Białej  p. Tomasz Jórdeczka.  Ten spółdzielczy dygnitarz pełni również funkcję  wiceprezesa  zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej:

http://www.krs.org.pl/index.php/krs-sp-801012454/organy-krajowej-rady-spodzielczej/zarzd

a także funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP z siedzibą w Warszawie:

http://zrsmrp.com.pl/o-zwiazku/

Zbliża się VII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego SM RP.  Zjazd będzie obradował w dniach 6-7 listopada 2017r. Tegoroczne walne zgromadzenie członków Śródmiejskiej w Bielsku wybierało więc delegata spółdzielni na ten zjazd. Oczywiście jedynym kandydatem   był prezes spółdzielni Tomasz Jórdeczka. Uczestnicząca w walnym zgromadzeniu nasza Koleżanka Krystyna Sojka skierowała do kandydata pytanie o środki Funduszu Obrony Spółdzielczości uruchomionego w 2011r przez Krajową Radę Spółdzielczą na walkę ze świetnym  projektem ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych posłanki Staroń (druk nr 3494). Przeczytała naszą publikację w tej sprawie:

http://temidacontrasm.info/heraklit-a-prezesi/comment-page-1/

i chciała wiedzieć czy to prawda, że naczelny organ ruchu spółdzielczego zebrał wtedy ok. 9 mln zł i czy w  Ogólnopolski  Protest Członków Spółdzielni Mieszkaniowych  przeciwko społecznemu projektowi zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych (druk 1268), który  zainaugurowany został podpisanym przez kandydata pismem z dnia 15 lutego br.  też będą angażowane prywatne środki finansowe członków spółdzielni mieszkaniowych. Spółdzielczy magnat stracił równowagę, uznał, że ta dociekliwość członka spółdzielni naruszyła jego dobra osobiste, zaangażował kancelarię prawną, której honorarium zostanie pewnie pokryte ze środków finansowych członków spółdzielni i wystosował do p. Krystyny wezwanie przedsądowe:

Wystąpienie pełnomocnika

adwokat monika stachowicz

Adwokat Monika Stachowicz

http://www.adwokatbielsko-biala.pl/

Pani Krystyna uznała natomiast (zupełnie słusznie zresztą), że obowiązujący stan prawny daje jej pełne prawo do stawiania dociekliwych, chociaż może niewygodnych,  pytań w sprawie sposobu wykorzystania przez organy spółdzielni prywatnych środków finansowych swoich członków. I, że uzyskana odpowiedź może decydować o tym czy udzieli swojego poparcia spółdzielczemu kandydatowi na delegata do organu związku rewizyjnego, czy też odmówi mu tego poparcia. W związku z powyższym na ręce pełnomocnika p. Krystyna  złożyła następującą odpowiedź:

5 kancelaria adwkacka 15.05.17 r

Krystyna Sojka

Pani Krystyna Sojka stawia pytania o zapowiadany przez PiS projekt zmian w usm na spotkaniu w Bielsku w dniu 18.05.2017r. Organizatorem spotkania był poseł Grzegorz Puda – członek Parlamentarnego Zespołu d.s. prawa spółdzielczego:

https://www.youtube.com/watch?v=uYUNVgQOaB4&feature=youtu.be

Ponadto Pani Krystyna podjęła też dodatkowe czynności:

1) Skierowała do zarządu swojej spółdzielni wniosek o wydanie jej protokołów (w tym elektronicznego) z przebiegu I części walnego zgromadzenia członków oraz udzielenie informacji w sprawie kwoty jaką Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku przelała w 2011r na rachunek bankowy Funduszu Obrony Spółdzielczości i jaką funkcję w tym czasie pełnił w organach Krajowej Rady Spółdzielczej prezes spółdzielni Tomasz Jórdeczka:      

2 Wniosek skierowany do SSM

2) Skierowała do Krajowej Rady Spółdzielczej wystąpienie z prośbą o udzielenie informacji w następujących kwestiach:

KRS 1

KRS 2

Z wielkim zainteresowaniem czekamy na odpowiedź Krajowej Rady Spółdzielczej. Tak naprawdę nigdy nie dowiedzieliśmy się jaką  kwotę prywatnych środków członkowskich wygarnął  z naszych kieszeni naczelny organ ruchu spółdzielczego w celu sprzecznym z członkowskim interesem bo śledztwo w tej sprawie zostało udaremnione przez warszawską prokuraturę w 2012r a kiedy próbujemy o to pytać u źródeł zamykają nam usta procesami o naruszenie dóbr osobistych. Niewspółmierne do przyczyny oburzenie spółdzielczego luminarza Tomasza Jórdeczki sprowokowało nas do pytania:  o co chodzi? W wyniku tego pytania odkryliśmy, że zbiórka  na Fundusz Obrony Spółdzielczości nie była akcją jednorazową i, że środki na ten fundusz wpływały w kolejnych latach. Kwota zebrana przekroczyła wiec bez wątpienia nasze szacunki dotyczące  wartości zebranej w 2011r. sumy  –  9 000 000,00 zł.

O  FUNDUSZU OBRONY SPÓŁDZIELCZOŚCI  jeszcze raz w następnej publikacji.

28 Responses to “Będzie proces o naruszenie?

 1. TEMIDA

  Jest już odpowiedź spółdzielni na pytania postawione przez p. Krystynę. Czytajcie:
  http://temidacontrasm.info/wp-content/uploads/2012/07/Odpowied%C5%BA-sp%C3%B3%C5%82dzielni.pdf
  Nagrania z walnego nie mają a w protokole w wersji papierowej napisali co chcieli. Nie wpłacili na FOS ani grosza. Nie odpowiedzieli też na pytanie czy prezes spółdzielni pełnił w 2011r funkcję w zarządzie Krajowej Rady Spółdzielczej bo nie są upoważnieni.

  • Zuza

   Wierzycie?
   Boże, jakie ścierwo w tym kraju. I to przede wszystkim ludzie z elitarnymi aspiracjami.

   • slusarz

    Nie możecie żyć godnie łachudry? Na co Wam aż tyle? Pana Boga i tak nie przekupicie.

   • Endriu

    Wierzą chyba w przekupnego cielca zwanego MaMoonem. W procesjach dominującego wyznania uczestniczą, na pokaz?
    Potem dokazują ubabrani po pachy we własnym sosie. Judaszeczka tkwi od wieków w człekokształtnych istotach.

   • Marta

    Z przemówienia Tomasza Jórdeczki na VI Krajowym Zjeździe Związku Rewizyjnego SM RP
    (26.11.2013r):
    „Polskie mieszkalnictwo ma większe problemy, niż urojona krzywda spółdzielców.”

    http://www.gdynskasm.pl/aktualnosci/archiwum/krajowy-zjazd-zrsmrp.html

   • slusarz

    To są Himalaje tupetu i arogancji. Takie krzywdy jak ta p. Marii Pawelec bezczelnie nazywa Pan urojeniem? A w takiej sytuacji są tysiące spółdzielców. Różnica polega tylko na tym, że p. Maria się buntuje a reszta pokornie płaci, żeby ich nie puściły z torbami koszty procesowe. Dobrze wiedzą, że do drzwi sądu w takiej sytuacji nie ma co pukać, bo zdzierane przez Was raty normatywu z tytułu kredytów, które już dawno zostały spłacone, dają Wam takie wpływy, że możecie kupić każdego prokuratora i sędziego.

    A co robicie z nadwyżkami na funduszach termomodrenizacyjnych? Środki unijne, które spółdzielnie dostają na ten cel są umarzane w 40 % a wg. nas spółdzielnie pobierają od członków cały koszt ocieplenia. Nie możemy tego udowodnić, bo o dostęp do każdego dokumentu musimy się sądzić, z żadnym zresztą skutkiem, bo to kolejna Wasza pula, z której możecie kupić każdego sędziego i każdą znaczącą figurę w tym państwie. I gdzie te pieniądze idą? Na konta partii politycznych? Tu aż się prosi kontrola NIK-u, którego nie chcecie wpuścić do spółdzielni zasłaniając swoje parszywe intencje wzniosłym ideałem samorządności spółdzielczej.

    A ta Pańska lustracja, której bronicie jak wszystkich pozostałych przekrętów, to czysta kpina. Nie będzie mnie Pan chyba przekonywał, że prezes wykonujący funkcję lustratora, który okrada członków swojej spółdzielni na ratach wirtualnych kredytów i na kosztach termomodernizacji, wpisze do protokołu z lustracji, że lustrowany kolega robi to samo.
    Taka impertynencja wyzwala moją skłonność do nazywania rzeczy po imieniu. Czytałem, że skarży się Pan na nieparlamentarny język naszej witryny, która obraża Pana i kolesiów od złodziejskiego procederu w spółdzielniach mieszkaniowych. Mam wątpliwości czy nazywanie złodzieja przestępcą i łachudrą jest aktem obrazy.

   • Endriu

    Niżej wypowiedź P. Jórdeczki na zjeździe
    w 2013 roku. Co dziś by rzekł w kontekście M+ w sm na wynajem?!

    “I jakby tego było mało, rząd sięga do pustego budżetu po kolejne pieniądze dla deweloperów, w ramach projektowanej inicjatywy „Mieszkanie na wynajem”. Deweloperzy za tanie kredyty państwowe będą budować mieszkania na wynajem dla niemajętnych i na tym jeszcze zarabiać……”

   • Patrol

    Ile razy zarabiają na termomodernizacji:

    1)firma, która dostaje zlecenie dyktuje uznaniową cenę, żeby zarządowi odpalić łapówkę, bo jest wyłaniania w pseudoprzetargu. Od lat te same firmy wykonują w spółdzielniach ocieplenia budynków,

    2)wykonawca obowiązkowo kupuje materiały do wykonania ocieplenia w hurtowni prowadzonej przez krewnych lub przydupasów prezesa, w związku z tym marża na materiały jest astronomiczna,

    3)nie odliczają od kosztów ocieplenia kwoty umorzenia pożyczki lub kredytu,

    4)nie wykonują pełnego zakresu zlecenia (u nas zmniejszenie otworów okiennych na korytarzach i wymiana okienek w piwnicach wykonywana była po kilku latach od ocieplenia i to pewne, że za te roboty zapłaciliśmy drugi raz),

    5)termomodernizacja powinna spowodować 25% oszczędności na zużyciu mocy cieplnej przez budynek. W związku z tym powinny o 25% potanieć koszty jego ogrzewania. Tam gdzie są spółdzielcy, którzy mogą się o to upomnieć spadają na dwa lata a potem wracają do poprzednich wartości,

    6)ciepło rozliczają specjalnie zatrudnione do tej czynności firmy, które na swoich kontach rozdzielają nadwyżkę pobraną od spółdzielców na część, która jest im zwracana dla stworzenia pozorów rzetelności i część, która leci na szwajcarskie konta prezesów. Chodzi o to, żeby takie operacje nie były widoczne na kontach księgowych spółdzielni,

    7)w tym procederze biorą żywy udział skorumpowane rady nadzorcze oraz skorumpowani prokuratorzy i sędziowie.

   • Petarda

    Zuza,
    te cwaniaki razem z Panem Prezesem J. Kaczyńskim dokładnie wiedzą o tym, ale nie ma “bicza” nad nimi. Natomiast na nas mają 212 kk i 24 kc oraz przestępców w togach.
    W demokratycznym państwie mafii już tak jest, że nikt z “władzy” za nic nie odpowiada.
    Pamiętamy jak w 2007 r. Pan Prezes w pogoni do koryta bez kontroli, rozdawał “frajerom” obiecanki, cacanki?
    Kto nie pozwala właścicielowi: Prezydenta, Premiera większej części posłów w sejmie PROCEDOWAĆ DLA DOBRA TEGO, KTÓRY ZA TOWAR ZAPŁACIŁ?
    Takie działanie na szkodę Narodu, Suwerena podchodzi pod Trybunał Stanu.

 2. Anastazja

  Czy to będzie proces o naruszenie świętego spokoju prezesów i oberprezesów?
  Ja zapytałam zarząd pisemnie o tamtą zbiórkę pieniędzy i dostałam odpowiedź, że takiego pisma z KRS w 2011 r. zarząd naszej sm nie otrzymał. Później zapytałam o to samo na walnym. Jakoś mnie nie pozywają.

  • Tytanik

   Oberpezes w Waszej spółdzielni łże jak pies.

   Ciekawe czy ten goguś napisze prawdę w odpowiedzi na pytanie pomówionej o naruszenie dotyczące kwoty jaką jego spółdzielnia wpłaciła w 2011r na FOS. Głowę sobie dam uciąć, że to było więcej niż 1000 zł, bo z mojej poszło 3000 zł. Bezprawnie. Zarząd nie pytał walnego o zgodę. Uchwałę o powołaniu FOS podjęło Zgromadzenie Ogólne Krajowej Rady Spółdzielczej czyli organ składający się z samych prezesów. Po cichu się umówili, że oficjalnie wystąpią o 1000 a spółdzielnie sypną ile która może.

   • slusarz

    Naszym groszem te obry broniły swoich lukratywnych stołków i swoich ciemnych interesów.

   • Darucha

    To samo jest zresztą z procesami o naruszenie dóbr osobistych tych ”niewiniątek”. Czyje dobra zostały niby naruszone? Ich osobiste? Mają pretensje? – to niech ich bronią z własnej kieszeni a nie za nasze pieniądze. Trzy pensje taki cwaniak bierze z działki spółdzielczej i pewnie gdyby miał opłacić prawników po obydwu stronach to by się tak nie palił do pozywania rencistki albo emeryta. Bo tracić to oni nie lubią. Lubią tylko wygarniać nasze pełnymi garściami.

 3. Petarda

  Spółdzielcy!
  Zasypcie tysiącem pism KRS z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na temat w/w projektu.

 4. Tom

  Wstrętna i oburzająca próba zastraszenia. Ale interesujące jest stwierdzenie o uwikłaniu w zabór 9 mln. Czy takim sformułowaniem kancelaria potwierdza, że nastąpił bezprawny zabór tych pieniędzy?

  • Petarda

   Boże, ile te wstrętne zbiry zastraszyły, załatwiły bezbronnych spółdzielców? Oni nas po sprawiedliwość wysyłają do sądów, a tam na nas czeka – kumpel prezesa, przestępca w todze.
   Na sprawie P. Marii Pawelec byłam świadkiem, przestępca w todze, wezwała trzech policjantów z bronią, pałkami i paralizatorami.
   Przy Pani Krysi Sojka stajemy murem.
   NIEUCZCIWYM PREZESOM, CZAS POWIEDZIEĆ – DOŚĆ!
   I WYPOWIEDZIEĆ WOJNĘ.
   Kanalie, czas waszych rządów dobiega końca.
   Załatwimy was – ustawą.
   ( Jak P. J. Kaczyński pozwoli )

   • Inzynier

    No właśnie. Poprzedni projekt wycofany i co teraz? Zlozony kolejny? Jesli tak to jakis link mozna? Dzieki.

   • TEMIDA

    No masz. Kolejny dyrektor się znalazł. Grzeczniej Kolego, bo takich maczo co się schowali w domu za firankami i wymagają, wymądrzają się i dyrygują to wokół nas na pęczki. Do roboty za to chętnych raczej niewielu. Służę Hrabiemu:

    http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1533

   • Inzynier

    Oj Temido Temido… chyba cos nie w humorze 😉 Troszkę “przeprojektowalas” moje pytanie. No coz nie obraze sie za tego hrabiego i dyrektora… tylko prezesem mnie nie nazwij 😉
    Pozdrawiam i dziękuję za link.

   • TEMIDA

    No już dobrze. Na prezesa nie będziemy Kolegi nominować bo to niezbyt wiarygodna dla nas profesja.

  • TEMIDA

   Tak, to jest typowa próba zastraszenia. Nie tylko zresztą osoby, która jest obiektem takiej manipulacji ale całego środowiska spółdzielni. Celowa demonstracja władzy. Ma nauczyć pozostałych członków spółdzielni, że z władzą nie należy zadzierać. Uciszą jednego, reszta się wystraszy i po kłopocie.

   Co do wątku merytorycznego, to kancelaria nie przytoczyła dokładnie sformułowań użytych przez p. Krystynę i nie uzasadniła dlaczego użyte terminy naruszyły dobra osobiste zleceniodawcy.

   • Darucha

    To są esbeckie metody tłumienia spółdzielczej demokracji.

  • Anastazja

   Uważam, że p. Jórdeczka, czyli w jednej osobie:
   – prezes zarządu Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku-Białej,
   – członek Prezydium Rady Nadzorczej Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP,
   – zastępca prezesa zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej
   ROBI NAM NIESAMOWITY PREZENT!

   Czy potrzebujemy lepszego dowodu na natychmiastową konieczność przebudowy struktur spółdzielczości mieszkaniowej niż ten, że oto potrójny prominent tejże spółdzielczości zakazuje spółdzielcy ZADAWANIA PYTAŃ NA WALNYM???

   Piękny strzał w stopę, panie prezesie. 🙂
   A TERAZ MOŻE JAKAŚ AUTOREFLEKSJA?

 5. szelpon

  Od kiedy to pytanie narusza dobra osobiste ? Przecież ta Pani nie powiedziała , że ten pan zrobił to czy tamto jedynie zapytała. Czy ten pan to zapomniał już jak wiele lat wcześniej jako uczestnik różnych komisji sejmowych zastraszał działaczy społecznych twierdząc wiemy gdzie mieszkacie ?

Dodaj komentarz