AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Konferencja prasowa 25.05.

Kukiz’15

12132439_358284754342210_811202454994196403_o  mamy rozwiązanie na problemy spółdzielców!

Screenshot_1

https://www.facebook.com/KlubPoselskiKukiz15/videos/643863625815892/

“Do naszych biur poselskich zaczęli masowo zgłaszać się poszkodowani działalnością władz spółdzielni. Osoby te domagają się sprawiedliwego rozpatrzenia ich spraw. Obywatele zaczęli zgłaszać się do nas w związku ze złożonym przez nasz klub projektem ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, który rozwiązałby problemy Obywateli. Apelujemy do wszystkich sił politycznych o jak najszybsze procedowanie tej ustawy, bo spółdzielnie bankrutują, a Obywatele tracą majątki.”

Screenshot_4

Jarosław Sachajko: “28 maja, o godzinie 11:00, zaplanowaliśmy w sali kolumnowej konferencję poświęconą sprawie. Mamy nadzieję, że przedstawiona przez nas skala nieprawidłowości w postępowaniach sądowych oraz prokuratorskich w zakresie spółdzielczości mieszkaniowej wreszcie zwróci uwagę na sprawy obywateli.”

Barbara Chrobak: “Nie chcemy wrzucać wszystkich do jednego worka, ale wynagrodzenia prezesów spółdzielni muszą być jawne!”

Screenshot_3

15 Responses to “Konferencja prasowa 25.05.

 1. Emma102

  Kija, serdeczne dzięki za Twój komentarz z właściwym linkiem. Dodam tylko, że prezes tam przedstawiony (jak również dwóch pozostałych członków zarządu msm Energetyka), pomimo ich odwołania przez Walne Zgromadzenie w 2013 roku, mają się doskonale i nadal bezprawnie działają na szkodę członków spółdzielni. Oni zwyczajnie śmieją się z prokuratury i całego naszego wymiaru sprawiedliwości.

  • Kija

   Kolesie z rady nadzorczej go osłaniają. Na dodatek to lewa ręka Jankowskiego. Z tymi z rad nadzorczych w pierwszej kolejności trzeba zrobić porządek. Projekt przewiduje, że walne będzie co roku udzielało absolutorium członkom rady. Który nie zostanie pozytywnie skwitowany od reki rozstaje się z ciepłą posadką. Ci którzy osłaniają ciemne interesy prezesów won. Dość tego. Kilkanaście lat walimy już głowami o mur.

 2. Emma102

  To nie WALNE ZGROMADZENIA członków, tylko jakieś „walnięte spędy” przeprowadzane przez ludzi zarządu. Na urągowisko mieszkańcom spółdzielczych blokowisk, którzy nie mają żadnej możliwości wprowadzenia zmian w tym imperium obłudy, despotyzmu i bezprawia. Właśnie przede mną takie „walnięte zgromadzenie” w molochu msm Energetyka, gdzie (obdarci ze złudzeń ) spółdzielcy, będą jak zawsze bez szans w walce ze zorganizowaną grupą – uzurpującą sobie prawo do władzy i grabieży spółdzielczego majątku. Idę tam jak skazaniec na szafot … bez nadziei i wiary w cuda.

 3. Inzynier

  Kochani jestem świeżo po swoim pierwszym walnym.
  Uwaga… 6000 czlonkow spółdzielni, a na walne przyszlo 52 osoby:
  – 30 pracownikow
  – 15 członków rady nadzorczej
  – 7 osob ktorym się chcialo przyjść.
  Kwintesencja spoldzielczosci!!!
  A jak to u Was wyglada? Tez takie rekordy? Mam wrazenie ze to sie nadaje do TV. Frekwencja 1% ;D

  • TEMIDA

   U nas Inżynier było tylko nieco lepiej. Mamy 2290 członków. W ciągu 2016r ubyło 235członków.
   Walne zgromadzenie obraduje w czterech częściach. Dzisiaj odbyła się III część walnego, do której jestem przypisana. Na 530 członków zaliczonych do tej części na walne stawiła się zawrotna ilość w liczbie 14 uprawnionych do głosowania w tym dwóch członków rady nadzorczej i wiceprezeska zarządu co stanowi 2,65% ogólnej liczby. Zarząd w uzgodnieniu z radą nadzorczą urządził walne w szkole podstawowej w środku spółdzielczego osiedla w nadziei, że to zachęci członków do udziału a te siroty pochowały się w domach pod stołami i tyle. Przecież to jakaś paranoja.
   Walne trwało 1,5 godziny.

   U siostry było podobnie. W ubiegłym roku w walnym uczestniczyło 125 członków a obrady trwały do godz. 1- szej w nocy (to przegięcie obliczone na zmęczenie opornych) a w tym roku przyszło 25 osób i obrady trwały 2 godziny.

   Ze sprawozdania z działalności zarządu dowiedziałam się, że nasza spółdzielnia przeprowadziła termomodernizację 137 budynków a w kolejce stoi jeszcze 47. Termomodernizacja realizowana jest z pożyczek udzielanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Ponieważ na konferencji w Sosnowcu uczestnicy komentowali, że WFOŚ umarza znaczną część takiej pożyczki postawiłam pytanie o to jaka jest średnia umorzeń na naszych budynkach. Uzyskałam odpowiedź, że po spłacie 50% pożyczki spółdzielnia może złożyć wniosek o umorzenie i, że umarzane jest 40% takiej pożyczki. Dalszych pytań nie stawiałam, bo nie będę sama pilnować interesu tych, którzy się chowają w domu za piecem.

   Nasi mieszkańcy mają 13,5 mln zadłużenia w opłatach. Do wykonania jest 38 wyroków na bruk i 182 do lokalu socjalnego. Ponieważ gmina nie dysponuje takim zasobem socjalnym, który zabezpiecza potrzeby, w ubiegłym roku otrzymaliśmy od miasta 1,4 mln zł na utrzymanie lokali z rodzinami, co do których orzeczono eksmisję do lokalu socjalnego.

   • MacEloe

    Frekwencja – 2,65%; Zadłużenie: 500 zł/członka; Eksmisje – dotyczą 10% członków.
    Nic tylko zakładać wspólnotę – wtedy wszyscy się uaktywnią, wszyscy zaczną płacić terminowo, chromi zaczną chodzić, a ślepi widzieć.
    A po roku WM jest BANKRUTEM. Tylko, że w przeciwieństwie do SM, w WM ZA JEJ DŁUGI ODPOWIADA SWOIM OSOBISTYM MAJĄTKIEM KAŻDY CZŁONEK TEJ WM.

   • TEMIDA

    I jeszcze zapomniałam dodać, że w naszej spółdzielni jest 11 689 lokali. Z tego ponad 6000 (dokładnie nie zanotowałam) to odrębna własność, ponad 3000 to spółdzielcze własnościowe a reszta to najemcy, bo my jesteśmy spółdzielnią pozakładową i od wyroku TK z dn 14 lutego 2012 w spr P 17/10 nie możemy się przekształcać.
    I spółdzielnia zarządza 16 wspólnotami powstałymi z naszych zasobów.

   • TEMIDA

    Nie ściemniaj MacEloe. We wspólnocie sąsiedzi się znają i dokładnie wiedzą czy ktoś jest biedny czy cwany, bo pod blokiem stoją mu dwa auta a płacić opłat nie lubi. Biednemu można pomóc załatwić dofinansowanie lub inne wsparcie a cwaniaki we wspólnocie z miejsca dostosowują się do ordnungu bo ich widać. A w spółdzielni nie wiadomo kto nie płaci bo go chroni ustawa o ochronie danych osobowych. Poza tym kiedy spółdzielnia bankrutuje to kto niby pokrywa to co organy ukradły? Fiskus? A co dzieje się w Łodzi? Likwidacyjne zmienione na układowe co oznacza, że spółdzielcy będą zmuszeni pokryć długi Diducha

   • Inzynier

    U mnie podobno takie walne do poznej nocy bylo 2 lub 3 lata temu. A taka frekwencja to wlasnie jego efekt. To wszystko to jakis żart. Mialem w planie walnac mowe na tym walnym… ale dalem sobie spokoj bo – po co? Dla kogo? Jak tam “sami swoi”.
    Tylko wspolnoty nas ratują – wtedy Kowalski bedzie sie interesowac bo zobaczy ze jego glos ma znaczenie. Kto broni wspólnotom zrzeszac się w celu reprezentowania wspolnego interesu? SM’y sa zupełnie niepotrzebne.

 4. TEMIDA

  Panie Prezesie.
  Zwracam się z tego miejsca do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Pan pomoże zweryfikować rządowy harmonogram priorytetów. My wiemy, że w tym kraju jest mnóstwo wycieków do uszczelnienia ale zanim przyjdzie czas na spółdzielczość mieszkaniową z naszych majątków zostaną tylko zgliszcza. Pan widział co zostało ze słynnego polskiego Manhattanu? Prosimy rzucić okiem na elewacje budynków Śródmiejskiej w Łodzi:
  https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,24052017,30225562

  Niczym slumsy rodem z PRL-u.

  • Petarda

   Powołać Komisję Nadzoru Spółdzielczego i raz na zawsze zlikwidować Amber – Gold w SMRP.
   STOP BANDYCTWU SPÓŁDZIELCZEMU!

   Dać gotową ustawę dla właściciela w terminie o połowę krótszym, niż procedowanie rent dla Żydów, które płacimy za Niemców i ust. 1066.

   Plagiat złodziej P. Jerzy Jankowski SLD ( i spółka ) ZRSMRP, złodziej dóbr intelektualnych musi odejść.
   Odpowiedzialny za lustracje w spółdzielniach złodziej, kontroluje spółdzielnie z kolegami prezesami!

  • Petarda

   P. Prezesie w Niemczech do prywatnej firmy wkraczają służby, a u nas do “firmy prywatnej” Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej?
   Policja do SM boi się wejść, boi się gniewu “tłustego kocura”. W Niemczech służby po stronie obywatela. .. http://pikio.pl/wielka-policyjna-akcja-przeciwko…/#

   • Zuza

    Policja się nie boi, tylko tłucze nie tych co trzeba, bo tak samo skorumpowana jak reszta stróżów prawa i porządku publicznego w tym kraju. Boże, co za dzicz obsiadła wszystkie intratne stołki w tym państwie. Jak sobie koalicja rządząca poradzi z tą dżumą, to ja nie wiem.

   • Kija

    U nas jak w amerykańskim filmie. Bardziej skorumpowany od operacyjnego jest zwykle jego przełożony. Ten nie może nic zrobić bo mu szef nie pozwala. Zdarza się, że obiektem takiej skumulowanej frustracji są przypadkowe ofiary.

Dodaj komentarz