AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Prezesy BALUJĄ

“Spółdzielnia Bródno świętuje 40-lecie,

a jej mieszkańcy pikietują”.

spoldzielnia-mieszkaniowa-sm-brodno-krasnobrodzka-800x445“Dziś pod Teatrem Rampa będzie bardzo uroczyście i trochę gorąco. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” powstała w 1977 roku w wyniku podziału RSM „Praga”. Dzisiaj SM „Bródno” jest największą spółdzielnią w Warszawie (ma aż 26 tysięcy członków) i jedną z największych w Polsce. Ma też spore wpływy polityczne – od kilku lat spółdzielnia w koalicji z Platformą Obywatelską rządzi warszawską dzielnicą Targówek, a jej prominentny działacz jest równocześnie burmistrzem Targówka.

W tej sytuacji nie dziwi, że spółdzielcy z Bródna mają powody do zadowolenia i świętowania. Dlatego w piątek 20 października o godzinie 17 SM “Bródno” organizuje z okazji swojego 40-lecia wielką galę w wynajętym na tę okazję Teatrze Rampa. Planowany jest m.in. występ kabaretu.

Jednak impreza odbędzie się w cieniu protestu mieszkańców tej samej spółdzielni.

Grupa mieszkańców SM Bródno od dłuższego czasu głośno protestuje przeciwko metodom zarządzania organizacją i zapowiada dziś pikietę pod teatrem w trakcie jubileuszu. Dalej protestujący nie wejdą, gdyż władze spółdzielni nie zaprosiły na uroczystości zwykłych mieszkańców – są one organizowane dla działaczy.

Do bródnowskich aktywistów dołączyli członkowie partii Razem na Targówku, którzy uważają, że spółdzielnia jednak nie ma czego świętować.

W ostatnim czasie działania spółdzielni wzbudzały sporo kontrowersji. Rok temu spółdzielnia zniszczyła podwórko przy ul. Suwalskiej 26/28 w związku z planowaną inwestycją Bródno Centrum. Wycięto drzewa pod miejsca parkingowe zanim jeszcze uzyskano pozwolenie na budowę nowych bloków (i wciąż nie zostało ono wydane). Głośno było również o inwestycji Różopol -Bródno, po tym jak na targowek.info ujawniliśmy, że bardzo wiele lokali w tym nowoczesnym budynku zostało sprzedanych działaczom spółdzielni. Mieszkańcy spółdzielni skarżą się także na nie transparentność działań i sute zarobki przyznawane sobie przez działaczy SM „Bródno”.

Warszawski okręg partii Razem współorganizuje z bródnowskimi aktywistami spotkania mieszkańców oburzonych metodami działania władz spółdzielni. Dotychczas odbyły się cztery – na ostatnim spotkaniu pojawiło się ponad 120 osób. Dzisiejsza pikieta podczas obchodów 40-lecia Spółdzielni jest kolejnym etapem konfliktu mieszkańców z władzami spółdzielni. I nie ostatnim. Aktywiści zapowiadają dalsze akcje i przygotowują się do wyborów nowej rady nadzorczej SM “Bródno” w czerwcu 2018 roku.”

 

Materiał z : http://www.targowek.info/

http://www.targowek.info/2017/08/walne-do-zmiany-polemika-czlonkow-spoldzielni-brodno/

 

 

7 Responses to “Prezesy BALUJĄ

 1. Emma102

  Chomiczówko(DM), nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo cieszy wiadomość o „podniesieniu kamienia”, pod którym wiją się paskudne pasożyty, wściekłe, że je zobaczono. Tym niemniej brak praw do gruntów to sprawa wielu warszawskich spółdzielni , czyżby sp-nia Bródno miała w zanadrzu coś szczególnego lub dodatkowego? W sp-ni msm Energetyka od zarania, skutecznie blokowano regulację praw do wielu ha gruntów w oczekiwaniu, że przejmą je wybrańcy – czyli tzw. „spadkobiercy” … i po części się to nawet udało ( np.apartamentowce Budimexu na terenie byłego parku ze starodrzewem – na osiedlu Idzikowskiego ). Obecny projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej (art.72) bardzo pokrzyżował ich plany. Do tego stopnia, że niedawno prezes Kłodziński ze swoją ekipą, wystąpił w TVP – tym razem jako „obrońca” (?!) mieszkańców, którzy to nie mogli założyć KW (!!!) Jakieś cudowne nawrócenie ! Po niewczasie !… Podparto się przy tym petycją, napisaną przez redaktora zarządowej gazetki M6, którą ponoć podpisało w niedawnym okresie ok. 4 tys. osób. No proszę – doskonała propaganda dbałości o sprawy członków sp-ni … i myślę, że część nieświadomych ludzi nawet się na to nabierze. http://warszawa.tvp.pl/34570255/72-lata-dekretu-bieruta

 2. Chomiczowka_1

  He, znam osobę, która nie jest krwiopijcą i była na tym raucie. Ta osoba “znalazła” zaproszenie i weszła zamiast kogoś innego, nie wiadomo kogo, bo nie udzieliła tej informacji. Poszła z ciekawości.
  Opowiadała potem jakie miny miały osoby “prominentne” kiedy musiały przejść koło niej i ze zdziwieniem pytały: skąd ona tu, jak to… Ta osoba jest już bliska ukończenia dowodu, że SM Bródno NIE MA ŻADNYCH PRAW do gruntów na których stoją budynki budowane przed dziesiątkami lat przez RSM Praga, z której “wydzieliła się” SM Bródno. A więc nie ma prawa do zarządzania nimi. Będzie się działo…

 3. Emma102

  Petardo oczywiście, oni zawsze świętowali – bo mają w tym wprawę. A te wszystkie wyjazdy, zjazdy, kongresy, pseudo-szkolenia, rozrywkowe zagraniczne ( jakoby zawodowe ) kursokonferencje, prywatne rauty/spotkania itd. Za wielkie pieniądze oczywiście (!) nasze pieniądze. Co faktycznie w koszty wsadzają tego nikt nie wie, bo nikt nie kontroluje. Niestety pasożyty i szkodniki mają nad nami przewagę, bo obecna nowela usm też się z tym nie uporała…

 4. Emma102

  Równie huczny jubileusz obchodzi też w-wska MSM Energetyka. Na tegorocznym walnym bąkano coś o 100 tys. zł przeznaczonych na imprezowanie ( to oficjalnie, bo ile faktycznie – nie wiadomo). Prezesi i tzw. „zasłużone” osoby w siódmym niebie. Czyli kolejna okazja na zabawę i nagrody dla krwiopijców i obiboków. Na koszt mieszkańców.
  Cytuję jeden z bardziej sugestywnych komentarzy pod artykułem / targówek.info – headline news 20 października 2017:
  “Miło nam przedstawić program uroczystości naszym wiernym członkom spółdzielni, którzy oddali na nas swoje głosy, a którzy nie otrzymali zaproszeń, aby również połączyli się z nami tę wielką radością jubileuszu. I aby nie zapomnieli, że Spółdzielnia jest naszą największą chlubą i dumą.
  1. Aperitif
  2. Otwarcie uroczystości
  3. Przywitanie szanownych Gości
  4. Przemówienie Prezesa Spółdzielni, przypomnienie historii Spółdzielni i dokonań
  5. Wręczenie awansów na nowoutworzone stanowiska
  6. Omówienie kierunków rozwoju, dyskusja z przedstawicielami koalicjanta Platformy
  7. Poczęstunek
  8. Występ kabaretu
  9. Konkurs, losowanie mieszkań z garażami (w garażach nowe auta hybrydowe!)
  10. Nagrody pocieszenia – premie pieniężne dla gości, którzy nie wygrali mieszkania
  11. Kolacja, dancing
  12. Zbiórka pieniędzy na bezdomne dzieci
  13. Odwiezienie gości do hoteli ”

  Ps. Imprezowiczom-pasożytom osobiście życzę, aby ich wszyscy diabli porwali …

  • Fokus

   A u nas „złoty” jubileusz prezesa fetowano w dyskretnym hotelu, w którym na codzień rezydują panienki. Mistrzem uroczystości był ekspert od seks biznesu. Wróble ćwierkają, że wydatki tego bankietu zostały zaksięgowane w kosztach spółdzielni.
   W raucie uczestniczyła cała lokalna śmietanka, w tym sędziowie, prokuratorzy, samorządowcy i posłowie.

Dodaj komentarz