AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

“MAJDAN” przed sądem w Olsztynie

Wyrok ws. happeningu

 Sąd w Olsztynie

W dniu 20 stycznia 2013 r. olsztyński Sąd od wykroczeń wydał wyrok ws. happeningu pod AGORĄ z dnia 20 kwietnia 2013 r. Pani Eugenia Szachnowicz i Pan Benedykt Butajło zostali uniewinnieni. Maciej Janowski i Wiesław Szmidt zostali ukarani karą nagany. Co ciekawe, zgodnie z art. 52 § 1 kodeksu wykroczeń groziła nam kara aresztu do 14 dni, kara ograniczenia wolności albo kara grzywny. Najchętniej skorzystalibyśmy z kary aresztu. Umawialiśmy się już na maraton brydża (akurat czworo do brydża). Oskarżyciele: policjant i mecenas adwokat oskarżyciel Andrzej Piotr Jasiński domagali się grzywny po 1000 zł. Niestety Sędzia Beata Kalińska skazała nas na nieujętą w art. 52 § 1 kw karę nagany. Jest to jakieś nadzwyczajne złagodzenie kary, czy coś takiego. A tak naprawdę to chyba zachęta do machnięcia na to ręką i nie wnoszenia apelacji, a więc szansa dla Wysokiego Sądu na uprawomocnienie tego „skarcenia”. To, że Sąd ma wyjątkową ochotę nas skarcić było dla nas jasne już w trakcie procesu. Pani Sędzia na ostatniej rozprawie uchyliła tak wiele trudnych pytań do przedstawicieli mafii spółdzielczej, że trudno było opanować zdumienie. Oddaliła też wnioski dowodowe służące ustaleniu bezprawnego charakteru XI części Walnego Zgromadzenia (złożonego jak wiemy ze sztucznych członków, klakierów, łowców tanich mieszkań idt.). Procesowym mistrzostwem świata było z kolei zwolnienie świadka prezesa Barańskiego mniej więcej w połowie naszych pytań skierowanych do niego. Wyglądało to trochę na wyjątkową dbałość Sądu o psyche pana prezesa. Jak zaczął wykazywać objawy zdenerwowania (ON wielki prezes przed Sądem; osoby, które chce wbić w ziemię śmią MU zadawać pytania; musi się tłumaczyć; wić i kręcić), Sąd „humanitarnie” zwalnia go do domu.

 

                 XI część Walnego Zgromadzenia jest wynikiem bezprawnego przyjęcia przez Barańskiego około 150 osób w poczet członków spółdzielni. Są to osoby spokrewnione z prezesami i członkami rady nadzorczej, pracownicy SM, znajomi Barańskiego oraz zwykli handlarze nieruchomościami, którym Barański tanio sprzedaje mieszkania. Przeciwko powyższemu protestowaliśmy przed AGORĄ. Sąd skazując nas na naganę mówił coś o tym, że nasz happening godził w demokrację. Żeby skrócić nasz komentarz damy taki przykład – gdyby taki, czy inny Rząd RP wywodzący się z partii rządzącej dostrzegł prognozę nieuchronnej klęski w kolejnych wyborach i dla odpowiednio korzystnego dla siebie wyniku wyborczego przyjął w poczet obywateli RP np. 5 milionów obywateli np. Madagaskaru i za pieniądze z budżetu RP kazał im głosować jak należy, to protestujących przeciwko temu Polaków należałoby karać. Chociażby naganą. W świetle opisywanego wyroku tj. jego idei karania, należy też karać uczestników protestów na Majdanie w Kijowie za to, że śmieli stanąć przed milicją i berkutem.

    

            Parafrazując słowa księdza poety Jana Twardowskiego – śpieszmy się kochać wyroki olsztyńskiego Sądu od wykroczeń, tak szybko są uchylane przez II instancję.

Źródło: http://naszepojezierze.olsztyn.pl/

4 Responses to ““MAJDAN” przed sądem w Olsztynie

 1. Petarda

  “WŁAŚCICIELE POLSKI” – “WŁAŚCICIELE SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH”

  Czy naprawdę Polski właściciel Spółdzielni Mieszkaniowej
  nie ma szans jak Polski przedsiębiorca?
  Panów, poznałam na spotkaniu Platformy Oburzonych we Wrocłowiu ( Nie mylić z podróbką PO, “prawdziwych” członków SM tj. prezesów, pracowników administracji ich rodzin, znajomych – w obronie nie spółdzielni, tylko w obronie “koryt”).
  Panie Tomku (ACTA) I Panie Andrzeju, prosimy o projekt (plansza) – droga naszych pieniędzy z zawyżonych opłat eksploatacyjnych na bogate życie prezesów i spółka, KRS, ZRSMRP, Organizacje Międzynarodowe….
  Polski emeryt, rencista, biedna budżetówka, bezrobotni nie ze swojej winy, “dotknięci przez los”, opiekunowie niepełnosprawnych MÓWIĄ BASTA!!! NIE CHCEMY UTRZYMYWAĆ DARMOZJADÓW!

  http://www.youtube.com/watch?v=84tdn3Gx3K4&list=PL-lU-foAz_WOLY5lz342weW25cl8S9T3_

 2. szelpon

  Jest zasada , że z wyrokami się nie dyskutuje. Jednakże z sędziami wydającymi głupie wyroki można dyskutować. Pani sędzio pytam więc jak według pani powinna funkcjonować demokracja? Czyż to właśnie nie w demokracji funkcjonuje zwoływanie zgromadzeń publicznych lub organizowanie heppeningów? Czym ten heppening różnił się od innych organizowanych w całym kraju – chyba tylko tym, że właściciele spółdzielni chcieli rozliczyć swojego najemnego pracownika. A swoją droga ciekawe czy pani sędzia lub ktoś z jej bliskich posiada mieszkanko w SM? Z niecierpliwością czekamy na uzasadnienie pani słownego wywodu o demokracji. Ciekawe czy prezesina nie wykorzysta tych nagan do wykluczenia z członkostwa jeżeli tak się stanie to nie będę zaskoczony.

  • Petarda

   Prezes Barański na rozprawie traktowany był przez P. Sędzia B. Kalińską jak “pupil”, nawet nie zauważyła (wszyscy to widzieli) jak kontaktował się ze swoim prawnikiem w czasie przesłuchania. Mi nic do tego, ale po co się narażać na głupie podejrzenia o wybrańcach.

 3. Edi

  Trzeba ogłosić konkurs na długość lepkich paluchów prezesów,jednopalcowy prezio Barański zajmie na pewno jedno z czołowych miejsc.

Comments are closed.