AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

SBM ZACHÓD contra niepokorni!

SO w Warszawie AL Solidarności

Gmach Sądu Okręgowego przy Alei Solidarność 127 w Warszawie. Fotografię wykonał Adrian Grycuk.

W dniu 09.12.2015r o godz. 12:45 w sali nr 210 Sądu Okręgowego przy Al. Solidarności 127 w Warszawie odbędzie się kolejna rozprawa w procesie o przywrócenie członkostwa spółdzielni 5-ciu członkom byłej Rady Nadzorczej SBM ZACHÓD, których przyspawany do stołka prezes zarządu Zbigniew Gawron wykopał nie tylko z rady ale i ze spółdzielni.

Skrót wydarzeń:

http://temidacontrasm.info/znacie-tego-faryzeusza/

Mamy nadzieję, że na tym posiedzeniu Wysoki Sąd zamknie rozprawę, bo ile można się zastanawiać: kto ma rację. Życzymy Wysokiemu Sądowi sprawiedliwej ręki w wyrokowaniu.

Siedziba SBM ZACHÓD

Siedziba SBM ZACHÓD – Warszawa, ul. Śliska. Zdjęcie – Mapa Gogle

12 Responses to “SBM ZACHÓD contra niepokorni!

 1. szelpon

  Bez zmiany konstytucji nie zrobimy wiele i posiadam o tym wiedzę od wielu lat. Przykład jak ukarać osobę – najemnego pracownika zarządu SM , który łamie zapisy ustawy ? Takich przepisów brak i w ślad za tym mamy głupie wyroki SN i TK , też najemnych pracowników tzw. wymiaru niby sprawiedliwości.

 2. Petarda

  Demokracja ma to do siebie, że ludzie mają prawo mieć inne poglądy. Ja szanuję ludzi o innych poglądach.(…)
  Ale nie szanuję i nie będę szanować łamania prawa, mafii spółdzielczej RP, nielegalnego lobbingu (…)
  Mafia Spółdzielni Mieszkaniowych RP przez 26 lat sprawiła, że ludzie “zgłupieli” HURTOWO. Nie daj Boże, gdy spółdzielca w walce o swój majątek zmądrzeje w POJEDYNKĘ. Mafia, wtedy każdego niepokornego wykańcza bezlitośnie: zaszczuwa, “gnoi”
  w sądach, kieruje na badania psychiatryczne.
  BRONI DARMOWEGO KORYTA BEZ KONTROLI PRZEZ 26 LAT, POD PARASOLEM OCHRONNYM NAJWYŻSZYCH WŁADZ POLSKI.
  Dlaczego, żadne ugrupowanie w sejmie nie jest zainteresowane procedowaniem uczciwego prawa spółdzielczego? ( druki 819 i 515 po naszym uszczelnieniu )
  Zaszczuwają, niszczą niepokornych, mają nas za “frajerów” do wykańczania w sposób ciągły, bezwzględny, bezczelny z łamaniem wszelkich zasad i tych związanych z godnością człowieka.
  Kłamie prof. Zoll, gdy mówi, że nad prawem jest godność człowieka. Zapomina, że w Polsce nad godnością “frajera” jest prawo mafii SMRP! A mówiłam przy nazwisku kandydatów wpisywać pochodzenie – od przynajmniej trzech pokoleń.
  I przestańcie rozgłaszać bzdury, że Trybunał Konstytucyjny to strażnik wolności i praw.
  Zobaczcie jak pięknie ci “chuligani” TK, podziurawili PRAWO SPÓŁDZIELCZE – na zamówienie?
  Z nieznajomości międzynarodowych zasad? Bo są członkiem zorganizowanej grupy przestępczej?
  Litości! Żądamy ZAPISU Z USTAWY, dwie kadencje dla prezesów, członków Rad Nadzorczych, obowiązującego z chwilą ogłoszenia oraz UCZCIWE LUSTRACJE SM.
  Sitwa, “dobiera” się do spółdzielców, którzy mając ustawowy obowiązek stania na straży dobra swojej spółdzielni przez swoich pracowników prezesów są zaszczuwani.

  http://osiedlezaciszewaw.pl/

  http://pojezierze.vot.pl/…/2013/54-vademecum-prezesa

  • TEMIDA

   Wszystkie organy najwyższej władzy sądowniczej trzeba wymienić i to bez względu na sposób. Sami tych synekur nie oddadzą. Ustawodawcze normy prawne w Polsce nie są żadnym PEWNIKIEM. Jeśli przeszkadzają jakiejś grupie interesu siada wielce szacowne gremium Trybunału, Sądu Najwyższego czy Naczelnego Sądu Administracyjnego i wydanym wyrokiem wmawia społeczeństwu, że białe jest czarne, oczywiście w interesie lobbującej grupy i przeciwko interesowi szeregowych obywateli naszego państwa. Tak więc to organy najwyższej władzy sądowniczej mają w Polsce faktyczną władzę ustawodawczą i Konstytucja powinna tą ich władzę ograniczyć.

   Trybunał od 2007r (weszła wtedy w życie bardzo przyzwoita nowela ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych) wysiekł z tej ustawy wszystkie najbardziej istotne przepisy służące zwykłym członkom spółdzielni mieszkaniowych umacniając taką polityką bezhołowie statutowych organów tych spółdzielni.

   To samo zresztą robił Sąd Najwyższy np. wyrokiem, który utrzymał w spółdzielniach zebranie przedstawicieli członków i innymi wyrokami przeciwnymi interesowi członków spółdzielni mieszkaniowych.
   http://temidacontrasm.info/najwyzszy-znow-oskubal-spoldzielcow/

   Podobnie jest z wyrokami NSA. Wcześniejszym i tegorocznym wyrokiem NSA podważył uznaną przez ustawodawcę wagę dokumentów wystawianych w latach 60-tych i 80-tych ub. stulecia przez organy administracji państwa podmiotom gospodarczym (w tym i spółdzielniom mieszkaniowym). Dokumenty te potwierdzały prawo podmiotu gospodarczego do zarządu gruntem Skarbu Państwa. Prawo to w dniu 5 grudnia 1990 r. przekształciło się z mocy prawa w wieczyste użytkowanie gruntu. Podważenie przez NSA uznanego przez ustawodawcę dokumentu potwierdzającego nadane pomiotowi (w tym spółdzielni) prawo do zarządu gruntem Skarbu Państwa wyklucza możliwość wystawienia przez Wojewodę decyzji potwierdzającej wieczyste użytkowanie tego gruntu, a to blokuje proces przekształceń własnościowych na spółdzielczych mieszkaniach. Wyroki NSA zostały oparte o wyrok wydany w 1999r przez TK.

   O zwrocie opłat, jakie podmioty gospodarcze przez kilkadziesiąt lat odprowadziły Skarbowi Państwa za prawo zarządu państwową nieruchomością, w obydwu wyrokach oczywiście ani słowa.

   • Patrol

    Sądy są od tego, żeby chronić prawo przed tendencjami do jego łamania, a nie od tego, żeby żonglerskimi interpretacjami zmieniać jego treść. Tylko Trybunał może oceniać, czy uchwalone przez sejm prawo jest zgodne z Konstytucją. Pod warunkiem, że robi to dla dobra prawa a nie na zamówienie polityczne lub gospodarcze:
    http://temidacontrasm.info/eksmitujcie-ich-z-sejmu/

   • slusarz

    Założę się, że 88% uczestników wczorajszych demonstracji miałoby trudności z odpowiedzią na pytanie: czym zajmuje się Trybunał i czy znany jest im jakikolwiek wyrok Trybunału, a jeśli tak, to jakie zagadnienie rozstrzyga?

 3. AP

  Gdyby nie było kłamstw, to nie byłoby rozprawy, bo nie ma żadnych faktycznych argumentów za wykluczeniem. Są raczej podstawy do przyznania nagrody, szczególnie jednej już ponad 80 letniej pani Janinie, która cały życie poświęciła na wspieranie Spółdzielni, na walkę o praworządność, często będąc jedyną osobą w poprzednich Radach Nadzorczych rozumiejącą zagadnienia i przeciwstawiającą się nadużyciom. Za to na starość została wyrzucona brutalnie i bezwzględnie ze Spółdzielni. A Gawron powiedział, że gdybyśmy go nie odwołali, to by sam odszedł bo przecież nie przyspawał się do stołka. Minęło już ponad 3 lata od tamtego czasu, facet ma 72 lata i wysoką emeryturę i jakoś nadal nie odchodzi.

 4. AP

  To dobrze że było 12 solidnych rozpraw, bo dzięki temu materiał dowodowy bezsprzecznie pokazuje nieprawidłowości, pomówienia, kłamstwa i zniesławienia ze strony tej przeciwnej. Równocześnie pokazuje co bardzo bolesne że obecna RN nie posiada znajomości zagadnień spółdzielczych a także konkretnych zagadnień, gdzie następują nadużycia – no chyba, że kłamali.

 5. Chomiczowka_1

  Byliśmy, wspieraliśmy „Zachód” moralnie i werbalnie, bo czasem emocje wzięły górę.
  Prawnik Spółdzielni zachował niekulturalnie bo robił osobiste wycieczki do prawnika Spółdzielców. Denerwował też powodów, kiedy zadawał im pytania na które odpowiedź padła już wcześniej oraz robił przytyki. Na szczęście sędzia dbała o komfort stron i w trudnym momencie zarządziła krótką przerwę.

  W sumie była to dla nas doskonała lekcja jak wygląda postępowanie przed sądem. Na następną też proszę nas zaprosić.
  Dziękujemy Wam, „Zachodowcy” za tę naukę! Trzymamy kciuki! Na pohybel wrednym sępom!

 6. AP

  Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. Odbyło się 12 rozpraw. Dzisiejsza była ostatnią. Gawron był przesłuchiwany. Argumenty ludzi prezesa wyssane z palca, nie były poparte żadnymi dowodami i traktujemy je jako pomówienia. Nasze odpowiedzi były merytoryczne i odwołujące się do dowodów w postaci dokumentów. Gawron mówił, że nie pamiętał wielu istotnych kwestii, których jako prezes nie mógł nie znać. Atakował mnie za wystąpienie sejmowe. Powiedział, ze poseł Lidia Staroń otrzymała z Sejmu reprymendę za moje wystąpienie. Na ostatnie pytanie Sędziny powiedział że gdybyśmy go i jego kolegi nie odwołali z zarządu, to by nas nie wyrzucili ze Spółdzielni. Wszyscy ludzie prezesa tak zeznawali. Jedna z członkiń RN obecnej powiedziała, że od kontrolowania działalności zarządu są panie w biurze. Bardzo ważne: ogłoszenie wyroku odbędzie się we środę 16.12.2015 godz. 8.45 Sala 214 Sąd Okręgowy dla Warszawy al. Solidarności. Proszę przekażcie tę informację wszystkim, którzy mogliby się pokazać. Ogłoszenie wyroku nie będzie długie. Gdybyście mogli zaprosić media, to dobrze by było.

  • Endriu

   Porażające jest rozwlekanie prostej sprawy aż na 12 rozpraw!
   Oby 16 XII był sądnym dniem dla gawrona i reszty kawek – na ogłoszeniu wyroku. Wyrok powinien być jeden, słuszny. Uzasadnienie – mocno podcinające lotki gapy.

 7. Petarda

  Panie Antoni i Koledzy ze SBM Zachód, jesteśmy z Wami.
  Życzymy powodzenia w walce z “zarazą”, która od ponad 25 lat
  atakuje żywy organizm ( właścicieli spółdzielni mieszkaniowych ), którzy na sezon ( 20 LAT ) oddają swoje majątki jak się często okazuje w pazerne łapy przestępców.
  P. P. Gawrona widziałam na V Kongresie Spółdzielczości w Hotelu “Gromada”, kiedy to zdrajca spółdzielców polskich, niejaki “odstrzelony” L. Miller zablokował na pół roku prace procedowania ustaw prawa spółdzielczego. Wtedy, zameldował wykonanie zadania koledze Prezesowi KRS A. Domagalskiemu, a pisma złożył, koleżance Kopacz i koledze Tusk.
  I “frajer” wyraźnie widzi jak towarzystwo z jednej piaskownicy, NAMI SIĘ BAWI.
  Ohydne jest to, że do swoich niecnych czynów, wciągają ludzi z tytułami profesorskimi, którzy sygnują swoim nazwiskiem dyplomy, laurki dla prezesów – BANKRUTUJĄCYCH SPÓŁDZIELNI!

  Panie Antoni, jak sędziowie się nie naprawią to jest nadzieja Panowie: Kaczyński, Ziobro, Kamiński – ZROBIĄ Z NIMI PORZĄDEK!
  Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz