AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Kogo zawiodła motywacja?

Iwona

Nomenklatura spółdzielcza pojawiła się na Konferencji  we wzmocnionym składzie: od przedstawicieli centralnych organów ruchu spółdzielczego  i związków rewizyjnych po członków zarządów kilku spółdzielni mieszkaniowych. To szacowne grono przyjechało  uzbrojone we wsparcie spółdzielczych radców prawnych i “kupionych” intratnymi zleceniami, przedstawicieli kadry naukowej  prestiżowych uczelni.

100_6174

100_61581. prezes Żyrardowskiej SM Marian Rusinowski

2. prezes Grodziskiej SM Krzysztof Kozera zwany przez nas “Paluchem”:

http://temidacontrasm.info/wyrok-na-palucha/

Naprzeciw tej doborowej gwardii  stanęli szeregowi spółdzielcy:  praktycy prowadzący stowarzyszenia broniące praw członków spółdzielni mieszkaniowych oraz zwykli niezrzeszeni spółdzielcy, którzy wiedzę o licznych  rozbieżnościach  pomiędzy normami prawa spółdzielczego a lekceważącą je praktyką spółdzielczą czerpią z osobistych batalii w obronie własnych praw.

DSC01222 — kopia

W trakcie obrad  Konferencji miał miejsce pewien epizod, który wyraźnie ostudził zapał elity spółdzielczej do nieugiętej batalii  o zachowanie status quo. Epizodem tym był komentarz  Iwony  Możejko z Olsztyna, która w pewnym momencie podsumowała aktywność naszych adwersarzy spostrzeżeniem , że my  zwykli spółdzielcy przyjechaliśmy na to spotkanie za własne pieniądze a przedstawiciele elity spółdzielczej zjawili się na nim  pewnie z delegacjami służbowymi w kieszeni. Do wystąpienia Iwonki odniósł się prowadzący spotkanie poseł Jarosław Sachajko i przekazał komunikat, że delegacje służbowe nie będą potwierdzane. Poniżej wycinek z tego fragmentu Konferencji :

Konferencja w sprawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych 19.02

Po tym zdarzeniu szeregi naszej opozycji zaczęły się dyskretnie i wyraźnie kurczyć.

100_6248

Pod koniec spotkania na placu boju trwał tylko prezes prezesów dr. Jerzy Jankowski z wąską grupą towarzyszących mu osób.

100_6235

Dziękujemy wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom, którym leży na sercu poprawa standardów  w zarządzaniu polskimi spółdzielniami mieszkaniowymi i  w związku z tym zjawili się tak licznie ze wszystkich zakątków kraju. Byli z nami:

Renata Zybertowicz i Stanisław Bęben (Stowarzyszenie „Niezależni na Skarpie” w Toruniu), Cezary Meszyński ( SM „Osiedle Zacisze” w Warszawie), Janusz Okurowski, Ryszard Matusiak, Wiesław Łęcki, Aleksandra Króliczak i Waldemar Humel  (Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców), Ryszard Tkacz z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Antoni Przechrzta ( SBM „Zachód” w Warszawie), Iwona Możejko (były członek SM „Jaroty” w Olsztynie), Tadeusz Popielas (Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich w Warszawie), Jerzy Solarczyk (Mazowieckie Stowarzyszenie Obrony Praw Lokatorów i Spółdzielców „Nasz Dom” w Płocku, członek SSM “Siedlce”),  Witold Łada i Stanisław Litwin (Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe w Elblągu), Andrzej Cieślikowski i Tadeusz Wolnicki (SM „Jaroty w Olsztynie), Aleksander Małkiewicz (SM „Arbuzowa” w Warszawie) Anatol Czerczuk z Morskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gdyni, Anna Dziurowicz i Joanna Rebisz –Wojtala (Stowarzyszenie „Kontra” Mieszkańców SM SIELEC w Sosnowcu), Barbara Bogucka z SM „Modzelewskiego” w Warszawie, Rafał Pacewicz (SM “Morena” w Gdańsku). Byli ludzie z Chełmna, Włocławka, Inowrocławia, Gniezna,  Słupska, Złotoryji, Rzeszowa, z Sosnowieckiego Stowarzyszenia „Świadomy Lokator”, z SM „Śródmieście” w Łodzi, ze słynnej SM SOKOLNIA w Sosnowcu, ze Spółdzielni Mieszkaniowej KOZANÓW we Wrocławiu i innych miejsc. Z wszystkimi nie zdążyliśmy się bliżej zapoznać więc nie wymieniamy ich z imienia i nazwiska, ale

Wszystkim Im serdecznie  dziękujemy

*******************************************

Od Marcusa:

Cóż to była za konferencja! Szeregowi członkowie SM z całej Polski, na co dzień borykający się z samodzierżawiem prezesów zarządów tych SM,

PRZYJECHALI Z NAJDALSZYCH KRAŃCÓW POLSKI, ABY POPRAWIĆ ISTNIEJĄCE PRAWO ,

jakie obowiązuje w ich własności.

Przyjechali, sami sobie ten przyjazd opłacając, a czasami były to niebagatelne kwoty.

I tam, na tej konferencji TYLKO ONI BYLI STRONĄ, bo tylko ONI mają prawa ustanawiać dla swojej własności obowiązujące przepisy.

I NIKT WIĘCEJ!

Obecni na tej konferencji prezesi z świtą księgowych i prawników, z reprezentantami swoich (bo przecież nie członkowskich) organizacji, JAKO NAJEMNI PRACOWNICY, mający obowiązek prawny pracować dla dobra i na rzecz tych właścicieli,

Z NATURY RZECZY TAKĄ STRONĄ USTANAWIAJĄCĄ PRAWA dla własności członków, być nie mogą. I to niezależnie czy im się to podoba czy nie.

Oj, nie podobało się im to, nie podobało.

 

5 Responses to “Kogo zawiodła motywacja?

 1. Petarda

  Zero wysiłku, Pan Jerzy Jankowski ( SLD ) już nic nowego nie wymyśli. ( A swego czasu, brali grunty za darmo, stawiali budynki i od “frajerów” kosili za mieszkanie i za grunt ) karalne.
  Na konferencję skrzyknął swoich żołnierzy, opłacanych przez prawdziwych właścicieli, podobnie jak na wysłuchaniu publicznym. Tu skrzyknął ponad tysiąc swoich żołnierzy w tym ok. 200 z lewymi zgłoszeniami. Żadnej kary za przestępstwo. A co, sami sobie napisali Konstytucję ( ha! równe prawa ) i umocnili niewolnika – własnościowe spółdzielcze i lokatorskie. Kto im podskoczy?
  Cel konferencji: zakłócać, przeciągać, zabierać czas na merytoryczną dyskusję, wszystko żeby zachować darmowe koryta bez kontroli.
  Co nas czeka? Pomówienia, psychuszki, kłamliwe artykuły, audycje, komentarze. I jak u P. Prezesa SM Zachód W-wa A. Półrolniczaka, druk tysięcy ulotek dla lokatorów, żeby roznosili, walczyli o ich miejsca pracy i żeby wpływali na posłów jak w poprzedniej kadencji – wycofanie podpisów posłów pod drukiem złożonym do laski marszałkowskiej z hasłem “Lidia Staroń, katem spółdzielni mieszkaniowych”
  ( karalne ).

 2. Czarek Meszyński

  Poseł Jarosław Sachajko miał bardzo dobry pomysł, by zorganizować konferencję w Sali Kolumnowej Sejmu, która była nagrywana.

  Wczoraj i dzisiaj obejrzałem sobie 8 godzin nagrania. Jest to świetny materiał – dowód na głęboką patologię w spółdzielniach mieszkaniowych. Publicznego blamażu – sam na swoje życzenie – dokonał Jerzy Jankowski – Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego KRS. Jego tezy nie mające nic wspólnego z ruchem spółdzielczym zostały utrwalone dla potomności.

 3. MacEloe

  Troszkę dokumentacji fotograficznej kiedy się to zaczęło:
  http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=3458

  • TEMIDA

   Iwonka Możejko to nasz komandor. Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto tak skutecznie potrafiłby egzekwować od zespołu motywację do utrzymania stosownego tempa pracy. Nazywamy ja Dyrektorka i często się wręcz na nią pienimy, bo oprócz obowiązków społecznych mamy przecież jeszcze życie prywatne. Ale nasza Dyrektorka jest nieustępliwa.

   • Petarda

    Nie, nie , nie i żeby mi to było ostatni raz.
    To ja dziękuję Wam Koleżanki i Koledzy, że mogę być z Wami. Podziwiam Was i chylę czoła.
    Z nami była Temida, Markus, Marzena i spółdzielcy, którzy patrzyli nam na ręce.
    Dzięki Wam nie będąc w sejmie, mogę realizować program wyborczy.
    Wykonaliśmy kawał dobrej roboty do roku mamy projekt ustawy o zmianie ustawy o sm oraz ustawy, Prawo spółdzielcze.
    Tego nie dokonał nikt przed nami. Wyborcy zobaczyli, że partiokraci to ludzie skorumpowani z układu zamkniętego. Widzą nas przed wyborami. http://temidacontrasm.info/obiecanki-cacanki/

    Dzisiaj po 11 latach walki z żołnierzami P. J. Jankowskiego ( plagiat ) SLD, ZRSMRP ze SM “Jaroty” w Olsztynie, mam odrębną własność i nie płacę na pensje prezesów i in.
    Na konferencji w Olsztynie, powiedziałam P. Jankowskiemu o tym, że prezesi celowo nie stosują przepisów prawa spółdzielczego. Przyznał mi rację, że powinni przenieść własność. I NA TYM KONIEC. Straciłam przez ok. 10 lat ok. 35 tys. zł. a było 6 działek, a w całej spółdzielni, a w kraju! Nieźle okradają właścicieli – bogacąc się ich kosztem. Z kolegami przekazaliśmy P. Dawidowi Rodgers ICA Anglia, pismo, Mit końca spółdzielczości i nasze postulaty, powiedział, że przekaże dla P. Jankowskiego ( tak do tego samego Jankowskiego ). Po dwóch miesiącach upomniałam się, ale P. Jankowski odpowiedział że nic nie otrzymał. Który kłamał? Obaj uczniowie P. A. Domagalskiego?
    P. Jerzy Jankowski nie zna prawa spółdzielczego! On nie wie, że spółdzielnia w likwidacji do roku nie podlega lustracji. Taki obciach.
    Ścigali nas 10 właścicieli, 6 działek, jeden skoroszyt dokumentów – kosztowną ponad 20 tys. zł. lustracją. Zastraszali.

    Mamy kolejne pilne zadanie – “wyrwać drugiego chwasta” ( orła ) przez którego, idee spółdzielczości zostały sprowadzone do roli niewolnictwa XXI w. Alternatywy 4, .. i kamieni kupa.
    Proszę Państwa, czym kolejne rządy ( po okrągłym stole ) i służby powołane do stania na straży dobrobytu całej spółdzielczości, zostały wzięte “w jasyr” przez bandytów?
    Doprowadzili, że pkb niecały %, a w Unii 6%!
    I ten od WSI pro civili Komorowski i spółka, obiecał Panu A. Domagalskiemu KRS, PSL, tw “Tak macie kłamać ludziom…” że się zwróci do Org. Międzynarodowych o pomoc. Na Komisji Nadzwyczajnej Ekspert P. Pietrzykowski, też kombinował wsparcie dla kolegów nieudaczników. Podciągną Krajowa Radę Spółdzielczą pod Org. Rolnicze i będą “doić” dotacje z Unii. Tak długo jak im pozwolimy.

Dodaj komentarz