AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Pokrętna logika prokuratora

Tytuł naszej witryny “Temida contra SM” nie jest ot tak wydumany tylko sobie. Ma on z jednej strony być obrazem tego jak możemy prawo wykorzystać do zwalczania patologi w polskich SM-ach, a z drugiej jednocześnie ma dawać świadomość tego jak to prawo (czasem wbrew prawu), jest stosowane przeciwko nam. Jak funkcjonariusze prawa potrafią członkom SM “rzucać kłody pod nogi”.

Dziś w “serialu” zatytułowanym SM “PAX” przykład takiej prawniczej – no , nawet nie wiem jak nazwać – indolencji?; bezmyślności?; czy wręcz kretyństwa.

SM PAXSM “PAX”

Ale do rzeczy. W statucie SM “PAX” bodajże od 2009r istnieje zapis, że aby uchwały podjęte przez Walne miały moc prawną, WYMAGANE JEST ABY W WALNYM UCZESTNICZYŁO MIN. 20% CZŁONKÓW SM. Nie muszę dodawać, że od tej pory NIGDY nie udało się uzyskać takiego quorum, a więc żadne Walne nie było władne podjąć prawomocnych uchwał i że zarządowi w niczym to nie przeszkadza i jest nawet “na rękę”.. Tak było też w 2011r, kiedy należało podjąć uchwałę o wyborze nowej Rady Nadzorczej, gdyż kadencja “starej” skończyła się. Quorum na Walnym oczywiście nie było. Byli tylko poplecznicy zarządu, no i przeprowadzono “wybory”. Oczywiście “wybrano” osoby wskazane przez zarząd. Jak napisałem wcześniej – QUORUM NIE BYŁO, a tym samym projekt uchwały o tym “wyborze” DALEJ POZOSTAŁ TYLKO PROJEKTEM. Po prostu – RN NIE WYBRANO W SPOSÓB PRAWOMOCNY. W niczym to jednak nie przeszkodziło zarządowi aby ZŁOŻYŁ W KRS WNIOSEK O DOKONANIE WPISU “wybranej” RN. PRZEDSTAWIAJĄC JAKO DOWÓD PROJEKT UCHWAŁY, JAKO PRAWOMOCNĄ UCHWAŁĘ. Świadomi NIEPOKORNI z SM “PAX” zaskarżyli ten wpis do sądu. Sąd JUŻ PO TRZECH LATACH, w 2014r doliczył się, że rzeczywiście nie było quorum, a tym samym ŻADNE uchwały na tym Walnym nie zostały podjęte. Doprawdy, szokująca jest “szybkość” sądu. To jednak nie koniec. 

Zarząd  SM “PAX” zwołał w roku bieżącym, w styczniu, kolejne Walne z HUCPĄ  wyboru RN. QUORUM ZNOWU NIE BYŁO. Nie mniej jednak w niczym nie przeszkodziło  to w złożeniu tego ponownego projektu uchwały przez zarząd do KRS, celem dokonania wpisu. Protokół z Walnego, poświadczający WBREW FAKTOM  nieprawdę, jakoby uchwała została podjęta podpisali “jak  nakazuje wieloletnia już tradycja” pani Beata Czaja i pan Witold Miączyński, zaufani prezesa zarządu, od lat występujący w tym charakterze poświadczających nieprawdę.

NIEPOKORNI z SM “PAX” złożyli w związku z tym pismo protestujące do KRS, oraz zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu czynu zabronionego przez zarząd SM i osoby w/w. Czynu który w całości wypełnia dyspozycje występku określone w art. 267 d § 1 Ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo Spółdzielcze – “Kto, będąc członkiem organu spółdzielni albo likwidatorem, ogłasza dane nieprawdziwe, albo przedstawia je organom spółdzielni, władzom państwowym, członkom spółdzielni lub lustratorowi, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

No i w tym miejscu dochodzimy do sedna, które jest kanwą początku tego wpisu.

Krzysztof Koseski — prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa -Praga Południe, mianowany prokuratorem rejonowym w październiku 2014r

umorzył dochodzenie w sprawie przedstawiania w latach 2011-2015 w Warszawie przez zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej “PAX” w Sądzie Rejestrowym nieprawdziwych danych.

Bowiem wg niego: “Analiza zebranego materiału dowodowego prowadzi do wniosku, że opisywane zdarzenie nie zawiera znamion czynu zabronionego.”

Jednym słowem, zarządy SM mogą dowolnie sfabrykowane materiały przedstawiać jako dowody celem dokonania wpisu w KRS, dowolnie mogą się nimi posługiwać oszukując tym samym i państwo i kontrahentów i swoich członków

BO TAKIE COŚ NIE ZAWIERA ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO, A TYM SAMYM NIE PODLEGA KARZE.

Jak uważacie – kretyn, idiota, niedouczony, a może “wziątkowicz”?

Przecież taka decyzja to ewidentna obraza prawa!!

A jest to młody osobnik, który ma strzec PRAWORZĄDNOŚCI  teraz i w przyszłości. Jest na to chociaż cień nadziei, bo ja bardzo wątpię??

**********************************************************************************

Umorzenie PRWwaPragaPłd

SM PAX Doniesienie do Sądu Rej i prokuratury

One Response to “Pokrętna logika prokuratora

 1. Petarda

  W witrynie jestem od moich tu 1220 komentarzy i takie działania mafii SMRP pod dowództwem kata spółdzielczości P. Alfreda Domagalskiego ( PSL ) już mnie nie dziwią.
  Zastanawiam się, czym ta “śmierdząca banda oprychów” skorumpowała ustawodawcę i wymiar sprawiedliwości?
  Tych, którzy co tydzień siedzą w kościele i przyjmują komunię.
  Co to za państwo, gdzie “frajer” nie ma do kogo się zwrócić o pomoc? PiS, zdradził nas w 2007 r. ( Skoki )
  Dzisiaj zrozumiałam, gdy zobaczyłam w sejmie te same “gęby” zdrajców, ludzi katów spółdzielczości w ławach poselskich.
  Nic się nie zmieni, nie wypuszczą darmowych koryt bez kontroli. Lustracji koalicji PO-PSL i Afery Amber – SMRP nie będzie???
  Żadne ugrupowanie nie jest zainteresowane likwidacją mafii SMRP. Proponuje listę naszych szkodników w sejmie:
  1.
  2.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pos%C5%82owie_na_Sejm_Rzeczypospolitej_Polskiej_VIII_kadencji

Dodaj komentarz