AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

ODZEW na nasz list!

W odpowiedzi na nasz list, Stowarzyszenie, które go wysłało w naszym imieniu, otrzymało następujące pismo:

y268ozvb2xf9hqgerpbkh2dmn4cxg7vr

Screenshot_1

Tutaj link do listu: http://temidacontrasm.info/test-wiarygodnosci/

 

 

 

5 Responses to “ODZEW na nasz list!

 1. Anastazja

  Nie wiadomo jak nazwać to, co wyszło spod pióra pana Smolińskiego. Nasz List, w którym wskazujemy na patologie w spółdzielczości mieszkaniowej, pochodzi chyba z innej rzeczywistości niż ta, w której prosperują uzurpatorzy na włościach zwanych folwarkami prezesów (zarazem beneficjenci “zmian”, które przyniesie “nowelizacja” pod etykietką druku 1624).

 2. szelpon

  Jesienią 2004r w tym samym Sejmie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Spółdzielców Mieszkaniowych – tych prawdziwych spółdzielców zamieszkujących w zasobach SM. Konferencja na której z ważnymi głosami wystąpiło wielu działaczy politycznych PiS z Prezesem tej partii Jarosławem Kaczyńskim na czele. Ta konferencja pokazała jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zgniłej komunistycznej strukturze SM. Od tego czasu wielu z obecnych tam polityków na problemie spółdzielczości zrobiło kariery polityczne i obecnie Prezes PiS na zgniłej strukturze komunistycznej jaką są SM realizować będzie program mieszkanie+. Na potrzeby tego programu czołowy minister rządu Smoliński przygotował super ustawę napisaną przez pasożytów z Jasnej. Gratulacje Panie Prezesie Kaczyński może najwyższy czas cofnąć się pamięcią do spotkania w 2004r w Sejmie i rozliczyć ministra działającego na szkodę spółdzielców i programu mieszkanie+.

  http://temidacontrasm.info/obiecanki-cacanki/

  • TEMIDA

   Skandaliczne przepisy zaproponował minister Smoliński dla przygotowania podłoża pod program Mieszkanie + . Będą budowane tylko mieszkania o statusie lokatorskiego prawa do lokalu. To jest prawo gorsze od najmu bo nabywca pokryje 70-75% kosztów budowy i mieszkanie nigdy nie będzie jego własnością. W aktualnie obowiązujących przepisach lokator, który uzupełni te 25-30% dofinansowania ze środków budżetowych ma prawo żądać, żeby prezes przeniósł na niego odrębną własność lokalu. Pan Minister zamierza zmienić ten przepis na dużo gorszy. Po wejściu rządowej noweli o tym czy spółdzielnia przekształci lokal na wniosek lokatora w odrębną własność decydował będzie już nawet nie statut spółdzielni a prezes spółdzielni. Extra pomysł. Jeśli przekształcenie ma zostać uzależnione od woli prezesa spółdzielni, wkład budowlany wniesiony przez lokatora to są pieniądze wrzucone w błoto, bo prezes ma interes w tym, żeby uwięzić w spółdzielni owieczkę do golenia.

   Takich kwiatków tam jest o wiele więcej np : o zwrot niewykorzystanych środków funduszu remontowego będą mogły się ubiegać tylko te wspólnoty, które powstaną po wejściu w życie rządowej noweli :

   Art. 9. Do wspólnot mieszkaniowych powstałych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe.

   Dla tych wspólnot, które powstaną (mimo zawartego w noweli znacznego pogorszenia warunków ich powstawania) przepisy o rozliczeniu niewykorzystanych środków funduszu remontowego też nie są korzystne bo mowa o środkach zaewidencjonowanych. To woda na młyn dla naszych magików, którzy z miejsca będą wmawiali spółdzielcom, że ewidencję to oni trzymają tylko 5 lat. I w ten sposób na funduszu remontowym zostaniemy ograni nie wiadomo już który raz.

 3. Petarda

  Szału nie będzie i jak usłyszeliśmy dzisiaj w programie Woronicza 17, kolejne Skoki padają. Celowo uprowadzają, żeby z budżetu na lichwiarskich pożyczkach uprowadzać miliony. “Chuligani” zapewnili sobie geszefty poprzez gwarancje państwa.
  I tak na naszych oczach uprowadzają i nie robią zapisów prawa spółdzielczego dla właściciela w głębokim szacunku mają uczciwe kontrole.
  Proszę Państwa, zróbcie to co ja. Ze wszystkich Komisji Nadzwyczajnych ( ponad 40 ) sprawdziłam, ile pracowników banków WAROWAŁO NA KOMISJI NADZWYCZAJNEJ PRZY “WRZUCANIU UPS POD DYWAN”.
  Szok! “Prawdziwi” spółdzielcy z Federacji pod przewodnictwem P. Półrolniczaka Prezesa SM “Zachód” W-wa.
  P. Półrolniczak to ten, który w poprzedniej kadencji przygotował tysiące pism, żeby ludzie ze SM wysyłali protesty do posłów do marketu na wiejskiej.
  Dlaczego?
  Żeby się sprzeciwiali procedowaniu ustaw na ich korzyść.
  Panie Jarosławie Kaczyński, czy to nie paranoja?

  Kolejna bardzo ważna sprawa!
  Pociągnąć do odpowiedzialności karnej P. prokuratora obecnego na II Konferencji w sejmie w dn. 28.05.17 r. który po otrzymaniu dowodów na działanie Mafii Amber Gold w Spółdzielniach Mieszkaniowych – przez m/c nic nie zrobił, nie pojął żadnych kroków!
  A przecież dostarczyliśmy indywidualne udokumentowane przypadki nieprawidłowości, zbrodniczych orzeczeń prokuratorskich i sądowniczych.

Dodaj komentarz