AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Rządowe plany.

MiB 1

MiB 2

MiB 3

MiB 4

13 Responses to “Rządowe plany.

 1. Petarda

  Nie takie geszefty się robiło. Ci sami rozbisurmanieni przy darmowych korytach ELYTA , oddadzą bez ataku na prawdziwych właścicieli drugi co do wielkości majątek w kraju?
  Co szykuje plagiat, złodziej dóbr intelektualnych P. Jerzy Jankowski, SLD główny lustrator SMRP? Za doprowadzenie do opłakanego stanu SM BRAK UCZCIWYCH LUSTRACJI, SZMACENIE NIEPOKORNYCH powinien ponieść z tym drugim Polakiem, surowe konsekwencje.
  Mamy nadzieję, że SUWEREN wkrótce surowo ukarze “gangsterów.

  Czy zbankrutują molochy, a niemieckie korporacje za grosze
  przejmą budynki z ludźmi i potraktują jak “bydło”.
  Pytamy?
  Nie liczcie ciągle na P. senator L. Staroń. W pogoni za przestępcami: sędziami, prokuratorami, komornikami – ZAPOMNIAŁA O NAS, ZGUBIŁA PO DRODZE.

  Jak długo pozwolimy, tak długo będą nas kroić!

  https://marucha.wordpress.com/2016/01/04/sprzedali-polskie-banki-za-2-mld-w-ktorych-bylo-66-mld-polacy-nic-sie-nie-stalo/

 2. Petarda

  Bez likwidacji przestępców w togach – nic się nie zmieni na lepsze. To środowisko samo się nie oczyści.
  Tylko razem – pokonamy ZARAZĘ!

  Żeby się tylko nie okazało, że to kolejna zbiórka makulatury.

  Otrzymałam:

  Nysa-Bielsko- Biała-Warszawa dnia 21 maja 2017 r.

  Pan Andrzej Duda

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

  Szanowny Panie Prezydencie!

  Polski wymiar sprawiedliwości toczy głęboka choroba. Patologia, która doprowadziła do przekształcenia się sędziów w „nadzwyczajną kastę ludzi”, do fatalnego stanu orzecznictwa polskich sądów, przewlekłości postępowań,
  masowych krzywd wielu tysięcy Polaków ma swoje źródła w ustroju naszego państwa, a mianowicie w całkowitym oderwaniu sędziów od jakiejkolwiek kontroli społecznej. Sędziowie sami się wybierają, sami ustalają standardy wykonywania przez nich pełnionej funkcji, sami się kontrolują.
  Ta sytuacja stanowi jawne i oczywiste naruszenie zasady zwierzchnictwa Narodu ujętego w art. 4 Konstytucji, stanowiącego, iż „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez
  swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.”
  Zasada ta oznacza konieczność poddania każdego kandydata do pełnienia władzy publicznej procedurze wyborczej – bezpośredniej dokonywanej przez Naród lub pośredniej – przez wybranych uprzednio przedstawicieli Narodu.
  Ostatnie wydarzenia, a zwłaszcza działania środowisk prawniczych, które w atmosferze arogancji zorganizowały kolejny kongres w Katowicach, na którym sędziowie wyrażają swoje poczucie wyższości nad społeczeństwem i odmawiają
  przeprowadzenia koniecznych reform, utwierdzają nas w przekonaniu, że konieczna jest gruntowna naprawa wymiaru sprawiedliwości. Jesteśmy głęboko przekonani, że prawdziwa reforma sądów musi polegać na przywróceniu obywatelom kontroli nad oceną kandydatów do pełnienia władzy sadowniczej – być może najważniejszej spośród trzech władz demokratycznego państwa. Nikomu nie przyszłoby do głowy kwestionowanie prawa obywateli do oceny i wyboru posłów – reprezentantów władzy ustawodawczej. Nikt nie kwestionuje, że wybrani przez Naród posłowie wybierają rząd czyli władzę wykonawczą, a obywatele bezpośrednio wybierają prezydenta. Tymczasem sędziowie żądają dla siebie przywileju braku
  jakiejkolwiek kontroli ze strony Narodu nad ich powołaniem i nad tym w jaki sposób wykonują swoje obowiązki czyli jak pełnią władzę sądowniczą.
  Uważamy, że jest to ze strony sędziów przykład niebywałej arogancji wobec Polaków, a jednocześnie ignorancji Konstytucji, która nie pozostawia wątpliwości, że „władza zwierzchnia należy do Narodu”.
  Domagamy się zatem by niezbędne zmiany w zakresie wymiaru sprawiedliwości oparte były właśnie na tej fundamentalnej zasadzie jaką jest zwierzchność Narodu , a także by w proponowanych ustawach uwzględniona była zasada wybieralności kandydatów na sędziów do pełnienia ich funkcji bezpośrednio przez obywateli, albo – jak to proponowaliśmy w projekcie ustawy – przez wybierane przez obywateli Wojewódzkie Rady Sądownictwa. Piastowanie władzy sędziego powinno być bowiem ukoronowaniem zawodu i drogi zawodowej kandydata, a osoba która do takiej władzy pretenduje nie może być oceniana jedynie przez pryzmat znajomości przepisów, ale również pod kątem etycznym, musi także posiadać niezbędne życiowe doświadczenie.
  Jednocześnie zwracamy uwagę, że ostatnie propozycje rządowe, a zwłaszcza ustanowienie krakowskiej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury jako jedynej w istocie drogi do stanowiska sędziego, stanowi utrzymanie obecnej wady ustrojowej, na skutek której 29 letni ludzie, bez życiowego doświadczenia, bez spełnienia jakiegokolwiek kryterium oceny ze strony społeczeństwa – również bez możliwości oceny pod katem etycznym – będą zostawali sędziami. Nie da się to pogodzić z postulatem przywrócenia kontroli Narodu nad władzą sądowniczą i na pewno nie doprowadzi do uzdrowienia sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości.
  Domagamy się zatem rozpoczęcia szerokiej debaty z udziałem stowarzyszeń, obywateli i szerszych grup społeczeństwa nad propozycjami zmian w ustroju sądów, a przede wszystkim uwzględnienia w proponowanych zmianach fundamentalnej zasady zwierzchnictwa narodu nad władzą sądowniczą, której nieprzestrzeganie doprowadziło do obecnego kryzysu.

  Janusz Sanocki – Krajowy Koordynator Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości.

  Jerzy Jachnik – Krajowy Koordynator Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości.

 3. Petarda

  ROZPOCZYNA SIĘ OKRES WALNYCH ZGROMADZEŃ W SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH. HORROR!
  Z dedykacją dla skorumpowanych, skompromitowanych odpowiedzialnych za brak uczciwych zapisów prawa spółdzielczego. … Może ten od którego WSZYSTKO zależy się zlituje? Panie Przewodniczący: http://temidacontrasm.info/anatomia-manipulacji/

 4. Petarda

  Z dedykacją dla ludzi, którzy się znaleźli w wielkich łapach Mafii Amber-Gold w SMRP, czyli najgorszych “szumowin” do odstrzału za dwa lata.
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/365776,myszkow-sprzedani-mieszkancy-na-bruk,id,t.html

  http://www.dailymotion.com/video/xfk816_sprzedani-lokatorzy-na-bruk_news

  Stop bandyctwu spółdzielczemu!

 5. Emma102

  Widać, że tak jak ze mnie, tak i z wielu innych zeszło powietrze … Razem z nadzieją i duchem walki. A to jest najgorsze co może być ! Przed nami znowu coroczny koszmar użerania się z zarządową mafią na Walnych Zgromadzeniach. Czy ta niedola i beznadzieja nigdy się nie skończy ? Czekamy na jakieś wieści od Temidy i Marcusa lub osób, które coś więcej wiedzą w powyższej sprawie.

  • TEMIDA

   No cóż. Jeśli dobrze rozumiem przekaz pisma MIiB, ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych może być nowelizowana w dwóch etapach. Pojawiają się informacje o dwóch inicjatywach PiS – u dotyczących zmian w usm:

   Pierwsza to projekt rządowy opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa:
   https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12289758
   zawierający m. in. zmiany wskazane w części pierwszej pisma. Oprócz tego zawiera też zmianę w dotychczasowym brzmieniu art. 26, która ogranicza możliwość powstawania wspólnot mieszkaniowych z mocy prawa po wyodrębnieniu wszystkich lokali w nieruchomości:
   https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12289758/12378172/12378173/dokument243692.pdf

   Zwracam uwagę na ten szczegół dlatego, że środowisko działaczy spółdzielczych podzieliła ostatnio nieudana próba wprowadzenia przez społeczników do projektu firmowanego przez KP Kukiz’15 rozwiązania stanowiącego zasadę, że wspólnota mieszkaniowa powstaje w spółdzielczym budynku z mocy prawa po wyodrębnieniu pierwszego lokalu. Zwolennicy tego rozwiązania wypowiedzieli w związku z tym kolegom, którzy konsultowali projekt Kukiz’15, wojnę i trąbią na swoich stronach internetowych, że zgłoszony przez Kukizowców projekt to bubel. Jestem zaskoczona, że działacze, którzy swoją wiedzą wyrastają ponad standardowy poziom świadomości spółdzielczej, mają kłopoty z oceną realiów politycznych.

   Druga inicjatywa to projekt kompleksowych zmian w usm opracowywany przez Parlamentarny zespół ds. prawa spółdzielczego:
   http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=446
   na który będziemy musieli poczekać do II kwartału 2018r. Realia polityczne są takie, że bez udziału i akceptacji partii u steru władzy żadne zmiany prawa spółdzielczego nie zostaną wprowadzone. To takie oczywiste, że trudno pojąć o co chodzi niezadowolonym.

   Zgadzam się z Emmą. Czas biegnie, prasa na temat spółdzielczych patologii nabrała wody w usta, co oznacza pole do popisu dla szykanowania świadomych swoich praw spółdzielców przez spółdzielczych baronów. Ostatnio dotarły do nas dwie informacje o nowych pozwach o naruszenie dóbr osobistych tych nadwrażliwych EMINENCJI. Będziemy o tym pisać bo, w związku z postawą mediów, jedynym sposobem nagłaśniania arogancji naszych bossów są portale społecznościowe.

   • Wirus

    Bardziej skutecznego wsparcia dla Jankowskiego i Jórdeczki nie mogły wymyśleć te dzwońce, które społecznemu projektowi zmian w ustawie przypinają łatkę bubla.

   • Marta

    Z tymi naszymi prezesami to jak z sędziami. Widzicie jak to się wiara hurtem oburzyła na uwagi prof. Lecha Morawskiego o korupcji w sądach? Dowodów żądają. A pokwitowania na te lewizny wystawiali? Jak zaczną wystawiać to dowody będą. Cwaniaki.

   • Kija

    Uderz w stół a nożyce się odezwą. Zdaniem tych wszystkich prestiżowo umocowanych świętoszków łapówka to nic zdrożnego, byle im nikt nie wytykał jej palcami. Korupcja już dawno sparaliżowała ten kraj. To dlatego prof. Morawski skapitulował i wczoraj przeprosił złodziejstwo. Ten epilog jest istotnym wskaźnikiem skali problemu.

 6. Inzynier

  Panie Czarku, a moze warto zapukac w tej sprawie jeszcze do Prezydenta i do Ziobry(temu drugiemu przeciez powinno zalezec na tym aby ten mafijny proceder zakonczyc jak najszybciej). Minister pewnie doskonale go zna ale warto byloby mu wymienic kilka najwazniejszych rodzajów “naduzyc” co Pan na to?

 7. Petarda

  Ten cytat przemówienia plagiata złodzieja P. Jerzego Jankowskiego SLD, ZRSMRP, który ukradł dobra intelektualne – mówi za siebie.
  Nadal dowodzi w blokowaniu uczciwych ustaw Prawa spółdzielczego i prawdziwych lustracji w spółdzielniach mieszkaniowych.
  Widzimy całe zło przez “chuliganów” – partiokratów
  ( z prawa do lewa przez centrum ).
  P. J. Jankowski na V Kongresie Spółdzielczości w W-wie
  Hotel Gromada 2012 r.
  „We wszystkich zakątkach świata, poza Polską rządzoną przez PO. Tu na apel ONZ o wsparcie ruchu spółdzielczego odpowiedziano projektami ustaw, które mogą sprawić, że ten Kongres może być ostatni.

  Na aroganckie próby ingerencji w życie kilku milionów spółdzielców i zakusy na ich majątek odpowiemy z determinacją bowiem już czas zademonstrować naszą siłę i nasz sprzeciw. Kiedy bowiem nie pomaga głos rozsądku, opinie i ekspertyzy wybitnych prawników mówiące o karygodnych naruszeniach Konstytucji RP , próbach nałożenia kagańca na spółdzielnie w wolnym i demokratycznym państwie prawnym, kiedy władza nie reaguje na opinie światowej społeczności broniące naszych racji, nie szanuje orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, trzeba odpowiedzieć na to zdecydowanie.

  Cieszę się, że nie będziemy sami, że z nami są środowiska związane z PSL, SLD, PiS i RP. Z tego miejsca dziękuję właśnie PSL, SLD, PiS i RP za wsparcie w postaci projektów ustaw złożonych do laski marszałkowskiej, na które środowisko oczekuje. Dziękuję wszystkim ugrupowaniom opozycyjnym oraz PSL, które do tej pory blokowały impet siły ugrupowania rządzącego wymierzony w spółdzielców. Prosimy o równie skuteczne wsparcie w kolejnej walce o nasze przetrwanie. Mam tu na uwadze wydarzenie z 21 listopada, kiedy na wniosek SLD przy pełnym poparciu PSL, PiS i RP zostały zdjęte ustawy spółdzielcze, cztery dni przed dzisiejszym naszym świętem. Dziękujemy Wam za to!”

 8. Petarda

  A co, “frajerzy” do okłamywania, mogą poczekać do końca kadencji. W 2007 r. się udało kłamstwo i miliardy zł. poszły w “wielkie łapy sitwy” bez kontroli, bez uczciwych lustracji.
  http://temidacontrasm.info/obiecanki-cacanki/comment-page-1/

  PiS nie realizując ustawą, polecenia TK z 15.02.15 r. likwidacji fikcyjnych, sztucznych członków spółdzielni ponosi odpowiedzialność za szkodliwe działania Mafii Amber Gold w SMRP.
  Rozpoczynają się WZ, gdzie żołnierze prezesów, pokażą jak potrafią upokarzać prawdziwych właścicieli.

  Dla skorumpowanych ekspedientów z marketu na wiejskiej tam, gdzie P. Prezydent Kwaśniewski, chodził na konsultacje do P. Kulczyka:
  http://wdolnymslasku.com/2016/10/24/anatomia-dranstwa-rzecz-o-spoldzielniach-mieszkaniowych/

  Nadzieja w młodych nieskorumpowanych: http://niezalezna.pl/94345-nietykalna-skamielina-komuny-ksiestwa-mieszkaniowe

Dodaj komentarz