AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

NEWS:Prezesi podejrzani !

Wygląda na to, że “złote czasy” dla defraudantów spółdzielczych pieniędzy się KOŃCZĄ.

Taka informacja to chyba szok dla “ponów” z “Domu pod Orłami” na Jasnej w Warszawie, tym bardziej, że zbliża się VI kongres spółdzielczości.

Oto jedna z najnowszych informacji z Śląska:

http://www.twojezaglebie.pl/prezes-spoldzielni-hutnik-podejrzany-113401

Prezesi zarządów SM – podejrzani o korupcję

Informację o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów byłym i obecnym prezesom spółdzielni, a także kierownikowi działu zamówień jednej z nich przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

“Pięć osób związanych ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi działającymi na terenie województwa śląskiego zostało oskarżonych o korupcję. Wśród nich jest były kandydat na prezydenta Sosnowca.

screenshot_1Adamiec na przedwyborczej debacie w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu

Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie wręczania korzyści majątkowych osobom zarządzającym spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi w województwie śląskim.

– Od 2013 roku prokuratura prowadzi śledztwo ws. korupcji w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych na terenie Śląska – wyjaśnia Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Zatrzymanych zostało pięć osób. Wczoraj na polecenie prokuratora zatrzymanych zostało pięć osób. Są to członkowie zarządów spółdzielni mieszkaniowych z trzech miast. Dla dobra postępowania nie możemy na razie powiedzieć, z jakich miast są te spółdzielnie podkreśla prokurator Zawada-Dybek.Podejrzani usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym.Chodzi o przyjęcie przez podejrzanych korzyści majątkowych i osobistych. Po przesłuchaniu prokurator wszystkie te osoby zwolnił po poręczeniu majątkowym od 5 do 15 tys. złotych – dodaje Marta Zawada-Dybek.

Jak podają śląskie gazety jednym z podejrzanych jest prezes spółdzielni Hutnik, Maciej Adamiec, który zgodził się na publikację wizerunku i nazwiska.Udało nam się skontaktować z zainteresowanym, który odpiera wszystkie zarzuty. – Zawsze płaciłem za siebie wszystkie rachunki i nigdy nie wziąłem żadnej łapówki. Jest to kolejne pomówienie skierowane w moją osobę i teraz będę musiał udowodnić to przed sądem. Niestety trochę to potrwa – powiedział w rozmowie telefonicznej Maciej Adamiec.

Przypomnijmy, że prezesem sosnowieckiej SM “Hutnik” Maciej Adamiec jest już od wielu lat.

W 2014 roku zrezygnował z stanowiska, ale po przegranych wyborach na prezydenta Sosnowca wrócił do SM “Hutnik”.”

Autor: Mateusz Załęski

Podejrzanym zarzucono przyjęcie korzyści osobistych i majątkowych w zamian za preferowanie systemu chemii budowlanej określonej firmy podczas prac termomodernizacyjnych prowadzonych przez spółdzielnie poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

Policjanci sprecyzowali, że zatrzymanym zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych na łączną kwotę ponad 55 tys. zł. W zamian podczas prowadzonych remontów mieli preferować wybrany rodzaj materiałów.Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanym 14 zarzutów korupcyjnych zagrożonych karą do 8 lat więzienia. Zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości od 5 do 15 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych warte ponad 82 tys. zł.

4 Responses to “NEWS:Prezesi podejrzani !

 1. Petarda

  Przykład idzie z góry. Prezesi zarzadów spółdzielni mieszkaniowych bezkarnie zapożyczają SM.
  Na nie spłacone pożyczki zaciągnięte do spłaty dla “frajerów” – BIORĄ NASTĘPNE!
  O tym mówiła w programie P. Red. Czajkowskiej Pani Profesor Łętowska. PiS, największe ugrupowanie tego nie widzi.
  Otoczyło “parasolem ochronnym” największą z afer “wolnej Polski” – Aferę Amber Spółdzielnie Mieszkaniowe RP.
  Nie możemy patrzeć jak banda chuliganów wyciąga miliony z budżetu np. na “kombinowane” tzw. docieplenia.
  Docieplają, uprowadzają i nie ma 25% oszczędności!
  Po spotkaniu w Olsztynie z P. P. M. Morawieckim, prosiłam Pana Premiera o spotkanie, a jest o czym rozmawiać.
  NIESTETY BRAK ZAINTERESOWANIA ZATRZYMANIEM MILIONÓW W BUDŻECIE.
  WOLĄ POŻYCZAĆ, NIŻ OSZCZĘDZAĆ I ZABIERAĆ PRZESTĘPCOM.
  A co tam, nam dają pożyć ze Skoków i my damy P. Alfredowi Domagalskiemu i spółka. Jak wcześniej dla WSI – Komorowski i spółka.
  I tak Proszę Państwa, kroi się Polskę – jak tort po kawałku.
  Od 27 lat nie ma znaczenia, kto przy “korycie”.

  Czy idzie nowe? Może poświęcą jednego, by ukryć setkę złodziei?
  http://lokator.manifo.com/blog/to-byc-moze-poczatek-konca-macieja-a-

 2. Petarda

  A wszystko pod parasolem ochronnym najwyższych władz w Polsce i marketu na wiejskiej ( pod krzyżem zawieszonym w sali sejmowej ), gdzie Mafia Amber SMRP
  ( spółdzielnie i nie tylko mieszkaniowe )
  GRASUJE BEZ KONTROLI I BEZKARNIE.
  Moi Wyborcy pytają:
  “Pani Iwono jak to jest? Skorumpowany sejm preparuje na zamówienie ustawy, a dlaczego urzędy państwowe i NIK nie mają prawa kontroli w spółdzielniach”.
  Efekty opisujemy tu w witrynie – ponad 4 lata.

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/991878,slaskie-prezesi-spoldzielni-mieszkaniowych-podejrzani-o-korupcje.html

 3. slusarz

  Jak się już śledczy tak ostro wzięli do rzeczy, to proponujemy kompleksowo. Niech przy tej okazji sprawdzą czy matki, żony i kochanki lub pisklęta „pomówionych” nie prowadzą przypadkiem hurtowni materiałów budowlanych, w których obowiązkowo muszą zaopatrywać się wszystkie firmy korzystające ze zleceń na remonty w spółdzielniach. Wygląda na to, że sztuczki z hurtowniami prezesi nauczyli się na szkoleniach organizowanych przez krajówkę bo rodzinna hurtownia materiałów budowlanych to niemal standard w każdej większej spółdzielni mieszkaniowej. Szkopuł w tym, że ten standard podraża koszty zlecanych robót. Materiały w takich hurtowniach są zdecydowanie droższe od średnich cen rynkowych bo zbyt jest gwarantowany tajnymi ustaleniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Dodaj komentarz