AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Program o SM ODWOŁANY

Program “Studio Polska ” o polskich SM został z najbliższej soboty 29. 04. przeniesiony na inny termin.

MARCUS

27 Responses to “Program o SM ODWOŁANY

 1. Emma102

  Bardzo cenię wszystkie komentarze Endriu – mocne teksty i trafne uwagi. Jednakowoż wcale „nie ścigam” posłanki celebrytki, ponieważ w mediach jest jej pełno. Desygnowana, bo nie ma żadnych oporów do bezproduktywnych wystąpień, często bez znajomości tematu i podstawowej wiedzy. Wymownym przykładem są jej socjal./sp-cze doświadczenia – jako wystarczający powód do firmowania projektu zmian w regulacjach prawnych polskiej spółdzielczości mieszkaniowej.

  • Endriu

   Emmo skrupulatna!
   Posłanki jako osoby oczywiście nie ścigasz. Podobnie pozostała dociekliwa trójka. Dlatego mój pochwalny wobec Was wpis dotyczył ścigania jej spółdzielczych korzonków.
   Dzięki Wam korzonki te jawią się jako zmyślnie modyfikowane.

   Pod potrzeby GMOdyfikatorów.

 2. Emma102

  Gdyby Studio Polska powtórzyło temat dot. sp-ni mieszkaniowych, to zapewne celebrytki A.Ścigaj znowu by tam nie było. Natomiast w programie ad. fundacji i stowarzyszeń (właśnie 29-go kwietnia br), p.Agnieszka nie omieszkała błysnąć swą „niedościgłą” ( jak zresztą w każdej sprawie) – wiedzą. Niech sobie nie myślą, że jest tylko gwiazdą (m.in.VI Kongresu spółdzielczości) co to z projektem zm. ustaw spółdz. do sejmu wyskoczyła, … czy też byłą vice prezes socjal./sp-ni „od lepienia pierogów” . Zgodnie z twierdzeniem p.A.Ścigaj: – na wizerunek celebrytki trzeba zapracować. Dodam: żeby być skutecznym posłem – już nie, bo po co.

  • Wirus

   Do tego lepienia pierogów spółdzielnia socjalna prowadzona przez posłankę Ścigaj wyrwała ok. 1 mln zł. dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  • Anna

   Spółdzielnia Socjalna OPOKA w której rządziła posłanka Ścigaj liczy kilkunastu członków. Do lepienia pierogów i innych usług gastronomicznych zatrudniali ludzi na śmieciówkach. Zatrudniani nie byli członkami spółdzielni, żeby nie trzeba było dzielić z nimi zysku.

   • MacEloe

    SS “Opoka” liczy TYLKO 3 (TRZECH) CZŁONKÓW: dwie osoby prawne i jedna fizyczna (były poseł SLD). Członkinie zarządu tej Spółdzielni NIE SĄ JEDNOCZEŚNIE JEJ CZŁONKAMI, bo wtedy Spółdzielnia nie spełniała by kryteriów Spółdzielni Socjalnej.
    Dodatkowo: Żadna umowa nie może w tej SS przekroczyć 12-tu m-cy (a jest to skrupulatnie pilnowane), bo wtedy taka osoba MUSIAŁA by zostać przyjęta na członka SS.

   • Endriu

    Niedościgłe Panie i obaj Panowie!
    Wnikliwie ścigacie spółdzielcze korzonki posłanki Ścigaj. Pozującej niedawno na pełnomocną zbawczynię spółdzielczości.

    Musi mieć w klubie siłę przebicia, skoro jest desygnowana do reprezentowania Kukiz”15 w mediach oraz w gremiach.
    Kogo z dwojga swych sejmowych szabel popiera szef klubu? Jeśli obydwie ich wizje spółdzielczości, to jest w szerokim spółdzielczym rozkroku. Kiedy pryncypialnie się określi?

    Wytwórnia pierogów jak najbardziej potrzebna. Przyssawki – nie.

 3. Petarda

  Spółdzielcy mają czas na przygotowania dowodów działania zorganizowanej grupy przestępczej, udokumentowanych przypadków nieprawidłowości sędziowskich, prokuratorskich i in.
  Na cito!
  Powołać Komisję Nadzoru Spółdzielczego, ujawnić i ukarać winnych zbrodni na bezbronnej ludności cywilnej popełnionej przez gangsterów.

  STOP BANDYCTWU W SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH!
  AMBER-GOLD W SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH RP!

  http://www.tvn24.pl/kamienica-wybrancow-w-olsztynie-czyli-jak-buduje-spoldzielnia-pojezierze,320436,s.html

  • Endriu

   Koniecznie choćby na tym forum trzeba upublicznić złożone doniesienia przez aktywną Petardę. Pewnie liczne a zasadne zgłoszenia do organów ścigania przeciw spółdzielczym anonimowym “gangsterom” oraz także nieujawnionemu imiennie “bandyctwu”. Zgodne z ustawowym wymogiem obywatelskiego obowiązku.
   Na cito.

   Nagłośnienie oraz wsparcie publiczności na salach sądowych może bardzo pomóc podejmowaniu słusznych orzeczeń wobec ciężkich naruszeń prawa wyżej mocno ujętych.
   Bez pobłażania “winnym zbrodni”!

   • TEMIDA

    Endriu, Ty jesteś aktywniejszy w środowisku lokalnym a Ona jest aktywniejsza na forum ogólnokrajowym. Wasza aktywność wzajemnie się uzupełnia i tylko dlatego daje szanse na powodzenie. Bez Twoich doświadczeń nie można byłoby stawiać spółdzielniom zarzutów. Ale te doświadczenia schowane do szuflady byłyby bezwartościowe, gdyby nie było takich jak PETARDA, którzy je niestrudzenie nagłaśniają na forum ogólnokrajowym i skutecznie czepiają się władzy, żeby coś z tym zrobiła.

   • Endriu

    TEMIDO.
    Ocena publicystycznej wielkiej aktywności Petardy nic nie wyjaśnia odnośnie używania cięźkich określeń o “gangsterach”, o “zbrodniach” czy o “bandyctwie”.
    Na to trzeba mieć mocne materiały.
    Wydawało mi się, że ma.

    Porównywanie zupełnie jak widać odmiennych pòl aktywności nie jest możliwe. Tym bardziej, że moje w zamkniętej szufladzie. Podobno lokalnej.

 4. Inzynier

  Potrzebuje pomocy/informacji.
  Zbliza sie moje pierwsze walne, czy mozecie mi powiedziec 1.jak wygladaja wystapienia na takim walnym i czy jakos wczesniej musze zglosic chec skrytykowania zarzadu przed pozostalymi czlonkami?
  2. Czy i kiedy moge zglosic projekt uchwaly(wypowiedzenia umowy najmu lokalu uzytkowego) czy ewentualne glosowanie w takiej sprawie bedzie poprzedzone dyskusja?
  3. Co musi zawierać taki projekt uchwaly.

  Z gory dziękuję za pomoc.

  • Endriu

   Warto zapoznać się z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ze statutem spóldzielni. Szczególnie odnośnie praw członków dotyczących walnych zgromadzeń. Dalsze działania zgodnie z ww. zapisami.

   Wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego powinno być ujęte w umowie. Walne nie wypowiada umów najmu. Może jednak wypowiedzieć się w sprawie wniosków w każdej sprawie dotyczącej funkcjonowania sm – zgłoszonych ustnie lub na piśmie przez członków.

   Jeśli sprawa dotyczy już dokonanego nieprawidłowo wypowiedzenia umowy, można uruchomić tzw. kontrolne postępowanie wewnątrz spółdzielcze – do rady nadzorczej.

   • Inzynier

    Ok ale jak to wyglada u was? Czy przed glosowaniem o absolutorium czlonkow jest jakas dyskusja? w jaki sposob mozna zabrac glos?

 5. Emma102

  Sytuacja jest trudna … lecz nie beznadziejna. Sprawy zaszły już zbyt daleko, bo bardzo dużo zostało poczynione w temacie SPÓŁDZIELNIE MIESZKANIOWE. Świadomość ludzi wzrosła i jest nadzieja, że opaczność przychylnie zadziała, … by wreszcie wyjaśnić i zakończyć cały ten kuriozalny stan rzeczy ! Bo jak długo można jeszcze przeciągać tę koszmarną maskaradę – stosując tylko jakieś półśrodki, półmroki i półkroki ?!!!

 6. szelpon

  To , że spotkali się 4 razy to wiemy ze strony sejmowej, pytanie pozostaje gdzie w kiblu, knajpie itp. Zespół został powołany i jego praca powinna być dla obywateli jawna.

  • slusarz

   Może u Masłowskiej na grillu? Tak długo już bezczynnie tłucze się po sejmie, że na rezydencję z wypasionym grillem zarobiła.

   • Marta

    Jankowski się dorzucił, bo to przecież psiapsiółka tego sejmowego sponsora. Na własne oczy nasi ludzie widzieli i na własne uszy słyszeli jak po którymś posiedzeniu komisji w ub. kadencji machała do niego łapkami i zapewniała cyt: jeszcze będziecie nam dziękować.

 7. Endriu

  Ciekawe, jaki temat jet ważniejszy dla redakcji tvp? Nie pierwsze omsknięcie zapowiadanego tematu.
  W “epoce przedogórkowej” dobrze spisała się telewizja i byli redaktorzy cyklu.
  Jeśli dojdzie kiedyś do podjęcia spółdzielczych kwestii, okaże się, kto będzie eksponowany.
  Próbkę dała lokalna tvp3 w migawkach z niedawnej wielce wymownej konferencji w Sosnowcu. Materiał zmontowany tak, jakby głównymi “aktorami” oddolnie siłami społeczników zorganizowanego spotkania byli politycy aktualnie rządzący. Na konferencji nie chcący rzec nic konkretnego, na zasadzie wiem, ale nie powiem. Do kamery – beztreściowe ogólniki.

  Wczoraj – 26 kwietnia w innym programie Anity Gargas drugi raz z kolei spadł temat spółdzielczy.
  O skandalicznej sytuacji wokół upadającej SM “Śródmieście” w Łodzi mieście. Wyraźnie widać politycznie ważniejsze tematy w batalii PiS vs PO.
  Tydzień temu odgrzewanie gdańskich rozliczeniowych kotletów dotyczących działaczy PO. Akurat nieprzypadkowa zbieżność z przyjazdem do prokuratury przewodniczącego Rady UE i zarazem b. szefa PO.

  Wczoraj dla odmiany emisja o przekrętach w “Cenzinie” z czasów rządów PO i s-ki. Odkrywczo odkryto mechanizmy niemal żywcem skopiowane z patologicznie zarządzanych spółdzielni mieszkaniowych:
  – sobiepaństwo w państwie jak w swoim folwarku,
  – ubabrane ubieranie prymitywnych interesów w formalnie wyglądające na porządne decyzje handlowo-księgowe /tam okazyjne dla swojaków przeceny nawet do ponad 90 %/,
  – kolesiowska interesowana otoczka zewnętrznych osobliwości,
  – dobre papierowe wyniki regularnych a “przyjaznych” kontroli wewnętrznych oraz wewnętrznego służbowego niedowidzenia,
  – bezkarność sprawców, bo nie słychać o zatrzymaniu cwaniaczków.

  Politycy w mediach nadal używają pejoratywnego określenia “spółdzielnia” dla rozmaitych interesownych układów, także politycznych. Może dlatego problemy faktycznie spółdzielcze umykają wielu z nich?

  • Endriu

   Poprawka o dobrych kontrolach. Powinno być ZEWNĘTRZNYCH, w miejsce wewnętrznych.

  • TEMIDA

   Racja Endriu. Po tym jak wczoraj ponownie nie został wyemitowany program Anity Gargas o SM Śródmieście w Łodzi przyszło mi do głowy, że coś jest nie halo. Na konferencji w Sosnowcu PiS też się nie popisał. Organizatorzy zaprosili na konferencję wszystkich członków Parlamentarnego Zespołu ds. prawa spółdzielczego:
   http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=446

   Przyjechała tylko posłanka Ewa Malik i wmawiała uczestnikom konferencji, że PiS pracuje nad własnym projektem. Pokazywała nawet siedzącym przy stole prezydialnym coś na tablecie ale wg jej oświadczenia dokładnie pokazać dokumentu nie może, bo jest on autorstwa posłanki Masłowskiej i nie ma zgody na jego upublicznianie. Oświadczenie wywołało oburzenie i krytyczne uwagi uczestników. Indagowana o termin ukończenia pracy nad projektem posłanka Malik utrzymywała, że w tym roku projekt będzie gotowy. Widać wyraźną grę PiS-u, której założeniem jest zwłoka w czasie jeśli chodzi o uporządkowanie problemu patologii w spółdzielniach mieszkaniowych.

   • szelpon

    Dla mnie ten zespół to jakaś tajna zabawa. Wszystkie zespoły parlamentarne obradują w sposób jawny, można przeczytać stenogram lub obejrzeć relację z obrad. Tutaj nie ma nic. Więc gdzie oni obradują w pokojach ?

   • TEMIDA

    Od uczestniczących w konferencji posłów innych partii politycznych w tym opozycyjnych dowiedzieliśmy się, że Zespół jak do tej pory spotkał się tylko 4 razy i praca nad projektem jest w proszku.

   • Inzynier

    Powtórzę się:
    “…Jednak najwazniejsze jest to ze pisiorki nadal podobno próbują napisac swoja ustawe. Wiec logiczne jest ze tej nie przepchna a swoja beda pisac do konca kadencji. Wszystko jest jasne…”

    Dodam tylko,że mimo mojego przekonania ze gowno z tego wyjdzie, to doceniam wklad klubu Kukiz15 i szczegolne podziekowania naleza się Panu Sachajce. Teraz trzeba tylko czekac az sejm odwali “nasz”projekt i pamietac o tym przy urnach wyborczych. A Jarkowi kazać wsadzic sobie jego slynny plakat w d…

  • TEMIDA

   Też się zastanawiałam ale wychodzi na to, że doszło do nieporozumienia.

   • Endriu

    Pomyłka ze spółdzielczym tematem w Studio Polska bardzo prawdopodobna. Wystarczy, aby osoba najbardziej zorientowana rzecz wyjaśniła, bo tvp nie zasłużyła na krytyczne uwagi.

    Natomiast program śledczy Anity Gargas o upadającej Sm w Łodzi faktycznie przeniesiony. Czy został awansowany na “półkownika”?

Dodaj komentarz