AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Czarno na białym – nowe fakty

Emisja  programu o spółdzielczości mieszkaniowej w TVN24 w programIe CZARNO NA BIAŁYM – dnia 7 stycznia 2014 roku wtorek o godz. 20.30

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/spoldzielcze-bezprawie,385525.html

 Jedna z największych w Polsce spółdzielni na warszawskiej Sadybie oraz “zbyt” dociekliwi spółdzielcy, “zbyt” interesujący się wydatkami i decyzjami zarządu. Wszyscy ci ludzie mają poważne problemy. Przeciągające się remonty, odkładane naprawy, anonimowe pogróżki i wreszcie… zdjęcia trumny w skrzynce pocztowej. Dziwnym zbiegiem okoliczności problemy dotykają największych krytyków władz tej spółdzielni.

Ktoś groził jej śmiercią za jej działania, bo ona wygrała kilka rozpraw z zarządem o uchwały walnego

Bo pani jest trudnym partnerem….Nie ma represji. Na 100%.

Są szykanowani, a właściwie szykanowane są ich nieruchomości ( nie są remontowane). To jest sekowanie człowieka i nastawianie na niego własnych sąsiadów: no widzisz, ty się stawiasz, a my cierpimy razem z tobą.

Są wykluczani pod różnymi, nazwę to po imieniu, pretekstami.

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/rada-broni-rada-radzi,385563.html

“Obrotowe króle”

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/koalicja-nadzwyczajna,385526.html

Problemy z wglądem do dokumentów, brak przejrzystości wydatków i brak dobrej komunikacji – to problemy mieszkańców wielu spółdzielni. Mieszkańcy są współwłaścicielami spółdzielni, ale nie współrządzą. Nie mają nawet kontroli nad zarządami. Praktycznie rzecz biorąc, mieszkańcy nie mają żadnego wpływu na to, co dzieje się w spółdzielni. Za to prezesi są wszechwładni, ale nic nie wskazuje, by tę wszechwładzę stracili, bo mają mocnych sojuszników w Sejmie. Egzotyczna koalicja interesów – od prawa do lewa – jak dotąd skutecznie blokuje zmianę prawa, które dziś sankcjonuje PRL-owski jeszcze model działania spółdzielni.

Nie ma naprawdę najmniejszego powodu, żeby spółdzielczość likwidować, dlatego że ona się sprawdziła.


Nie ma powodu do tego by zmieniać prawo spółdzielcze. A to prawo spółdzielcze, które w chwili obecnej obowiązuje, jest naprawdę prawem, które spełnia oczekiwania członków spółdzielni bo oni są najważniejszym podmiotem tego prawa. Nie politycy absolutnie nie.

Chcę  uchronić spółdzielnie mieszkaniowe przed tym co spotkało inne dobrodziejstwa poprzedniej epoki chociażby gospodarstwa rolne które jak do tej pory ludzie którzy tam żyją nie mogą się pozbierać i nie mogą wrócić do jakiegoś normalnego funkcjonowania

Preferowanie wspólnot ponad spółdzielnie jest dla nas nie do przyjęcia. Zdecydowanie muszę powiedzieć, że jeżeli mamy się podpisać za rewolucyjnymi zmianami których skutki są dzisiaj nieprzewidywalne, to ja takiego podpisu, ani moje ugrupowanie, takiego podpisu nie złożę.

About wald13

Spółdzielca z Koszalina

23 Responses to “Czarno na białym – nowe fakty

 1. likosar

  Prezes byłej spółdzielni ZWM ma zapłacić za swoje błędy
  Tak uznał sąd, do którego sprawę wnieśli członkowie rady nadzorczej spółdzielni.

  Większość jej członków uważało bowiem, że prezes Adam Jaroch ma z własnych pieniędzy zwrócić koszty procesu przegranego przez spółdzielnię, a także odszkodowanie dla niesłusznie zwolnionego kierownika osiedla.
  Wiecej w art. prasowym NTO Autor: Artur Janowski
  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140128/POWIAT01/140129536

 2. sonmi451

  PŁATNI ZDRAJCY ZDRAJCY, PACHOŁKI PREZESÓW

 3. sonmi451

  moim zdaniem ci goście udając, że nie ma problemu POŁAMALI SWOJE ZOBOWIĄZANIA WOBEC NARODU/WYBORCÓW, ŻE BĘDĄ ICH REPREZENTOWAĆ

  A ZATEM UMOWA O PRACĘ POWINNA ULEC JAKBY ROZWIĄZANIU….

  BO TO SA PŁATNI ZDRAJCY ZDRAJCY, PACHOŁKI PREZESÓW A NIE REPREZENTANCI

 4. sonmi451

  nasi posłowie udają, że nie widzą, kłamią i mijają się z rzeczywistością ZUPEŁNIE JAK NKWD I PZPR O KATYNIU – polecam porównać te wypowidzi z filmem “Katyń”, coś pięknego

  LATA UPŁYWAJĄ, RZĄDY SIĘ ZMIENIAJĄ, I TYLKO TE SAME UBECKIE SZTUCZKI

 5. Wirus

  A tego kutasa Szmita do Korei Północnej. Kim Ir Sen zza grobu tam trzyma jeszcze PGR-y. Niech go zatrudnią jak taki z nich zadowolony. W głowie się nie mieści jakich komuchów w „świętych szatkach” powybieraliśmy.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/obozy-pracy-w-korei-pln-na-zdjeciach-satelitarnych-sa-ciagle-rozbudowywane,377219.html

 6. wiktor

  A może by tak, zrobić akcję uświadamiania członków wszystkich spółdzielni mieszkaniowych w Polsce i zbojkotować wybory do parlamentu. Co o tym sądzicie ?

 7. Petarda

  Proszę Państwa, nasi pracownicy sezonowi Posłowie ( zaraz sezon się ich kończy) – kłamią.
  P. A. Rozenek.
  Spółdzielczość się sprawdziła? To dzięki karygodnym działaniom prezesów (sezon 20 lat) ludzie uciekają tworząc wspólnoty, ponad 40% odrębna własność.
  Spółdzielczość się sprawdziła – w “dojeniu frajera”.
  P. R. Ajchler.
  Nie zmieniać prawa spółdzielczego. To może P. Poseł zrobi porządek z przestępcami, którzy orzekają na korzyść sitwy – i po kłopocie.
  “Frajer” – najważniejszy podmiot prawa do “krojenia”.
  P. J. Szmit.
  Jaka to partia jedną ustawą ZAŁATWIŁA gospodarstwa rolne? A PiS, miał dobre pomysły w 2007r. ale właścicieli SM ZDRADZIŁ. Skok do “uprawy poletka”.
  P. M. Gos.
  Uprawą zajmują się koledzy “koszą”. Nikt nie musi preferować wspólnot, właściciele sami uciekną spod niewolnictwa XXIw. I po żniwach.
  Przykro i wstyd, że nasi wybrańcy POSŁOWIE NIE PAMIĘTAJĄ CO NIEŚLI NA SZTANDARACH W POGONI JAK SIĘ OKAZAŁO DO KORYTA?
  MARNOWANIE CZASU I PIENIĘDZY ZE “ZDYCHAJĄCEGO” BUDŻETU.
  Ja i moje ugrupowanie nie podpisze, a kolega zawetuje.
  “Ludzie, ludziom zgotowali ten los”.

 8. TEMIDA

  Wjechaliśmy tą trumną do sejmu. Dzisiaj każdy poseł znajdzie w swojej skrzynce elektronicznej zaproszenie do obejrzenia reportażu ozdobione zdjęciem sarkofagu z denatem. Niech se nasza polityczna awangarda poogląda jakich fachowców od mokrej roboty osłaniają na stołkach bossów spółdzielni. Kije bejsbolowe na łbach i samochodach zdaje się mamy już za sobą. Teraz zaczną do nas wysyłać emisariuszy makabrycznego pijaru.

 9. sonmi451

  jeżeli na jeden taki materiał przypada ze 20 razy „za chwilę fakty po faktach, a w nich Leszek Miller” – TO SAMI SOBIE ODPOWIEDZCIE….

  Przy okazji, reporter zapytał mafiozów ile zarabiają MIESIĘCZNIE, PENSJI ZASADNICZEJ.I usłyszał, że niby 9,5 na rękę.

  NAIWNY, NICZEGO NIEŚWIADOMY SZCZYL…..

 10. sonmi451

  nic nie wystawimy: pójdzie znowu wiocha do wyborów i zagłosuje na Wojtka Olejniczaka, bo młody, rozwojowy, europoseł mimo, że nie zna angielskiego a karierę i tak zrobić umiał

  i kolejne cztery lata będziemy słyszeć niesmiertelne:
  “za chwilę fakty po faktach, a w nich Leszek Miller”

 11. Kasandra

  Może lata upłyną zanim doprowadzimy do koniecznych zmian ustawowych dotyczących SM, tkwiących jeszcze w PRL, ale trzeba konsekwentnie robić swoje, bo nie można szamba nazywać perfumerią!

  Polaków świadomych tego smrodu wciaż przybywa, to proces nieuchronny i nieodwracalny. Skruszenie betonu to tylko kwestia czasu.

  Politykom wspierającym tę magmę, za ich cyniczną i interesowną grę, wystawimy rachunek przy wyborach.

 12. sonmi451

  ŚMIEJĄ SIĘ WAM W TWARZ I PLUJĄ NA WAS JEDNOCZEŚNIE

  NAJSZYBSZYM SPOSOBEM ODWÓRCENIA SYTUACJI BEDZIE WPROWADZENIE NA POWRÓT DO PRAWA MOŻLIWOŚCI HONOROWYCH POJEDYMKÓW

  DOPIERO WTEDY 2 RAZY SIĘ ZASTANOWIĄ ZANIM NAPLUJĄ NA WAS

 13. sonmi451

  i znowu, endriu, po raz kolejny w swoim życiu popełniasz ten sam błąd: próbujesz argumentacji, logiki, itp

  skutek: zaczął się kolejny rok okradania, ustawa niegotowa, cała tak komisja – jak pokazał ten program – to typowa ślepa uliczka: nic z tego na końcu nie bedzie i to jest elementem jednego wielkiego wpuszczania wszystkich w wała, które trwa od 20 lat! TO SĄ SPRAWDZONE UBECKIE METODY

  to nie ci ludzie endriu z którymi tak mozna do czegos dojść rozmową

  oni tylko markują, że jest tu jakaś logiczna argumentacja

  koniec końców stoi za tym podpalanie drzwi mieszkań,przecinanie przewodów hamulcowych, represje prawne, straszenie trumną ze zwłokami i inna brutalna siła

  SIŁA, KAPUJESZ?

  TO SĄ W GRUNCIE RZECZY PASTUCHY ODERWANE SIŁĄ OD PŁUGA I UBRANE W (BŁYSZCZĄCE) GARNITURY! TUDZIEŻ BANDZIORY SPOD BUDKI Z PIWEM. TO TACY LUDZIE, ENDRIU, ROZUMIESZ?

  TAM TRZEBA IŚC Z BEJSBOLEM, JAK GÓRNICY CONJAMNIEJ

  DOPÓKI SIE NIE PÓJDZIE Z BEJSBOLEM BEDZIESZ DALEJ OKRADANY I DALEJ BĘDZIEZ ZMUSZONY OSZUKIWAĆ SAMEGO SIEBIE

 14. Endriu

  Poseł Szmit z warmińskiej ziemi plącze pojęcia jak prezes, taki z tamtych prezesów! PGR były własnością państwową przecież. Majątek spółdzielni zwłaszcza mieszkaniowych ustawowo jest prywatną własnością członków, o czym ten aktywny członek komisji “spółdzielczej” wiedzieć powinien! Może tak samo swój SKOK, gdzie od lat działa przekaże państwu na własność, jak PGR-y? Przy tym PGR-y wprost zlikwidowano stosownymi a skandalicznie niestosownymi społecznie decyzjami m. in. kolegów politycznych posła Szmita. Natomiast żaden z obecnie procedowanych projektów USM nie ma ani słowa
  o odgórnej likwidacji spółdzielczości, w tym zwłaszcza mieszkaniowej! Przywracanie podmiotowych praw spółdzielcom wraz z normalnie pojmowaną równością praw obywatelskich /wide UoWL/ uważa bezpodstawnie za likwidację, a to ma być naprawa chorych ustawowo i wykonawczo realizacji zasad spółdzielczych – takiej naprawy wymagających. Zestawił więc kompletnie nietrafnie PGR-y z SM! Warto temu działaczowi PiS przypomnieć, co dokładnie mówił ś.p. poseł Gosiewski o patologiach
  w spółdzielczości mieszkaniowej na nie tak bardzo odległej w czasie konferencji w budynku sejmu. Okazuje się, że tamte celne myśli nie tylko pojedynczego parlamentarzysty PiS stały się bardzo odległe posłowi Szmitowi. I nie tylko jemu z PiS, które to ugrupowanie miało główny wkład w słuszną, ale nie dokończoną nowelizację ustaw spółdzielczych w 2007 roku. Miało…

 15. Petarda

  Pod skrzydłami “dwóch orłów” – zgnojono (pkb<1%), zakatowano prawdziwe idee spółdzielczości. Kudy im do zasad europejskich? Po nauki do Rumunii, Bułgarii, Łotwy!
  W Sejmie fachowcy od “siedmiu boleści” pilnujący darmowych koryt swoich i zorganizowanej grupy przestępczej. ( Nie wszyscy).
  Czy możecie Państwo wyobrazić ile cierpienia, łez zadały te kanalie narodowi polskiemu?
  Miliony właścicieli SM nieinformowane, okradane, zaszczuwane przez ludzi bez sumienia, honoru!
  Pod ochroną przestepców – zwłaszcza tych w togach!
  Ponad 20 lat bez kontroli, bez odpowiedzialności.
  I ten poseł Szmit “Chcę, by PGR-y, które do tej pory ludzie, którzy tam żyją nie mogą się pozbierać i nie mogą wrócić do normalnego funkcjonowania”.
  Poseł zapomniał, że tu własność państwowa, a w SM prywatna. Rok “dopasowywano” ustawę, by nikt nic nie dostał. Czterech dostało?
  Egzotyczna koalicjo interesów od prawa do lewa, trzymana w garści A. Domagalskiego i spółka ODDAJCIE NAM NASZĄ WŁASNOŚĆ!!!
  Żądamy zapisów dla naszego dobra!
  Mafii SMRP, która “kroi” najbiedniejszych mówimy WON!!!
  Autorom “Czarno na białym” bardzo serdecznie dziękujemy za PRAWDĘ.
  Mówicie w interesie milionów właścicieli SMRP, którzy nie mają możliwości skutecznie się bronić.

 16. Kasandra

  Wczorajsze wydanie “Czarno na Białym” przekazało bardzo dużo istotnych obserwacji, informacji i diagnoz. Co jeszcze ważniejsze, zdołało przełamać dotychczasowy monolog drugiej strony na temat patologii oraz projektowanych zmian w ustawodawstwie spółdzielczym. Wreszcie to nie KRS hałasowała, a chwilami nawet mocno się czerwieniła.

  Materiał o MSM Sadyba zrobił wstrząsające wrażenie na ludziach, którzy dotąd bardzo pobieżnie ocierali się o problematykę. Na tym tle “z-zawodu-prezes” w lśniącym o garniturze – bezcenne.

  Materiał o nowej ustawie trafnie portretował strony sporu, choć zarazem siła złego każe patrzeć pesymistycznie na losy projektów p. Staroń. Cała nadzieja w mediach. TAK TRZYMAJCIE! I w większym zaangażowaniu spółdzielców oczywiście w demaskowanie tej “gry o tron” pod zielonym obrusem.
  Materiał o KRS z kolei to coś, co pewnie nie śniło się Jankowskiemu i Domagalskiemu w najkoszmarniejszych snach. I ta doskonała ilustracja muzyczna!

  Dobra robota.

 17. Petarda

  Kompromitacja PAŃSTWA, gdzie przestępcy na oczach wszystkich dowodzą – bez kontroli i bezkarnie!
  Rządzącym, USTAWODAWCY i wymiarowi sprawiedliwości, widać na rękę, że “kroją” najbiedniejszych – tych, którzy nie mogą się bronić.
  HAŃBA TAKIEJ DEMOKRACJI!!!
  Dwa orły? Chyba dwie KANALIE!
  ODDAJCIE NASZ MAJĄTEK! ODDAJCIE NASZĄ WŁASNOŚĆ!
  http://temidacontrasm.info/nic-sie-nie-zmienilo/

 18. Moro

  Oglądaliście? No, to teraz już wiecie jaka jest szansa na to, że te wszystkie figury przestaną nas kroić.

  • slusarz

   Taka sama jak na to, że Jankowski doliczy się wreszcie ile zarabia.

Comments are closed.