AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

JUTRO KONGRES SPÓŁDZIELCZOŚCI. PROTESTUJEMY PRZECIWKO EWENTUALNEMU ZAMIAROWI…

27 i 28 listopada br obradować będzie V Kongres Spółdzielczości.  Kongres Spółdzielczości jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego Dokonuje on oceny stanu spółdzielczości w Rzeczypospolitej Polskiej oraz warunków i możliwości jej rozwoju, uchwala statut Krajowej Rady Spółdzielczej, zasady finansowania jej działalności przez organizacje spółdzielcze, dokonuje wyboru członków Rady oraz określa zasady odwoływania jej członków.

Najwyższym  organem  Krajowej Rady Spółdzielczej jest Zgromadzenie Ogólne. Ten organ liczący ok. stu członków wybrany zostanie przez obradujący od jutra Kongres. Zgromadzenie Ogólne wybiera członków zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej oraz przewodniczącego Zgromadzenia.

My członkowie spółdzielni mieszkaniowych PROTESTUJEMY PRZECIWKO EWENTUALNEMU ZAMIAROWI powierzenia w naszym imieniu przez nowo wybrane Zgromadzenie Ogólne Krajowej Rady Spółdzielczej mandatu zaufania skompromitowanym działaczom spółdzielczym pełniącym od dwudziestu lat najwyższe funkcje w naczelnych organach samorządu spółdzielczego .

Z uwagi na świadome lekceważenie obowiązku rzetelnej kontroli (lustracji) działalności spółdzielni mieszkaniowych w Polsce domagamy się odwołania :

Przewodniczącego Krajowej Rady Spółdzielczej Alfreda Domagalskiego z dotychczas pełnionej funkcji

 

    http://www.fakt.pl/Prezes-Tak-macie-klamac-ludziom,artykuly,39699,1.html

 Wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Spółdzielczej Tomasza Jórdeczkę z dotychczas pełnionej funkcji

 

 http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/zanim-domy-sie-zawala

Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej Jerzego Jankowskiego z dotychczasowej funkcji.

 

 Odpowiedź  mistrza Jankowskiego na skargę członków spółdzielni dotyczącą rzetelności lustracji.

Domagamy się powierzenia tych najważniejszych funkcji w organach samorządu spółdzielczego działaczom z czystym kontem, którzy  przywrócą przejrzystość i transparentność w zasadach  funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych w Polsce.

 

10 Responses to “JUTRO KONGRES SPÓŁDZIELCZOŚCI. PROTESTUJEMY PRZECIWKO EWENTUALNEMU ZAMIAROWI…

 1. ZORRO

  Jest już pierwsza relacja z przebiegu obrad V Kongresu Spółdzielczości. Kongres wybrał stu członków Zgromadzenia Ogólnego. 19 grudnia Zgromadzenie wybierze swojego przewodniczącego oraz zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej

  http://www.krs.org.pl/

  A to sprawozdanie przeczytajcie bardzo uważnie. Cztery partie parlamentarne przeciwko nam. Będą uzdrawiać polską spółdzielczość, a najbardziej zainteresowani są pewno tym, żeby w spółdzielczości został ten wspólny worek, do którego bez ograniczeń mogą sięgać w swojej nieustającej potrzebie. Pewnie, spółdzielczość to już ostatni w Polsce megakołchoz, w którym wszystko jest wspólne, czyli niczyje więc można z niej wygarniać ile dusza zapragnie. Należy więc go za wszelką cenę utrzymać. 8 milionów owieczek do strzyżenia to oferta nie do odrzucenia. Trzeba te owieczki zagnać do zagrody i dobrze zaryglować bramę, żeby nie uciekły.

  http://www.krs.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=228:v-kongres-spodzielczoci-rozpoczyna-obrady&catid=11:aktualnoci&Itemid=434

 2. antymon47

  Cicho wszędzie, głucho wszędzie – co to będzie co to będzie” koniec świata”! Naszych emisariuszy Domagalskie w powrocie aresztowali? Czy ich wystraszyli, co. W tv ani słychu ani dychu. Pokazują jacy są oszczędni w wydawaniu cudzych pieniędzy. FETĘ DOBRZE zakamuflowano. Pozdro, hej.

 3. Petarda

  Starych od koryta nie odetną.Średnia wieku 70 lat?
  Nie potrafią rozdzielić SPÓŁDZIELCZOŚCI I SPÓŁDZIELCZOŚCI MIESZKANIOWEJ-wrzucają wszystko do jednego wora.Nie widzą,że proces jest nie do powstrzymania?Połowa mieszkań ma odrębną własność!
  To jest straszne,że nasi wybrańcy nie dostrzegają
  kata-członków SM i pozwalają”szmacić”posła na Sejm RP.
  KASA!KASA!KASA?
  Jest okazja zrobić zapisy”raz i dobrze” dla dobra okradanych członków SM-właścicieli.Nazwijcie USM nie
  projektu Poseł L.Staroń,tylko Św.Mikołaja,jednak muszą być uwzględnione nasze uwagi zawarte w “Apelu do posłów”.
  Nie życzymy sobie,by prezesi wypowiadali się za nas.
  A w latach(2013-2016)finansowanie działalności KRS przez organizacje spółdzielni i związków spółdzielczych wynosić będzie? Roczny przychód do 1.500.000zł-roczna składka 360zł,ponad 1.500.000zł-roczna składka 480zł? Ile jest spółdzielni?
  W dobie kryzysu nie stać nas na finansowanie tak kosztownych kongresów.Krytykujemy bankrutujące państwa Unii,a nie dostrzegamy marnotrawstwa u siebie!

 4. Petarda

  Jakie nieszczęście musi się zdarzyć,żeby RZĄD,PREZYDENT,POSŁOWIE … zobaczyli patologię w spółdzielniach? Jakim prawem”przyjaciele”wtrącają się do naszych spraw:
  “Samobójcze kroki polskiego rządu i niektórych posłów godzące w to dobro społeczne trzeba powstrzymać. Prezydent Green zapowiedziała, że uczyni wszystko, co możliwe na szczeblu międzynarodowym, w tym podejmie interwencję w Unii Europejskiej, aby pomóc polskim spółdzielcom.
  Pytam-kto pomoże milionom
  okradanym,poniżanym,zaszczuwanym
  członkom spółdzielni mieszkaniowych,którym nie starcza na leki,zawyżony czynsz?
  Jaka MIĘDZYNARODOWA ORGANIZACJA?
  W Polsce jesteśmy obywatelami drugiej kategorii!!!
  Proszę zwrócić uwagę,gdy za granicą potrzebna jest pomoc, Polska jest w czołówce.Pod nosem patologii
  w SM,NIKT NIE CHCE WIDZIEĆ!
  Afera Amber-Gold to mały”Pikuś”przy aferze Amber-SM.

 5. Petarda

  Czekamy na rzetelne sprawozdania mediów z V Kongresu Spółdzielczości w dn.27-28 listopada.Bardzo kosztownej imprezy dla prezesów SM i członków Rad Nadzorczych.
  To oni wiedzą co jest dla nas członków SM najlepsze!
  I jak nas kroić do końca świata i jeden dzień dłużej.
  A.Domagalski zebrał od prezesów parę milionów złotych na walkę przeciw nam w obronie spółdzielczości(swojej).
  Opisanej w książce szefa “O lepszy przyjazny świat prezesów i ich kolegów”

  • slusarz

   Petarda, tego tysiaka, którego zbierał w zeszłym roku Domagalski od każdej spółdzielni mieszkaniowej (a jest ich w Polsce 3489), dawno już nie ma. Kasa poszła na organizację tej imprezy:

   http://www.wiadomosci24.pl/artykul/relacja_z_ogolnopolskiego_forum_spoldzielczego_w_warszawie_199642-1–1-d.html

   Za nasze pieniądze razem z Jórdeczką zwieźli do Sali Kongresowej z całego kraju „spółdzielców” zatrudnionych w firmach świadczących usługi sektorowi spółdzielczości i swoich żołnierzy z naszych osiedli, po to żeby ci protestowali przeciwko projektowi, który od zeszłego roku do tej pory my wciągamy na ścieżkę legislacyjną a oni wszelkimi sposobami usiłują go z nie niej zepchnąć.

   • REZO

    A V Kongres Spółdzielczości , moja droga, to nas kosztował pewno ze dwa razy tyle. Właśnie wczoraj zakończył obrady.

    Wybory członków Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej przeprowadzone zostały w pierwszym dniu obrad wieczorem. Drugi dzień obrad zaczynał się Sprawozdaniem Komisji Skrutacyjnej o wynikach wyborów Zgromadzenia Ogólnego KRS. Kongres zamknięty został uchwałą w sprawie zasad finansowania Krajowej Rady Spółdzielczej przez spółdzielnie mieszkaniowe w latach 2013- 2016.r

    Na razie nie opublikowano jeszcze listy członków Zgromadzenia. W sieci cisza jak makiem zasiał. Zgromadzenie Ogólne KRS zbierze się w najbliższym czasie, żeby wybrać prezesa zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej i na jego wniosek pozostałych członków zarządu a także przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego.
    Czekamy więc na termin pierwszego posiedzenia Zgromadzenia, bo jesteśmy bardzo ciekawi komu ten organ powierzy funkcje we władzach Krajówki.

    Program obrad V Kongresu na zaproszeniu wystawionym jednemu z senatorów:

    http://www.henrykcioch.pl/index.php/136-v-kongres-spoldzielczosci

 6. Petarda

  Co było tematem przewodnim V KONGRESU SPÓŁDZIELCZOŚCI
  27.11.2012r w Warszawie-HOTEL GROMADA?
  Dowiemy się z licznych sprawozdań,wywiadów oraz programów telewizyjnych.
  Dzisiaj musimy zadowolić się tym co zobaczyliśmy na własne oczy.
  Z sali,gdzie obradował kongres wybiegł niewysoki pan
  przed sobą niósł duży napis,szczęśliwy,uśmiechnięty
  przeskakiwał z nogi na nogę.
  “LIDIA STAROŃ-KATEM SPÓŁDZIELCZOŚCI MIESZKANIOWEJ”
  Widzowie też byli szczęśliwi.NIE BOJĄ SIĘ,ŻE NARESZCIE ODETNĄ ICH OD KORYTA.
  Można i tak:
  “ALFRED DOMAGALSKI-KATEM CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH”

  • TEMIDA

   Język nienawiści to problem pojawiający się ostatnio coraz częściej w dialogu politycznym. W klimacie takiego języka nie ma miejsca na rzeczowe argumenty, jest za to miejsce na emocje, które zastępują deficyt argumentów.

   Trzech zuchwałych wybrało się wczoraj na kongres przedstawicieli spółdzielczego środowiska w oczekiwaniu, że uda się im posłuchać obrad tego najwyższego organu ruchu, którego są członkami. Obrady kongresu nie są, co prawda, przez prawo spółdzielcze opatrzone klauzulą tajności, ale nasi śmiałkowie nie zostali wpuszczeni na salę obrad. Nie chciały z nimi również rozmawiać media, które nie są zainteresowane opinią szeregowych członków ruchu spółdzielczego. Udało im się natomiast wymienić kilka zdań z zaproszonym na kongres przedstawicielem międzynarodowego ruchu spółdzielczego Davidem Rodgersem i przekazać mu przetłumaczony na język angielski tekst artykułu zamieszczonego w naszej witrynie pt. „Mit końca spółdzielczości mieszkaniowej”

   Myślę, że ten krótki reportaż daje obraz sytuacji w jakiej znalazła się batalia o nasze prawa. Myślę też, proszę państwa, że jeśli członkowie spółdzielni nie zrezygnują z roli kibiców w tej sprawie i nie przerwą swojego dotychczasowego milczenia, to ta patowa sytuacja sama się nie odmieni.

 7. Hogata

  Słuchajcie, widziałam naszych dziś wśród uczestników Kongresu w Hotelu Gromada.
  David Rodgers (ICA Housing) otrzymał materiały dotyczące patologii spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce oraz sfotografował się z grupą Inicjatywy Obywatelskiej Nic O Nas Bez Nas z Olsztyna
  Liderowi SLD Leszekowi Millerowi również udalo się te materiały przekazać.
  Teraz są w drodze do domu. Jak wrócą to Wam opowiedzą co tam robili.

Comments are closed.