AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Golgota niepokornych kwitnie!

Sąd Okręgowy w Lublinie

Sąd Okręgowy w Lublinie. Zdjęcie wykonał Tomasz Z. Zugaj

W dniu 10.12.2015r o godz. 13:00 w Sądzie Okręgowym przy Krakowskim Przedmieściu 43 w Lublinie odbędzie się druga rozprawa z powództwa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Zacisze” w Warszawie przeciwko członkowi Rady Nadzorczej tej spółdzielni Cezaremu Meszyńskiemu o naruszenie dóbr osobistych.

http://www.krs-online.com.pl/spoldzielnia-mieszkaniowa-osiedle-zacisze-krs-15844.html

Nasz Kolega Cezary prowadzi czasopismo internetowe http://osiedlezaciszewaw.pl/ za pośrednictwem którego informuje członków spółdzielni o tym co się w niej dzieje. Najwyraźniej w spółdzielni mają miejsce okoliczności, które zarząd wolałby schować przed okiem spółdzielczej opinii skoro rękami wymiaru sprawiedliwości usiłuje zamknąć usta członkowi organu uprawnionego do kontroli jego poczynań.

Monitorujemy przebieg tego procesu, bo z naszych doświadczeń wynika, że problem, którego nie nagłośnią  media, po prostu nie istnieje. Internetowe publikatory są więc jedynym instrumentem, który pomaga  nam  wygrywać czasem z oceanem bezprawia w spółdzielniach mieszkaniowych.

Skrót wydarzeń w sprawie:

http://temidacontrasm.info/demokracja-na-wokandzie-sadu/

SM Osiedle ZaciszeSM Osiedle Zacisze

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=2416

8 Responses to “Golgota niepokornych kwitnie!

 1. Czarek Meszyński

  Powódka domaga się m. in. usunięcia wskazanych w uzasadnieniu artykułów lub fragmentów, komentarzy użytkowników zawartych w czasopiśmie.

  A co na to wymiar sprawiedliwości Polski i Europejski?

  Zdaniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nakazanie “Rzeczpospolitej” usunięcia artykułu z internetu naruszałoby prawo społeczeństwa do rzetelnej informacji, gwarantowane przez art. 10 europejskiej konwencji.
  Trybunał uznał, że sądy nie mogą zmieniać historii przez nakazywanie usuwania z domeny publicznej wszystkich śladów naruszających prawo publikacji. Poza tym – zdaniem Trybunału – społeczeństwo ma pełne prawo do dostępu do informacji, a archiwa internetowe stanowią źródło wiedzy, które uzupełnia prawo mediów do stania na straży demokracji.

  Czy w Internecie powinno obowiązywać „prawo do bycia zapomnianym”? Zdaniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na pewno nie dotyczy ono internetowych archiwów gazet. Archiwa stanowią bowiem powszechnie i łatwo dostępne źródło informacji o przeszłości, dlatego ich zawartość zasługuje na szczególną ochronę. Nawet jeśli treść niektórych artykułów godzi w prywatność i reputację jednostki. Ich publikacja to fakt, a zadaniem sądów nie jest przecież zmiana historii.

  Sąd Okręgowy w Warszawie wskazał, że żądanie usunięcia artykułu byłoby nadmierną ingerencję w wolność słowa i wolność prasy, a zadaniem sądu nie jest wprowadzanie cenzury i zmienianie historii.

  Należy podkreślić, że w/w cytaty dotyczą procesu, w którym powodowie wygrali w sądzie sprawę o naruszenie dóbr osobistych, a mimo wszystko archiwa internetowe gazety pozostały.

  W moim przekonaniu, wszystkie wpisy na łamach internetowego czasopisma “Osiedle Zacisze moja mała ojczyzna” są prawdziwe i oparte na rzetelnych dowodach (dokumentacja SM, naoczni świadkowie, zdjęcia itd.).

  • Laguna

   Osobom pełniącym funkcje publiczne lub inne funkcje wymagające zaufania określonej grupy społecznej, dla rozwoju zawodowego niezbędna jest nieposzlakowana opinia. Ciekawe, że nie przychodzi im do głowy prosta droga do zdobycia i utrzymania dobrego imienia jaką jest szacunek dla standardów kodeksu etyki zawodowej. Ponieważ znaczący odsetek takich osób ma kłopoty z poszanowaniem wzorców jakościowych w praktyce zawodowej, jedyną drogą do zachowania „twarzy” jest dla nich zacieranie śladów swojej ułomności. Najbardziej aktywni w tuszowaniu swoich niedoskonałości wszelkimi metodami, w tym także metodą trwonienia czasu funkcyjnej obsługi wymiaru, są zwykle ci, którzy zostali obnażeni na forum grupy społecznej posiadającej wpływ na dalszy rozwój ich kariery zawodowej.

 2. TEMIDA

  A co tam w Twojej sprawie Cezary?

 3. Chomiczowka_1

  Trzymajcie się!

 4. Czarek Meszyński

  “Bo wykonujesz obowiązek stania na straży swojego, SPÓŁDZIELNI majątku. Prezesi w obronie koryta, gotowi na różne przestępstwa. Lustracja – „czerwona płachta” na nieuczciwych prezesów.”

  Zauważyłem, że w wielu spółdzielniach, próba kontroli finansów kończy się wściekłym atakiem prezesa i jego świty.

  Pamiętacie termin pożyteczny (użyteczny) idiota pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który miałby tak określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia.

  Otóż takich pożytecznych idiotów w żadnej SM nie brakuje, którzy za drobne przywileje są w stanie zrobić dla swojego prezesa wszystko.

  Iwono, dziękuję bardzo za słowa otuchy i wsparcia.

 5. Petarda

  Drogi Kolego Czarku, mamy nadzieję, że już niedługo “urwie” się bezkarność funkcjonariuszy ( naszych pracowników, utrzymywanych przez budżet ) w “polskich” sądach.
  To nie Ty masz się denerwować, tylko przestępca POWINIEN SIĘ BAĆ! Ale jakie prawo, taka demokracja.
  Sprawa w sądzie 9.12.15 r. MUSI się zakończyć na Twoją korzyść!
  Bo wykonujesz obowiązek stania na straży swojego, SPÓŁDZIELNI majątku. Prezesi w obronie koryta, gotowi na różne przestępstwa. Lustracja – “czerwona płachta” na nieuczciwych prezesów.
  Przykro mi o tym pisać, ale mają za sobą przestępców w togach ( dowody Iwona Możejko – 507033701 )
  Nie będę w Lublinie w środę, bo wierzę że sąd postąpi uczciwie, a prezesi się nie odważą po raz kolejny Cie nękać, szmacić, zaszczuwać, niepokoić.
  W obronie swojej spółdzielni tracisz zdrowie, czas, pieniądze JAK DŁUGO WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI POZWOLI PRZESTĘPCOM, BY SIĘ Z CIEBIE ŚMIALI?
  „Znieść immunitety wszystkim, znieść progi wyborcze, zbierać nazwiska i fakty nadużyć przestępców w togach, adresy i majątki legalnej mafii, nagłaśniać prawdę o reżimie, przeciwstawiać się propagandzie o demokracji, domagać się sądów dla sędziów, zamiejscowego i realnego nadzoru nad postępowaniami, uszanowania materialnego prawa, potępiania bezpodstawnego skazywania i akceptowania represji, wnosić procesy cywilne przeciwko funkcjonariuszom bezpieki za krzywdy niewinnych, potępiać pseudo PG i RPO, jednoczyć się w solidarność społeczną przeciwko układowi zamkniętemu i państwie w państwie, nie bać się więzień i ZOMO, krzyczeć głośno i zbiorczo o zamordyzmie, niezawisłość skasować, robić zdjęcia agentów i pałaców tchórzy za kamerami, izolować katów od społeczeństwa, nie bać się zbrodni stemplowanych firmówkami, nie bać się kamer i togi Kom-Klux-Klanu, tworzyć federację stowarzyszeń walczących z bezprawiem w prawie, przeciwstawiać się partiom politycznym, nie powielać kolaboracyjnych metod pluralizmu, domagać się referendum człowieczeństwa, wbijać w media i internet prawdę o sędziach i prokuratorach katach, niech idzie to wszystko na świat. Nie bać się podwójnego karania, działającego prawa wstecz, tworzenia ustaw antyspołecznych, tworzenia psychuszek dla niewygodnych, klienteli władzy. Przyjdzie rewolucja i naród się zemści na zbrodniarzach. Nie tacy oni mocni. IPN żołnierzy wyklętych już działa. Będzie lustracja…”

Dodaj komentarz