AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

II-gie wysłuchanie prezesów też było

10 grudnia 2012r odbyła się w Łodzi konferencja zorganizowana przez stowarzyszenie prezesów spółdzielni mieszkaniowych działające na terenie województwa łodzkiego pod nazwą Forum Zarządców Nieruchomości Spółdzielczych. Stowarzyszenie powstało w Łodzi w 2003r i skupia 80 osób pełniących funkcje w zarządach ponad 50 spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi i w miastach ościennych. Celem konferencji było namieszanie w głowach społeczności członków spółdzielni mieszkaniowych nadużywanym hasłem o planowanej przez PO likwidacji spółdzielni mieszkaniowych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organów samorządowych w ruchu spółdzielczym (czyli prezesi prezesów) pracownicy firm, które nas obsługują, prezydenci lokalnych miast oraz politycy, którzy wiedzą lepiej co dobre dla szeregowych członków spółdzielni mieszkaniowych. Całe to towarzystwo, które tam się zebrało to ludzie, którzy dostatnio żyją za nasze pieniądze. Efektem tej konferencji był apel skierowany do Sejmu i Senatu , w którym prezesi podszyli się pod nas i wyrazili swoje niezadowolenie z zapisów projektu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych autorstwa Posłanki Lidii Staroń, które ograniczają ich dotychczasową wszechwładzę. Charakterystyczne jest to, że w konferencji wzięli udział klubowi koledzy Pani Poseł.

Prezentujemy szkodzące członkom spółdzielni wypowiedzi polityków, którzy brali udział w tej konferencji. Wypowiedzi cytujemy za grudniowym numerem miesięcznika wydawanego przez w/w Forum.

Poseł Krzysztof Kwiatkowski (PO)

„Wyjaśnił przy tym, że dyskutowany projekt, to poselski projekt ustawy, czyli grupy posłów, a nie całego klubu parlamentarnego….. Byłoby rzeczą nieodpowiedzialną – stwierdził –  podejmować działania, które by psuły system dobrze funkcjonujący”

Senator Henryk Cioch (PiS)

„Na ten moment zaś powinniśmy się skupić nad działaniem uniemożliwiającym uchwalenie projektu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych objętego drukiem sejmowym nr 819”

Senator Maciej Grubski (PO)

„Zaczął od zapewnienia, że współpracuje ze spółdzielcami od sześciu lat i mimo, że podobnie jak Lidia Staroń, autorka projektu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, jest z Platformy Obywatelskiej, to nie popiera tej ustawy.”

5 Responses to “II-gie wysłuchanie prezesów też było

 1. Pingback: Lista polityków przeciwnych nam w Parlamencie | TEMIDA contra SM

 2. Pingback: Lista posłow przeciwko nam w KN | TEMIDA contra SM

 3. Petarda

  Konferencja w Łodzi-jazgot wyrzucanych z “darmowych poletek”.
  A przestańcie już snuć widmo bezrobocia.
  Dajcie każdemu ( z 15-17 tys. zatrudnionych pracowników SM ) średnią krajową to zobaczymy ile miejsc pracy przybędzie!
  Koniec ze straszeniem ludzi, kto we wspólnocie będzie naprawiał dach.

  Jak można zlikwidować spółdzielnie?
  Przecież powstająca wspólnota to wspólnota mieszkań spółdzielni i wydzielonych.
  Zastanówcie się, czy usm PO likwiduje całą spółdzielczość w kraju?!

 4. Petarda

  Proszę niech mi ktoś wytłumaczy, jakim prawem złodziej i ten, który mu “podsuwa” paragrafy ma prawo wypowiadania się w imieniu milionów ludzi. On wie co jest dla nas najlepsze?!
  Doprowadzili do ruiny spółdzielczość (PKB <1%) - fachowcy, i oni to naprawią?
  Majątek SM w części to ukradzione nam nasze majątki (własnościowe spółdzielcze,lokatorskie)-jak złodziej kradnie, to wszystko w porządku (jest w pracy).
  Proszę zwrócić uwagę na Konferencji w Łodzi, prezesom się nie podoba, że do wspólnoty zabierzemy swoje!
  Prezesom usm PO i PiS daje szanse naprawienia się.
  A "frajer", niewolnik stanie się właścicielem, któremu prezes będzie musiał powiedzieć ile zarabia, ile i na co wydał...
  Nasz pracownik prezes, któremu płacimy-będzie grzeczny.Będzie się bał, że wybierzemy innego zarządcę.

 5. Patrol

  I wszystkie te festyny za nasze pieniądze. W pale się nie mieści ile nas ta elita kosztuje.

Comments are closed.