AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Perły i … kule.

Polskie SM.

Temat – rzeka. Temat o tym, jak właściciel zmuszany jest do “czapkowania” swojemu najemnemu pracownikowi. Temat o wręcz “drodze krzyżowej” jaką musi ten ten właściciel-członek przejść, aby uzyskać chociaż odrobinę informacji o swojej własności. Temat o szykanach, bezradności, oszustwach i o krzywdach jakie tego właściciela-członka ciągle z strony tych jego najemnych pracowników  dotykają.

TO CODZIENNOŚĆ polskich SM.

Ten temat podjęła w sobotę 21 stycznia TVP Info w programie STUDIO POLSKA.

Miał trwać 100 minut, a trwał 120. Już to samo świadczy o tym JAK WAŻKI PROBLEM ZOSTAŁ PODJĘTY.

Nie bedę go streszczał – sami zobaczcie:

https://vod.tvp.pl/8307785/21012017-cz-1

https://vod.tvp.pl/8307791/21012017-cz-2

Oglądałem go “na żywo” z żona i znajomymi. Ich reakcja na koniec byla bardzo mlodzieżowa:

“ZAORANE”,

a mieli na myśli swoje odczucia do tego co nazywamy “lobby prezesów”.

Natomiast mnie na wskutek uwagi żony zszokował pewien dysonans. Bardzo ciekawy dysonans. Otóż stanowiska prezesów i “lobby prezesowskiego” broniła młoda Pani lustrator:

Screenshot_1“Twardo” broniła i trudno sie dziwić, wszak ona w tym programie była “ubrana w kilkanascie tysięcy złotych”! Miedzy innymi – PRAWDZIWE PERŁY. A wiecie ile SM-y płacą za lustrację? PO KILKADZIESIĄT TYSIECY. Więc miała co bronić “bidula”, aby się móc tak ubierać.

Screenshot_2A na tej samej sali, siedziała tez inna Pani. Pani, której brakuje renty na spłatę żądań Jej SM. Żądań wynikajacych z tego, że ta SM kazała Jej PO RAZ DRUGI zapłacić za mieszkanie. Pani poruszajaca się o kulach.

PANI MARIA PAWELECmariaPani Maria w sądzie.

I to niech bedzie komentarzem:

Perły Pani lustrator i kule członkini SM – to cała kwintesencja polskich SM

Ogladalność programu to ponad 600 tys widzow.

http://temidacontrasm.info/mroczny-kraj/

http://temidacontrasm.info/paralizatory-oslanialy-sadowy-werdykt/

 

 

13 Responses to “Perły i … kule.

 1. Emma102

  Program o spółdzielczości w Studio Polska był bardzo oczekiwany i potrzebny. Właściwie pionierski – dlatego wzbudził aż tyle emocji. Spółdzielcze władztwo ( występujące w programie ), tylko sobie przypisywało prawo do decydowania za wszystkich spółdzielców, inni uczestnicy to narzekający margines mało istotny dla sprawy. Jednakże w czasie dyskusji – właśnie tenże „ margines” z kretesem skasował reprezentantów „władztwa” !
  Bardzo poruszyło mnie zestawienie ( na witrynie) dwóch osób, z dwóch różnych spółdzielczych światów tj sympatycznej Pani Pawelec (– wyraźnie zmęczonej życiem) i … Pani Różewskiej, której kwitnący wygląd ( mimo 52 lat ) spowodował, że Marcus określił ją jako „młodą panią lustrator” ( – wszak droga szata najlepiej zdobi człowieka ).
  Otóż p. Różewska ( spółdzielczy lustrator KRS ) – afiszująca się jako prezes zarządu Stowarzyszenia Mieszkańców „Grunt to W-wa” , bardzo dziwacznie argumentowała SPRZECIW wobec projektu Lidii Staroń [ 24-06-2013 Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego ]- poniżej fragm. wystąpienia: [ http://orka.sejm.gov.pl/Zapisy7.nsf/wgskrnr/NPS-4 ]
  „(…) Reprezentuję mieszkańców Warszawy, zamieszkałych w spółdzielniach i we wspólnotach mieszkaniowych. W związku z tym będę wiedziała, co mówię (…) Jesteśmy przeciwni projektowi z druku nr 819 (…). W 2007 r nastąpiła istotna zmiana w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i zostały zepsute spółdzielnie.(…) W związku z tym składam wniosek o przywrócenie zebrań grup członkowskich. Składam wniosek o przywrócenie zebrań przedstawicieli. Na tych zebraniach były osoby kompetentne i wiarygodne. Robiliśmy analizę, ile kosztują mieszkania w zasobach komunalnych, ile we wspólnotach, a ile kosztuje utrzymanie mieszkań w spółdzielniach. Spółdzielnie są konkurencyjne, proszę państwa. W spółdzielniach najtaniej się mieszka. W spółdzielniach mieszkaniowych mieszkają ludzie, których nie stać na to, żeby mieć odrębną własność. Odrębna własność to również obowiązek. Nie wiem, czy państwo o tym wiedzą, że z odrębną własnością wiąże się to, że nie ma opieki prawnej. Jeśli państwa nie stać na odrębną własność, to niestety jest egzekucja (…) Bardzo prosiłabym, żeby zajęła się pani (L.Staroń) ustawą śmieciową, a nie ustawą prawo spółdzielcze.”
  Ps. Nie wiem jak kto, lecz ja uważam, że tupet p.Różewskiej sięga gwiazd.

  • Endriu

   Tupet paniusi lustratorki nie gwiazd,a dna sięga. Nie tylko z powodu dennej “argumentacji” , typu bełkot.

   W zdaniu o tym, že “W spółdzielniach mieszkaniowych mieszkają ludzie, których nie stać na to, żeby mieć odrębną własność” bredzi.
   Lokatorskie prawie wszystkie już całkowicie spłacone, ale tylko przez brak notarialnego przeniesienia na odrębną własność nadal nie są własnością mieszkańca-płatnika, lecz sm, która nie wydała na budowę ani grosza z tzw. swoich funduszy.

   Własnościowe dziwadła powstawały dla wyciągania nadpłat za wcześniej całkowicie spłacone lokatorskie. Kilka milionów spółdzielców dało się naciągnąć na wiele miliardów rzekomego wykupu wcześniej spłaconych mieszkań!
   Ta paniusia chciałaby, aby jeszcze raz płacić za coś dawno spłaconego czy nadpłaconego? Tego chcieli posłowie SLD oraz PSL w poprzedniej kadencji we wniosku do TK.
   Oddzielnym zamulaniem finansowym są tzw. normatywy.

   Tylko dzięki ustanowieniu odrębnej własności mieszkańcy dwóch budynków z ul. Polnej w Ostrowcu obronili się wspólnotowo przed wciśnięciem im wielomilionowego zadłużenia za 3 000 innych mieszkań w sm Hutnik. Tak wybronili się przed szatańskim mmykiem prezesa Zielińskiego – kolegi lustratora perliście gadającej lustratorki.

   Wladczy prezesi oraz ich kolesie lustratorzy na wszelkie sposoby bronią swego interesownego monopolu informacyjno – decyzyjnego.

   Takie osobliwości zaśmiecają spółdzielczość i zamulają świadomość kołowaconych spółdzielców. Nie mylić z osobistościami.
   Nie życzę perłowej lustratorce zajmowania się śmieciami, gdzie raczyła prostacko kierować L. Staroń. Zajmowanie się śmieciami jest godną szacunku pracą. Pani lustratorka tam też by naśmieciła?

   Może warto poznać jej protokoły lustracji. Śmieciowe czy porządne?

 2. Endriu

  Ponoć projekt zmian w prawie spółdzielczym autorstwa posłanki Ścigaj spada z druków sejmowych. Nie wycofany, a z pwodu wypadnięcia jednego podpisu kolegi popierającego projekt.
  Spada na stałe, czy chwilowo?
  Może ktoś lepiej zorientowany wie, którzy posłowie podpisali się pod projektem P. Ścigaj, a którzy u P. Sachajko?

 3. Petarda

  USUNIĘTO Z FACEBOOKA NASZE WPISY O OBYWATELSKIM PROJEKCIE NOWELIZACJI USTAWY O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH
  ORAZ PROJEKT.
  ZE STRONY PANA POSŁA JAROSŁAWA SACHAJKO – TEŻ!

  ZA CHWILĘ ZOBACZYCIE PAŃSTWO MOŻLIWOŚCI ZORGANIZOWANEJ
  GRUPY PRZESTĘPCZEJ SMRP.
  KOD ( Z KASĄ P. SOROSA ) TO “MAŁY PIKUŚ”!

  • Endriu

   Uprzejmie proszę o przeniesienie tych wpisów do tej witryny. Ona jeszcze poza kontrolą zewnętrzną.
   Byle te wpisy były rzeczowe. Konkretnie odnoszące się do poszczególnych zapisów z tego projektu.Zatem bez cytowania opinii z uuzasadnienia projektu.

   Mam opracowane swoje pozytywne oraz krytyczne uwagi do poszczególnych artykułów projektu. Zamieszczę je tutaj po zapoznaniu się z uwagami lepiej zorientowanych znawców tematu. O gotowym projekcie wiem dopiero z wypowiedzi Pana J. Sachajko w programie tvp Info z 21 stycznia.

 4. Borysek

  Z informacji przekazywanych przez prowadzących wynikało, że będą temat kontynuować. Byli zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem i ilością zgłoszeń do wypowiedzi.
  Zaskoczeni jesteśmy zgłoszeniem przez posła Kukiz 15 projektu nowelizacji, całkiem niezłego trzeba przyznać, tylko czy PiS-owski beton go dopuści do konsultacji… .

 5. Inzynier

  Obejrzałem wlasnie program na Youtube. Kiepska jest forma tego programu ale rowniez prowadzący(szczególnie ta baba) oraz godzina emisji. Co do osob biorących udzial w programie jako goscie to powiem krótko – Lidka (Staroń) kocham Cię. Szkoda tylko ze w tym wszystkim jestes sama. W dyskusji brakowalo mi wlasnie mowy o wspólnotach mieszkaniowych. SM-y powstaly i żerują na ludzkim lenistwie. Wspolnota mieszkaniowa motywuje do udzialu w zebraniach poprzez realny wplyw na czlonkow na losy ich nieruchomosci. Debilom przez lata bylo wygodnie niczym sie nie martwić i wrecz hobbystycznie ponarzekac przy schabowym z ziemniakami i kapusta o tym jaka to spółdzielnia zla. Ale w gruncie rzeczy siedzieli cicho. Wiem ze w prlu nie bylo z kim gadac ale prawie 30lat tej pozornej wolnosci i nie sie nie zmienia w tym podejściu.
  I jak widze jak w takim programie ktos straszy ze wspolnoty sa zle “bo ze wspolnotami mamy zle doswiadczenia” to mnie krew zalewa. Bo co to za argument… proszę was tutaj o te przyklady tych okropnych wspolnot w ktorych to ludziom dzieje sie taka krzywda bo decyduja na co wydawac swoje pieniądze.

  • Fokus

   Jasne. Nie musimy korzystać z usług spółdzielni mieszkaniowych i utrzymywać pań z osiedlowej administracji, które przychodzą do pracy na 9-tą a o 11-tej bezczelnie i z tupetem siedzą w osiedlowym salonie kosmetycznym. A spróbuj takiej zwrócić uwagę, że przegina, to cię eksmitują z mieszkania.

   Konkurencyjną ofertą rynkową dla spółdzielni są wspólnoty mieszkaniowe.

 6. szelpon

  Ta pani w kuluarach telewizji propagowała mieszkania typu własnościowego. Ona takie chce i już. Zapytana czy majtki woli mieć własne czy z ograniczoną własnością zamilkła.

  • Marcus

   Lustratorka, ktora nie wie, że obecna ustawa nie dopuszcza mozliwosci budowania własnosciowych.

   • TEMIDA

    Znaczy się spółdzielnia mieszkaniowa nie może budować lokali ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu bo tą możliwość wykreślono z ustawy w 2007r.
    Może jedynie budować lokale ze statusem spółdzielczego lokatorskiego prawa albo z prawem odrębnej własności.
    Piszcie jasno bo Was oskubię :). Ludzie, którzy nie znają szczegółowo prawa nie wiedzą o co chodzi.

Dodaj komentarz