AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Kogo osłania aparat państwa ?

Maria

To jest Pani Maria Pawelec – pozbawiona członkostwa użytkowniczka spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w SBM „Osiedle Kabaty” w Warszawie. Większość naszych użytkowników zna ją z pewnością dobrze z naszych licznych publikacji.

Wracamy do tej sprawy bo nie możemy pogodzić się z myślą, że bezduszna machina aparatu władzy może tak zmiażdżyć obywatela „praworządnego państwa” , który nie chciał się pokornie zgodzić na bezmyślne pokrywanie roszczeń finansowych niesłusznie wysuwanych pod jego adresem przez spółdzielnię mieszkaniową. 

W naiwnej nadziei na ochronę swoich praw p. Maria wraz z nieżyjącym już małżonkiem stanęli przed obliczem wymiaru sprawiedliwości i organów powołanych do ścigania przestępstw. Sprawa sądowa w pierwszej instancji toczyła się aż  7 lat (pozew złożony został 26.06.2000r a wyrok zapadł 04.10.2007r) zaś w drugiej instancji 1 rok i skończyła się werdyktami, które pozbawiły p. Marię środków do życia oraz upoważniły spółdzielnię do sztucznego generowania dalszego zadłużenia. Dług p. Marii rośnie bo dochody z renty rodzinnej nie pozwalają jej na pokrycie zatwierdzonych sądowymi orzeczeniami i bieżących roszczeń spółdzielni. Za chwilę spółdzielnia eksmituje ją wraz z synem na bruk.

K 1

 K 2

K 3

Decyzja ZUS - zakreślona egzekucja

Czynsz 1

Warszawscy działacze próbowali pomóc p. Marii we wzruszeniu tego haniebnego pochodu impertynencji władzy drogą wznowienia postępowania prokuratorskiego udaremnionego w m-cu styczniu 2002r. oraz drogą skargi o wznowienie sprawy

Jak się to skończyło? :

1. Sprawa karna

http://temidacontrasm.info/raj-dla-spoldzielczej-mafii/

http://temidacontrasm.info/czy-zabiora-jej-insuline/

http://temidacontrasm.info/paralizatory-oslanialy-sadowy-werdykt/

2. Sprawa cywilna

http://temidacontrasm.info/mroczny-kraj/

O tym dlaczego się nie powiodło i kogo z takim aroganckim poświęceniem osłaniali funkcjonariusze prokuratury i wymiaru opowiemy jutro.

Inwestorem budynku, w którym znajduje się lokal p. Mari była Spółdzielnia NATOLIN. Budynek został oddany do użytkowania w 1989r.

http://temidacontrasm.info/i-co-z-tym-sledztwem-panowie/

W 1993r grupa członków Spółdzielni Natolin, w której aktywną rolę odegrał spółdzielca Tomasz BANASZKIEWICZ, doprowadziła do podziału spółdzielni. W wyniku tego podziału z majątku SM Natolin wydzieliła się SBM „Osiedle Kabaty”. Budynek przy ul. Dembego 22A , w którym mieszka p. Maria trafił do SBM „Osiedle Kabaty”. Przewodniczącym Rady Nadzorczej w nowo powołanej spółdzielni został Tomasz BANASZKIEWICZ.

 Tomasz Banaszkiewicz

 Były przewodniczący Rady Nadzorczej SBM Osiedle Kabaty Tomasz Banaszkiewicz

Rada Nadzorcza powierzyła funkcję prezesa zarządu spółdzielni Zbigniewowi SANTKIEWICZOWI.

Zbigniew Santkiewicz

 Były prezes zarządu SBM Osiedle Kabaty Zbigniew Santkiewicz

Santkiweicz2

http://www.zzbudowlani.pl/index.php?page=wiecej&id_artykulu=28&okno=0

Za czasów tych dwóch dżentelmenów SBM Osiedle Kabaty robiła kokosowe interesy na członkach spółdzielni. Patentem było bezpodstawne obciążanie spółdzielców roszczeniami na wzór tych, z którymi walkę podjęła p. Maria Pawelec. Spółdzielcy próbowali się upominać o swoje prawa ale silne wsparcie udzielane władzom spółdzielni przez organy powołane do ścigania przestępstw i wymiaru sprawiedliwości a nawet przez organy powołane do ochrony porządku publicznego ( patrz wpis pt. „Paralizatory osłaniały sądowy werdykt”) spowodowało, że się poddali lub batalię przegrali.

Kim są architekci patentu na zasilanie kont spółdzielni w nienależne jej wpływy, że dla osłony popełnionych przez nich nadużyć tylu prokuratorów i sędziów zhańbiło pełniony urząd podważając swoją postawą nasze zaufanie do idei praworządności państwa?

Zarówno Zbigniew Santkiewicz jak i Tomasz Banaszkiewicz nie są już związani z działalnością SBM Osiedle Kabaty. Santkiewicz przez część ubiegłego roku pełnił jeszcze funkcję członka rady nadzorczej w tej spółdzielni. Ale nadal jest obecny w ruchu spółdzielczym:

http://www.kto-kogo.pl/Zbigniew_Santkiewicz

Tomasz Banaszkiewicz, funkcjonariusz SB i w latach 1989-1992 konsul w Nowym Jorku kieruje aktualnie Grupą Kapitałową KONSALNET HOLDING SA :

http://www.konsalnet.pl/grupa-kapitalowa,15,1,pl

 Banaszkiewicz agent wywiadu PRLŹródła:

http://wpolityce.pl/polityka/159812-bezpieczenstwo-pasazerow-okecia-w-rekach-firmy-bylych-esbekow-jakie-zwiazki-istnieja-miedzy-konsalnetem-a-rzadem-pyta-piotr-baczek-nasz-wywiad

http://www.videofact.com/rezydentura.html

Firma Konsalnet Holding SA świadczy usługi w zakresie ochrony mienia i osób. Zajmuje się więc również ochroną osiedli spółdzielczych, w tym także ochroną osiedla, w którym mieszka Maria Pawelec:

Brama wjazdowa na Osiedle Kabaty

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3825557.html

Nieustannie nurtuje nas egzystencjalne pytanie: 

Jak długo jeszcze aparat władzy będzie hołubił pozbawioną skrupułów aktywność osób wyćwiczonych przez władze PRL w krojeniu obywateli naszego zdominowanego przez przestępstwo państwa?

 

18 Responses to “Kogo osłania aparat państwa ?

 1. Petarda

  WŁAŚCICIELE NASZYCH O DŁUGÓW, WŁAŚCICIELE POLSKI.
  KONSTYTUCJA DAJE IM GWARANCJĘ BEZKARNOŚCI.
  A MY “FRAJERZY” DRUGI SORT, NIEWOLNIK XXI W.
  ( TO TEŻ, GWARANTUJE NAM KONSTYTUCJA, “KWAŚNIEWSKIEGO” )
  JAK BARANY NA RZEŹ?

  Koniecznie przygotować wystąpienie do TK o możliwości złamania art. 227 Konstytucji w art 4 Ustawy o NBP.
  Powiadomić Pana Prezydenta Andrzeja Duda. To ma być początek budzenia świadomości monetarnej wśród ludzi władzy.
  Zwrócić się do Pana Prezydenta ratunek dla Spółdzielni mieszkaniowych RP, które pod czujnym okiem kata SM P. Alfreda Domagalskiego “TAK MACIE KŁAMAĆ LUDZIOM” PSL, KRS, SB bankrutują.

  S. O. S. DLA POLSKI.
  Liczba wypowiedzianych kłamstw przez Belkę jest przerażająca, szczególnie, że wypowiadana przez urzędnika państwowego.
  100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą i z takim przekonaniem oraz wiarą w swoją bezkarność (patrz Belka u Sowy) można bezczelnie okłamywać Naród.
  https://www.bankowebezprawie.pl/szukamy-kancelarii-ktora-przygotuje-pozew-przeciwko-markowi-belce/

 2. MacEloe

  Byłe WSI, SB, prokuratorzy i sędziowie wzajem się wspierający w przekrętach na olbrzymią skalę na szkodę spółdzielców. Jaką miała szansę Pani Maria? Jaką mają szansę spółdzielcy z SM-ów tak w Warszawie (no, w tym mieście szczególnie), jak i w innych miejscowościach w Polsce, gdzie ta SITWA rozpostarła swoje macki? Jak można się dziwić, że wszyscy oni oczekują z utęsknieniem na “czekistów” Ziobry i Kamińskiego, GDYŻ ONI NIE MUSZĄ SIĘ BAĆ “POBUDKI” O 6-ej rano. To co my wiemy (niestety, ale brak nam dokładnego udokumentowania tego) wystarczy, aby wszystkie zamknięte szczelnymi ogrodzeniami i pilnowane “warsiawskie” enklawy i podwarszawskie wille z ostatnich 20-tu lat, WYLUDNIŁY SIĘ , z powodu przeniesienia ich mieszkańców do “sanatoriów z firankami w kratę”. Tak to właśnie funkcjonowało i chciało by funkcjonować nadal. Żal tylko tych zmanipulowanych ludzi, którzy wychodzą bronić tych “koryt”, nawet nie dla siebie, tylko dla beneficjentów tego patologicznego systemu, układu. A ten “układ” też ma takie wredne oblicze: http://www.tvn24.pl/blisko-ludzi-pijany-prokurator-z-wloclawka,616946,s.html

  • Petarda

   MacEloe, te “ku…szony” ( używając języka ministerialnego ) ze spółdzielni mieszkaniowych zrobiły szaber – plac, bezczelna banda bez sumienia.
   A PRZECIEŻ JEDNYM CIĘCIEM, MOŻNA ZROBIĆ PORZĄDEK – PRZYWRÓCIĆ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
   Wszyscy odpowiedzialni się boją mafii? Czy są po uszy ubabrani?
   Nadzieja na życie dla Marysi Pawelec jest, dlatego idziemy po “ostatnią deskę ratunku” do Pana Prezydenta RP, Andrzeja Duda.

 3. Ben

  Santkiewicz z Banaszkiewiczem nadal mieszkają na tym osiedlu, tyle, że w szeregowcach, które sobie wybudowali, chyba z tych bezprawnie zdzieranych normatywów. Normatywy wprowadziła ustawa, która weszła w dniu 01.01.1996r i dotyczyła kredytów, które zostały zaciągnięte po wejściu w życie ustawy. Prawo przecież nie działa wstecz.

  • Ben

   W budynku przy ul. Rosoła 17 (oznaczenie inwestycyjne K-01) mieszkanie dostała pani prokurator Wiesława Banaszkiewicz, prywatnie żona Tomasza Banaszkiewicza. Nie była członkiem spółdzielni, bo mieszkanie dostała z puli MSWiA. Ale MSWiA odmówiło pokrycia kosztów jego budowy więc obowiązek wyłożenia środków spadł na użytkowników lokalu. Pewnie to nakręciło Banaszkiewiczcza, więc z grupą równie aktywnych przejął władzę w spółdzielni. Banaszkiewicz został przewodniczącym rady nadzorczej i na stanowisko prezesa zatrudnił Santkiewicza, przeciwko któremu prokurator Wiesława Banaszkiewicz w 1992 r. umorzyła śledztwo ws potężnych malwersacji w spółdzielni „Za Żelazną Bramą”. Śledztwo umorzono ale Santkiewicz wyleciał bo spółdzielnia musiała zwrócić członkom wysokie kwoty finansowe. To za czasów Santkiewicza i Banaszkiewicza powstała uchwała przejęcia długu od spółdzielni Natolin i umowa cesji kredytowej na podstawie której kredyt z budynku przy Rosoła 17 (K-01) został przerzucony na budynek Dembego 22A (K-12). W jakiś czas potem Banaszkiewiczowie sprzedali mieszkanie wolne od obciążeń kredytowych i przeprowadzili się parę metrów dalej do szeregowca wybudowanego przez spółdzielnię po 1996r.

  • Ben

   Oprócz spółdzielczych osiedli firma KONSALNET ochrania też budynki banków, sądów, sieci handlowych, świadczy usługi firmom logistycznym i zakładom przemysłowym na terenie całego kraju.
   Z lotniska ich wyprosili:
   http://www.konsalnet.pl/oswiadczenie-zarzadu-konsalnet-holding-s-a-w-sprawie-wypowiedzenia-umowy-na-ochrone-portu-lotniczego-im-f-chopina-w-warszawie,aktualnosci,268,6,1,pl
   Santkiewicz opuścił ciepły stołek w Kabackiej radzie nadzorczej i wrócił na stare włości za Żelazną Bramą. Na jego miejsce usiadła jakaś szycha z Izby Skarbowej.

 4. Petarda

  Proszę Państwa jak nazwać tych prokuratorów, prezesów, sędzi i wszystkich winnych powolnej “agonii” Marysi Pawelec? Bydlaki, kanalie? … Mąż nie wytrzymał, ona po 2 zawałach, opuszczona przez wszystkich. Czekają, aż “zdechnie” i przejmą mieszkanie – ZA DŁUGI, KTÓRYCH NIE MA?!!! Wspierałam w sądzie Marysię dwa razy z ramienia Niepokonani 2012, byłam świadkiem jak sędzia P. Marta Bujko oddaliła zażalenie na postanowienie prokuratora P. Tomasza Łopatki o odmowie wszczęcia śledztwa i utrzymała tą jego decyzję w mocy. Wezwała na rozprawę uzbrojonych policjantów. Nie wiem po co? Może chronić “przestępców w togach”? … Wielkie serca Posłów dla zwierząt – takiego szczęścia nie miała Marysia, a o jej trudnym położeniu, wie wielu Posłów! … Nie pomogli – kat spółdzielczości ma na nich “haki”? RPO, też zajął się ważniejszymi sprawami. ….. Przyrzekłam sobie, że nie spocznę dopóki nie URATUJEMY Marysi. Pozostała, ostatnia deska ratunku. Z koleżanką Joasią Gniewek idziemy po pomoc do DUDA – POMOC 8.01.16 r. Na Krakowskim Przedmieściu 46/48 będziemy ok. 10.30 ….. Wielu wspierałam w sądach społecznie, dzisiaj proszę Was, Ciebie Pawle Kukiz i Posłów wrażliwych na krzywdę o wsparcie. Iwona Możejko – 507033701

  • Czarek Meszyński

   Iwono podzielam Twoje zdanie i podziwiam Twoją postawę.

   Czyściciele kamienic są coraz częściej napiętnowani, ale niestety musiało dojść do wielu tragedii i bestialstwa np. spalone zwłoki Jolanty Brzeskiej.

   Podobny model zaczyna działać w spółdzielniach mieszkaniowych. Stosuje się przemoc finansową, robi się niezasadne podwyżki opłat, spółdzielca jak nie płaci to dostaje od prawnika spółdzielni ostateczne wezwanie do zapłaty, a jak to nie pomoże to sądowy nakaz zapłaty. Nie każdy potrafi się bronić, nie każdy potrafi napisać nakaz sądowy…

   Łupieskie systemy finansowe docierają do spółdzielni mieszkaniowych ku uciesze prawników, prezesów…

 5. Czarek Meszyński

  Szanowni Państwo,
  mam prośbę o przysyłanie mi zestawienia miesięcznych opłat – oczywiście bez danych osobowych.

  To umożliwi zrobienie rankingu najdroższych i najtańszych spółdzielni mieszkaniowych.

  Każdy spółdzielca otrzyma w ten sposób proste narzędzie (wskaźnik eksploatacji) do sprawdzenia czy naliczane opłaty w jego spółdzielni nie są przypadkiem zawyżone.

  Podaje mój adres mailowy: c.meszynski@icloud.com

  Pozdrawiam,
  Czarek Meszyński

 6. Petarda

  Proszę Państwa, mamy pełny obraz szkodliwych działań kanalii – WPŁYW PREZESÓW NA POSŁÓW. Mówiłam ( wykrzyczałam to do mikrofonu na wysłuchaniu publicznym 24.06.12 r. po tym jak kat SMRP P. Gos ( PSL ) parokrotnie mi przeszkadzał )
  Prezesi Zarządów, podrzucają spółdzielcom gotowe teksty do podpisu. W celu wysyłania do posłów, by ci blokowali procedowanie uczciwego prawa spółdzielczego!
  Ohydna nagonka SB-ków to nie walka o spółdzielnie jak mówią, tylko walka o darmowe bez kontroli ich koryta.
  STRACH PRZED ROZLICZENIEM I KARĄ.
  Czarku, masz rację: “Kluczem do uporządkowania spraw w spółdzielczości mieszkaniowej jest fundamentalna zasada rozliczania każdej nieruchomości oddzielnie. Wtedy można kontrolować wpływy i koszty. Koszty powinny być bezwzględnie potwierdzone fakturami”
  Zabrakło tego na budynku Marii i BICZA NA ZŁODZIEI – AUDYTU FINANSOWEGO. Na taki zabieg nie ma kasy, bo prezesi mogli przeznaczyć miliony spółdzielczych pieniędzy, by znikły z procedowania art. 819 ( powstanie wspólnot i na koniec roku, rozliczenie na budynek ) i ten “niemiły” dla prezesów złodziei art. 515 o uczciwych lustracjach. Postawili na swoim i prawie 3 lata zajęło im “wrzucenie do zamrażarki” bubla art. 980 – TYLKO NA EKSPERTÓW BUDŻET WYDAŁ PRAWIE 3 MLN. ZŁ. … No i P. Budka ( człowiek prezesów ) za “dobrą” pracę otrzymał TEKĘ. Pewnie się wyrobił w napisaniu na zamówienie EKSPERTYZ P. A. Domagalskiemu ( PSL ) i P. J. Jankowskiemu (SLD ) – na chwałę spółdzielni i by prezes ze swoim wojskiem, żyli spokojnie i dostatnio.
  Trzeba dodać, pod “parasolem ochronnym” skorumpowanych, skompromitowanych, najwyższych władz w Polsce!
  Darmozjadom mówimy VON! Łapy precz od naszego majątku!

 7. Marcus

  KONSALNET HOLDING! Kilka lat temu rząd PO oddał głównie w ręce tej firmy (jest jeszcze dwie inne, małe firemki) CAŁKOWITĄ KONTROLĘ BEZPIECZEŃSTWA (czyli zabezpieczenie antyterrorystyczne) NA POLSKICH LOTNISKACH.Straż Graniczna prowadzi tylko kontrolę paszportowa i nic więcej. Chyba “strach się bać” !! http://www.gazetapolska.pl/33759-lukratywne-kontrakty-spolek-z-esbeckim-rodowodem

 8. Iga

  Święty Boże! Znowu esbek? Oni się chyba u nas klonują.

 9. szelpon

  Tak myślałem i jak widzę SB trzyma się nadal mocno za kasę głupich spółdzielców przez co cierpią mądrzy, aktywni i świadomi spółdzielcy.

 10. Czarek Meszyński

  Kluczem do uporządkowania spraw w spółdzielczości mieszkaniowej jest fundamentalna zasada rozliczania każdej nieruchomości oddzielnie. Wtedy można kontrolować wpływy i koszty. Koszty powinny być bezwzględnie potwierdzone fakturami.

  To jest materiał wyjściowy do zarządzania kosztami jakie są generowane przez daną nieruchomość i spółdzielnię.

  By dokonać właściwego porównania kosztów SMB Osiedle Kabaty, gdzie mieszka Pani Maria Pawelec z innymi spółdzielniami i wspólnotami należy porównać te czynniki kosztotwórcze, które są porównywalne z innymi osiedlami. Opłaty licznikowe (media) i fundusz remontowy są bardzo zindywidualizowane, dlatego do porównania opłat wziąłem pod uwagę eksploatację.

  171,74 – eksploatacja
  4,23 – fundusz społecz.-wych.
  7,61 – podatek od nieruchomości
  49,91 – opłata za użytkowanie wiecz.
  29,61 – energia elektryczna
  7,5 – woda techn.
  14,7 – gaz
  50,76 – konserwacja
  336,06 zł razem / 84,6 mkw = 3,97
  3,94 zł/1 mkw JEST TO BARDZO WYSOKA OPŁATA ZA EKSPLOATACJĘ.
  Można zaryzykować tezę, że jedna z najwyższych w Polsce, a do tego dochodzi niezgodna z ustawą kuriozalna opłata z tytułu Normatyw w wysokości 281,72 zł. Normatyw (techniczny) stosuje się tylko w przypadku produkcji, a spółdzielnie mieszkaniowe póki co jeszcze nic nie produkują, chyba, że koszty.

  W roku 2014 przeprowadziłem badania kosztów eksploatacji dla 16 SM i WM na terenie całego kraju. Najwyższe koszty były w SM Energetyka 3,84 zł/mkw – wieżowiec, wliczono wysokie koszty konserwacji 7 wind; występują pożytki w wysokości 0,69 zł/1 mkw, więc mieszkańcy płacą 3,15 zł/1 mkw.

  Najniższa eksploatacja jest w SM Zgoda Biała Podlaska 1,39 zł/ 1 mkw – brak wind i OC klatek.

  Z tej wstępnej analizy wynika, że u Pani Marii koszty są horendalne!

  Obecnie ja również mam podobną sprawę z powództwa spółdzielni o zapłatę. Występuję z żądaniem rozliczenia mojej nieruchomości. Pełnomocnik SM próbował się wymigać z tego ustawowego obowiązku, Sąd nakazał mu jednak takie koszty przedstawić.

  Mam łatwiej, bo już w roku 2008 zapadły wyroki w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi – Północ oddalające powództwo SM o zapłatę w stosunku do domków znajdujących się na terenie Osiedla z powodu nie przedstawienia rzeczywistych kosztów przypadających na domki przez powódkę. Wszystko wskazuje, że Zarząd wolał zrezygnować z wpłat od 11 domków niż ujawnić, że opłaty są zawyżone, w ten sposób strzyże spółdzielców do dziś 🙁

 11. Petarda

  Prezesi bardzo dobrze zabezpieczyli swój byt i nietykalność.
  Gromadząc “haki”.
  Rozdali mieszkanka dla swojaków, mieszkanka z odzysku, grunty, pracę, zamówienia, wykonywanie robót, lokale swojakom ……
  Stworzyli grupę przestępców w togach ( mianowanych przez kumpla kata spółdzielczości P. A. Domagalskiego byłego prezydenta B. Komorowskiego ). A i b. Marszałek Sejmu E. Kopacz nie pofatygowała się, zdyscyplinować – zdrajców spółdzielców polskich, członków KN NPS.
  Nie takie sprawy się “zamiatało” WSI, pro civili.
  Od kilku lat nagłaśniamy zbrodnię popełnianą na P. A. M. Pawelec, gdzie nie ma długu, a komornik nie daje żyć.
  Podejrzewamy, że tylko w SM Oś. Kabaty mogli “załatwić” ok. 300 “frajerów”! A w kraju???
  Sprawa Marii jest bardzo skomplikowana, czekamy na konsultacje do DUDA – POMOC. Spotkanie w dn. 8.01.16 r.
  Oprócz naszej witryny, sprawą nikt się nie interesuje.
  http://temidacontrasm.info/sos-sos-sos/

 12. szelpon

  Nie będę wnikał w wysokość opłat naliczonych przez najemnych pracowników. Sprawa toczona przez wiele lat przez skorumpowane ciamajdy wymiaru sprawiedliwości. Powiem pokrętnie skoro Pani Maria została wykluczona z grona członków SM powinna pokrywać rzeczywiste koszty utrzymania nieruchomości. Skoro nie jest członkiem guzik ją dotyczą uchwały organów SM. Skorumpowane ciamajdy wymiaru sprawiedliwości pozbawione logicznego myślenia robią z obywatelami co chcą . Ślepotę obywatelską też najwyższy czas zacząć leczyć. Osobiście czekam na info kto ten przekręt osłaniał.

Dodaj komentarz