AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Spółdzielnie KOMPRADORSKIE

Z  ZAPRZYJAŹNIONEJ STRONY : http://osiedlezaciszewaw.pl/

Smutna konstatacja

Po obejrzeniu ostatniego programu STUDIO POLSKA nasunęła mi się bardzo smutna refleksja, albowiem Polacy zamiast korzystać z owoców pracy całego swojego życia, jeździć na wakacje, zwiedzać, chodzić do opery, teatru i kina oraz spędzać niespiesznie czas w ulubionych kawiarniach wysiadują długie godziny na korytarzach sądowych.

 

 

Maria Pawelec toczy 18-letnie batalie sądowe w sprawie kredytu, który nie został zaciągnięty na wybudowanie jej budynku, spółdzielcy ze ŚSM, śpią na posadzkach by bronić swojej własności, czy też muszą szukać ratunku przed syndykiem, który podnosi im „czynsz” o ponad 100%.

Barbara Bogucka i Hanna Nowakowska od lat walczą by ich własność była na uregulowanym gruncie, a ich zarząd „dochowuje wszelkiej staranności” by do tego nie dopuścić wymyślając nawet nieistniejące roszczenia z dekretu Bieruta.

Janusz Okurowski od 10 lat tuła się po sądach; został napadnięty i pobity ponieważ broni praw spółdzielców.

Marcin Świderski słusznie zwrócił uwagę, że przyczyną patologi w spółdzielniach mieszkaniowych jest m.in. niekompetentne rady nadzorcze i spółdzielnie molochy, które są niesterowalne oraz niemożliwe do kontroli i nadzoru.

Dlaczego jest tyle zła w spółdzielniach mieszkaniowych? Dlaczego wydarzyło się tyle krzywd ludzkich? Przyczyn jest wiele, większość z nich jest już dobrze zdefiniowana.

Oprócz bezpośrednich czynników mających wpływ na rozwój patologi, chciałbym zwrócić na ogólną przyczynę takiego stanu rzeczy. W tym celu należy cofnąć się do roku 1989, kiedy to w wyniku transformacji wprowadzono zamiast kapitalizmu „z ludzką twarzą”  kapitalizm kompradorski. 

Kapitalizm kompradorski to nic innego jak kapitalizm kolesiów, a to oznacza, że przynależność do sitwy umożliwia nam osiągnięcie prominentnej pozycji. Ci, którzy do klanu nie należą są wyrzucani poza główny nurt tj. na margines życia gospodarczego. Główny nurt zastrzeżony jest dla koterii, w przeciwnym razie przywilej dla sitwy utraciłby sens ekonomiczny.

Polskie spółdzielnie mieszkaniowe są obecnie spółdzielniami kompradorskimi, w których sitwy przejęły w całkowity sposób zarządzanie majątkiem spółdzielczym i kontrolą członków. Członkowie zostali wypchnięci na margines, stąd też ich potoczna nazwa „szeregowi członkowie”. Zniechęceni, sfrustrowani niemożnością przeprowadzenia jakichkolwiek zmian, stąd też ich absencja na walnych zgromadzeniach.  W spółdzielniach mieszkaniowych jak w soczewce odbija się dysfunkcja Państwa Polskiego.

Czy jest nadzieja na zmianę?

Do tej pory prezesi i ich „kolesie” czuli się bezkarnie i dlatego taka bezczelność w wyprowadzaniu spółdzielczych pieniędzy. Proces sądowy dotyczący zorganizowanej grupie przestępczej na czele z Krystyną R i Marcinem M pokaże kondycję Państwa Polskiego.

https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,07042018,36434866

Problematyka spółdzielcza od 56 minuty.

Czarek Meszyński”

18 Responses to “Spółdzielnie KOMPRADORSKIE

 1. Petarda

  Poseł PiS, uczeń P. A. Domagalskiego, dobra szkoła:
  “Tak macie kłamać ludziom …” – kłamie!
  Mówi w TV, że zna na pamieć i że nasza ustawa jest zła.

  A mógłby, gdyby P. J. Daniels i P. J. Kaczyński pozwolił
  przychylić się do mojej prośby spotkania w sprawach patologii w sm.
  Niestety po programie St. Polska był bardzo zajęty ważniejszym tematem, problemu z pomnikiem smoleńskim w małej miejscowości. Liczyliśmy na wspólną ustawę – tylko dla mieszkaniówki.
  Sprawą paru milionów spółdzielców nie był zainteresowany.
  W przeciwieństwie do swojego kolegi, który po programie sam zaproponował termin spotkania z nami i z P. P. dr. J. Sachajko.
  Szkoda, że “góra” ma inne plany tj. utrzymania niewolnictwa XXI. w pod zarządem złodzieja dóbr intelektualnych.

  https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,07042018,36434866

  Zwróć uwagę na wypowiedzi P. P. Budy.

 2. Petarda

  Coraz częściej słyszymy w programach TV w których uczestniczyła P. L. Staroń, dobre wiadomości – powraca po udanym leczeniu, rehabilitacji.
  Dlatego 15.06.18 r. zapisałam się w biurze na wizytę u Pani senator. Nieustający temat patologii w sm, likwidacji Mafii SMRP i mam propozycję wspólnej konferencji prasowej.
  W końcu najwyższy czas na informacje dla naszych Wyborców
  DLACZEGO NIE MA CAŁOŚCIOWEJ USTAWY LIKWIDUJĄCEJ MAFIĘ SMRP.

 3. Petarda

  Wpis u P. P. Kukiza + zdjęcie z TK 15.01.14 r. Panów R. Kalisza i P. J. Jankowskiego.

  W Trybunale Konstytucyjnym, gdzie sitwa sobie załatwiła w 2007 r. geszeft, jak mówił w Studio Polska P. poseł Buda PiS i od tego momentu mienie spółdzielców pozostało bez uczciwych lustracji – NIE MAJĄ PRAWA DO KONTROLI SM, INSTYTUCJE PAŃSTWOWE I NIK.
  CZYLI MIENIE SPÓŁDZIELCÓW ZNALAZŁO SIĘ W RĘKACH MAFII SMRP. … Na zdjęciu, kumpli dwóch.
  Jeden waruje w TK – złodziej dóbr intelektualnych, ukradł kobiecie pracę doktorską, a koledzy z prokuratury sprawę zamietli pod dywan, by mógł dowodzić ( ponad 20 lat ) drugim co do wielkości 500 mld. majątkiem w kraju bez kontroli. … Winę za brak ustaw, zrzuca na posłów.
  Kumpel SB-ka, “Antka”, który kompromitował prawdziwe idee spółdzielczości przez ponad 20 lat – bezkarnie.
  Drugi, suto opłacany za nasze przez wtedy P. marszałka R. Sikorskiego, reprezentujący 400 “chuliganów” z marketu na wiejskiej – przeciwnych likwidacji patologii w sm. … Spółdzielcy są bezsilni, bo prezesi za ich pieniądze walczą przeciwko nim, czyli przeciwko pracodawcom. .. Co jest ohydne? Przestępcy w togach, opłacani przez pracodawców, czyli spółdzielców – działają na ich nie korzyść. Przez nich tracą czas, pieniądz, zdrowie. … Takich osądzić, ukarać, rozliczyć i pogonić na zbity pysk.

 4. Petarda

  Na facebooku u P. P. Kukiza:

  Można jeszcze w inny sposób zdyscyplinować posłów i pozbyć się kanalii kompromitujących wyborców.
  Wystarczy sprawdzić, ile mają mieszkanek, lokali, kiosków, garaży, gruntów “dla swojaków” i np. mieszkanek, lokali u prezesa sm z “odzysku”. Tu obraz, dlaczego 460 posłów w poprzedniej kadencji nie chciało procedować całościowych ustaw likwidujących mafię. Skorumpowani i skompromitowani? Idąc dalej, w sejmie dzisiaj może być takich w/w ponad 200? A ile nowych w sejmie posłów w obecnej kadencji, prezesi przejęli w swoje “wielkie łapy”? … Tylko P. Paweł Kukiz, podał nam rękę 22.02.16 r. Z P. P. J. Sachajko, procedowaliśmy i złożony druk 1268 i d.1533 STRASZNIE SKRYTYKOWANY PRZEZ B. GWIAZDĘ PO P. L. STAROŃ, wrzucony do PiS- owskiej zamrażarki, drugi do Podkomisji. …
  Rada na pozbycie się “chuliganów”? Po udowodnieniu posłom i senatorom kompromitujących zachowań ( np. jak P. L. Staroń: Pomoc spółdzielcom, kupno mieszkanka ( za 190 tys. zł.) w ratach i nie spłacona ostatnia, nie ujawnianie w zeznaniach majątkowych i przekazanie aktem notarialnym córce o wartości 300 tys. zł. Jest uzasadnione podejrzenie, że sitwa ma na takich “haki” – dlatego nie dają propozycji jak Kukiz’15 likwidacji MAFII SMRP, tylko m. in. przemycają zapisy prawa spółdzielczego na zamówienie. …
  W demokratycznym państwie prawa, poseł, senator “chuligan” po ukaraniu, wróciłby do domu.
  Na jego miejsce weszłaby następną osoba z listy z największą liczbą głosów.

 5. Emma102

  Przebieg walnego zgromadzenia 2018 ( w msm Energetyka ) – jak zawsze zgodny z tzw rekomendacjami zarządu. Frekwencja niska ( ok.200 osób na ponad 20 tys. członków), gworum – to głównie pracownicy sp-ni ze ściągawkami ad. głosowań na rzecz zarządu. Na nic wystąpienia niewielkiej grupy świadomych szeregowych spółdzielców, zgłaszających swoje problemy, prośby i apele. Prezydium walnego bacznie pilnowało, by pro/zarządowe osoby mówiły długo i nie na temat, …natomiast zwykli mieszkańcy zepchnięci byli na margines ( 3 min – a w trakcie mówienia włączano mechaniczny/drażniący głos o bliskim zakończeniu czasu wypowiedzi). Sprowadzona została nawet 93-letnia „działaczka”, by gromkim głosem ( prawie głucha) zachwalała „wspaniałą spółdzielczość” !!! . Koszmar nie do zniesienia, piszę, bo tylko tu mogę się poskarżyć…

  • Petarda

   Emmo, ponad rok jak pisałam, żeby pozbyć się plagiata złodzieja dóbr intelektualnych.
   Kompromituje spółdzielczość i właścicieli.
   Nie posłuchaliście, część nadal liczy na ustawy w porozumieniu z P. P. J. Kaczyńskim, a byłą gwiazdą PO?
   Wjedzie do salonu na białym koniu i zrobi ustawę ciętą – po kawałku, kompromitującą PAD-a bo podpisał?
   I tak następne 28 lat bez całościowej ustawy likwidującej mafię? Pozwolicie?
   Do naszej trzeciej propozycji likwidującej patologię w sm prosiłam kolegów i prawnika, żeby był zapis ust. IPN i osoby z chorobami psychicznymi oraz po udarach itp.
   NIE MOGŁY PEŁNIĆ FUNKCJI W ZRSMRP, KRS, ZARZĄDACH, RN I IN. PO UZGODNIENIU.
   Dlaczego?
   Informują mnie Wyborcy, że stało się nagminne ‘uciekanie” w chorobę – by uniknąć odpowiedzialności.
   Prezesi dużych warszawskiej i olsztyńskiej sm w sądach mogą mieć amnezje – bo po udarach.
   A przecież odpowiadają za życie, mienie tysiąca ludzi.

 6. Inzynier

  i już po “walnym”… jak przed rokiem. 60 osób w tym 5 spoza spółdzielni. Liczba członków… 8000.
  Wszyscy mają gdzieś… rada nadzorcza znów się wybrała( wciąż ta sama ekipa/głosowanie poprzez wykreślanie z nazwisk z karty – liczący głosy mogą wykreślać dalej w razie potrzeby), prezes dostał zgodę na sprzedaż lokali użytkowych dla swoich ziomali. i wszystko gra…

 7. Petarda

  Czy w Polsce istnieje niewolnictwo?

  Tak, istnieje swoiste niewolnictwo w spółdzielniach mieszkaniowych!
  Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych będący właścicielami mieszkań –czyli odrębnych własności lokali, będący współwłaścicielami nieruchomości, nie mają żadnych praw do decydowania o swojej nieruchomości.
  Tylko zarząd i rada nadzorcza spółdzielni decydują o nieruchomości.
  Właścicielom mieszkań nie przysługują prawa do decydowania o zakresie remontowym nieruchomości, i ustaleniu wysokości opłat na fundusz remontowy swojej nieruchomości, mimo, że zapłacili pełne koszty budowy swoich mieszkań.
  Dlaczego tak jest?
  Bo takie mamy prawo!
  Prawo uchwalone przez partie polityczne, które zawsze przed wyborami obiecują, że uchwalą nowe prawo upodmiotowujące mieszkańców, ale gdy już kandydaci do sejmu i senatu zostaną posłami i senatorami, już nie chcą naprawiać złego prawa. Nie chcą naprawiać, bo kandydaci do parlamentu byli sponsorowani przez spółdzielnie mieszkaniowe. Banery przedwyborcze – na budynkach spółdzielni.
  Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych to prawo, które przede wszystkim służy zachowaniu stołków prezesom, członkom zarządu, związkom rewizyjnym spółdzielni mieszkaniowych, pracownikom, ale nie służy mieszkańcom. Mieszkańcy utrzymują spółdzielnie, a sami nie mają bezpośrednich praw decyzyjnych dotyczących swoich własności.
  Ten kto płaci i utrzymuje drugiego, wbrew logiki jest niewolnikiem jego.
  Tak jest w Polsce!
  Art.64. KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.
  2. Własność, inne prawa majątkowe oraz prawo dziedziczenia podlegają równej dla wszystkich ochronie prawnej.
  Dlaczego ustawodawca nie przestrzega Konstytucji?
  Bo lobby spółdzielcze jest silniejsze niż sejm, senat i inne władze państwa polskiego. A obywatele? Obywatele się nie liczą aż przyjdą wybory.

 8. Petarda

  Komentarz u P. P. P. Kukiza na facebooku:
  Pana Premiera Mateusza Morawieckiego prosiłam o spotkanie ze spółdzielcami, bo miliardy zł. ze zdychającego budżetu państwa ( dług 2 biliony!? ) na lichwiarskich pożyczkach, uprowadziła Mafia SMRP ( także ok. 8 mld. zł. Skokami ).

  Powiedziałam, że mamy złożoną ustawę likwidującą patologie w SMRP.
  Niestety brak zainteresowania. W ten sposób ustawodawca i in. odpowiedzialni za Polskę, dają prezesom niekończącą się DANINĘ dla oprawców, którzy skorumpowali, skompromitowali posłów, senatorów – ustawodawcę. Od 89 r. blokują uczciwe zapisy prawa. Dlaczego? Bo Prezesi Zarządów SM mają tzw. “haki” na “chuliganów”. Przykład: Była gwiazda PO, tak proceduje, żeby włos z głowy nie spadł prezesom. A ustawa z 7.9.17 r. podpisana przez P. Prezydenta A. Dudę – jest na zamówienie prezesów. Dlaczego b. gwiazda PO służy? Bo od ok. 10 lat ( recydywa ) w zeznaniach majątkowych nie ujawnia mieszkań kupionych w ratach ( po ostatniej podpisują akt notarialny ) od spółdzielców, którym pomaga pisać pisma do prezesów a tym samym daje wyjście z długu i później transakcja. Oczywiście zakup na spółkę z rodzinką. Czy w ten sposób nabyła dwa mieszkania, czy 22 powinny zbadać służby do tego powołane. To nie koniec “haków” na b. gwiazdę PO. Jak informują mnie Wyborcy. P. senator Lidia Staroń w zeznaniach “zgubiła” parę hektarów gruntów i pieniądze z najmu lokali.

  A w naszej witrynie Kasandro i in. Koledzy “zatkani” ustawą z 7.09.17 r. jakby jakaś cisza?
  Nie pozwólmy naszej “nieboszczce” tkwić w bezruchu.
  Plagiat, łapki zaciera i biega do swoich kumpli w prokuraturach z prywatnymi poleceniami – DORWAĆ NAS
  I ARTYKUŁAMI 212 KK, 24 KC ZAŁATWIĆ!
  To pewnie nie koniec użycia BRONI na “frajerów”, którzy się odważyli z podniesioną przyłbicą, powiedzieć DOŚĆ!
  MAFII SMRP. ( Macki sięgają najwyższych władz w Polsce ).
  P. J. Jankowski i spółka, obdzielona suto mieszkankami dla swojaków i z odzysku od sztucznie zadłużonych prawdziwych właścicieli, BOJĄ SIĘ JAK ZARAZY NASZEJ BRONI NA KANALIE
  D. 1268, D. 1533 I JAK NIE KRYJEMY – TRZECI W DRODZE.
  PiS NIECH CZERPIE GARŚCIAMI lub po zaraz 3 lata ujawni swój projekt – jak P. Alfred Domagalski pozwoli.
  Nasz z dekomunizacją i likwidacją osobistości po udarach z chorobami nerwowymi, którzy na sprawach sądowych nic nie pamiętają bo są “chorzy”.
  WYKLUCZYĆ TAKICH SZKODNIKÓW – BO NIE POWINNI DECYDOWAĆ O ŻYCIU MILIONÓW SPÓŁDZIELCÓW I ROZPORZĄDZAĆ ICH MIENIEM ZADŁUŻAĆ, NISZCZYĆ, ZASZCZUWAĆ, PREPAROWAĆ USTAWY – NA POLECENIE MAFII.

  Prokuratorzy koledzy P. Jankowskiego ( tego od lipnych lustracji kolesi w spółdzielniach ) to pewnie ci, którzy umorzyli postępowanie w sprawie kradzieży kobiecie dóbr intelektualnych, pracy doktorskiej.
  Za kradzież P. J. Jankowski nie poniósł żadnych konsekwencji, dostał ochronę prawną, żeby żaden “frajer” nie zakłócił jego spokoju. A babcia za batonika ……
  A TERAZ DOSTALI PRYWATNE POLECENIE ZNISZCZENIA NAS ZA PRAWDĘ?
  CIEKAWE, PROKURATURA NIE MA INNYCH WAŻNYCH SPRAW????

  Koleżanki i Koledzy szykujmy szabelki na plagiata, może się wkrótce już okazać, że i na spółkę WSI.
  Wystarczy tylko przekonać P. Prezydenta A. Dudę do spełnienia obietnicy przedwyborczej – ujawnienia aneksu do WSI pro civili – Komorowski i spółka.
  Ponawiam prośbę z przed roku – cykl protestów i pod siedzibami naszych oprawców. Niech wszyscy się dowiedzą, bo w skorumpowanych mediach naszych zeznań nie chcą.

 9. Petarda

  Największa afera III RP to działania mafii spółdzielczej.
  W drugim co do wielkości budżecie kraju, pozostawionym samopas w rękach mafii. Zorganizowana bezwzględna grupa przestępcza objęta parasolem ochronnym najwyższych władz w kraju, ustawodawcy, skorumpowanych posłów i senatorów i przestępców w togach.
  “Rękę na pulsie” trzymała P. senator Lidia Staroń. Dlaczego odmówiła mi współpracy przy procedowaniu przyszłego druki 1268? Kto ponosi winę za podpisanie przez P. Prezydenta “gniota” z 7.09.17 r.?
  Dlaczego do dzisiaj nie ma noweli naprawiającej ten kardynalny błąd?
  Dlaczego nie ma przeprosin w mediach dla ok. 500 tys. Obywateli RP, którzy znaleźli się w patowej sytuacji?
  Prezesi się cieszą ze swojego, może zamówienia w markecie na wiejskiej.
  O tym mówiłam do kamer P. Jana Pospieszalskiego w maju 2014

  Ustawodawca zapomniał o roszczeniu o ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Osób w takiej sytuacji (które mają roszczenie, ale nie zostały wymienione w ustawie) jest w Polsce około pół miliona.Jak stwierdził w uchwale z 2013 r. Sąd Najwyższy wszyscy, którzy mają spółdzielcze własnościowe prawo ustanowione w budynku, do którego spółdzielni nie przysługuje własność albo użytkowanie wieczyste, mają tak naprawdę zaledwie roszczenie (ekspektatywę). W samej Warszawie blisko 300 tys. mieszkań znajdujących się w zasobach spółdzielczych leży na gruntach nienależących do spółdzielni. Najczęściej to własność miasta. I nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzedało ono grunt np. deweloperowi. Zgodnie z ustawą członkami spółdzielni w jednej chwili przestało być kilkaset tysięcy osób.
  Jeżeli właściciele gruntów zarządzanych przez spółdzielnie postanowią wyrzucić ludzi z mieszkań – TO WYRZUCĄ.
  W “zamrażarce sejmowej” leży nasz ( spółdzielców, społeczników i Kukiz’15 ) druk 1268, a w Podkomisji “pod dywanem” druk 1533. Brak dobrej woli PiS i nie ujawniane swojego projektu, świadczy o celowym blokowaniu zapisów prawa spółdzielczego – NA ZAMÓWIENIE PREZESÓW.
  MOŻE PIS PRZYGOTOWUJE USTAWĘ ODRĘBNĄ – TYLKO DLA MIESZKANIÓWKI?
  O to prosiłam P. Min. A. Derę z Kancelarii P. Prezydenta A. Dudy.
  http://forsal.pl/…/1112220,blad-w-ustawie…

  Czy PiS czeka na nasz trzeci projekt i kolejne?

 10. Tadeo

  Jak w takim razie walczyć z tym nowotworem?

  • Marcus

   Dać ŚWIADOMYM CZŁONKOM SM “NARZĘDZIA”, umożliwiające SKUTECZNĄ walkę z tymi patologiami.
   Takie “narzędzia” są zawarte w druku sejmowym 1533.

  • Petarda

   1. Pozbyć się skorumpowanych partiokratów.
   Tylko 2 kadencje i jak był w parlamencie już 2
   to – won!
   Nie liczyć na PiS i w najbliższych wyborach pokazać im “gdzie raki zimują”. Jak P. Komorowskiemu, Millerowi i in. którzy nas nie słuchali.

   2. Nie wierzyć PiS, pomni obiecanek P. J. Kaczyńskiego w 2004 r. Zobaczył maszynki do głosowania – przed wyborami. I kłamał. Oszukał spółdzielców, którzy mu zaufali. Mógł również kontynuować pomysł brata i UWŁASZCZYĆ NIE – ŻYDÓW.
   Budynki SM stoją na kradzionym – tragedia!
   A my na ustawy likwidujące mafię, ( od obiecanek P. J. K.) czekamy 14 lat i chuligani mają nas nadal głęboko. Mądrzą się zamiast wykonywać polecenia Suwerena.
   Niestety P. J. Kaczyński informuje, że zajmie się ustawą PS za 4 lata. Dobra zmiana – dla prezesów.

   Pytają Wyborcy, a skąd P. Prezes już dzisiaj wie, że go wybierzemy. Może zmienimy na młodszy, tańszy, polski model?
   Za zdradę należy karać, a nie nagradzać.
   Pozostaje czekanie na karę boską?

   3. Respektowany zapis: Kto działa na szkodę Polski i Polaków – konfiskata mienia i więzienie o zaostrzonym rygorze.
   DZISIAJ NIKT ZA ZDRADĘ SPÓŁDZIELCÓW – NIE ODPOWIADA.

   4. Nie mamy szansy na wyciągnięcie z Podkomisji d. 1533 i na tym etapie, nasz Poseł Sprawozdawca P. dr. J. Sachajko Kukiz’15 nie może wnosić poprawek.
   A mamy uzupełnienie dostosowujące do obecnego brzmienia UoSM po ostatniej nowelizacji z 7.09.17 r.
   To co, że mamy?
   Jak się okazuje macki “plagiata”, sięgają b. wysoko.

   5. Pozostaje złożenie trzeciego projektu, aż do skutku.
   PiS się kompromituje brakiem zainteresowania i już Wyborcy mówią, że projekt “gnijący” w skarpecie P. G. Masłowskiej to ŚCIEMA NA RESORACH, bo PiS nie ma ludzi do procedowania na zmówienie właściciela w przeciwieństwie do Kukiz’15.

   Ukradłam pomysł P. L. Staroń.
   Dzięki determinacji spółdzielców i Kukiz’15, powstał projekt społeczny/obywatelski.

   Do Posłów PiS.
   Oddajemy Wam w prezencie d. 1268 i d.1533, dorzucimy również już gotowy do złożenia w sejmie trzeci projekt.
   CZERPCIE Z NICH PEŁNYMI GARŚCIAMI, AŻ DO LIKWIDACJI MAFII SMRP.
   Proszę. Iwona Możejko

 11. Emma102

  Gorące podziękowania i wyrazy szacunku dla wszystkich osób biorących udział w obronie szeregowych spółdzielców – całkowicie obdartych z należnych im praw ( TV Studio Polska). Byliście dzielni i wspaniali ! Brawo Petarda – złoty medal za „waleczne serce”. Wyjątkowe uznanie dla Pani Agnieszki Wojciechowskiej również od lat walczącej ze spółdzielczym bezprawiem.
  Tytuł „Spółdzielnie kompradorskie” smutna konstatacja – właściwie mówi sam za siebie. Dobrze się stało, że p.Gersdorf na forum międzynarodowej debaty ( mój wcześniejszy komentarz), przewrotnie wyartykułowała powszechną opinię społeczeństwa o polskim sądownictwie. Znaczy to, że do cna zepsuta polska palestra ma pełną świadomość takiego stanu rzeczy. Na nic sią zdadzą wszelkie próby zafałszowania problemu przez krzyczącą gromkim głosem pierwszą prezes SN. Tzw. zapalona świeczka w jej ręce, której się wyparła (!) … dokładnie obnażyła całą obłudę w tym zakresie.
  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/11/08/jak-zainstalowano-w-polsce-kapitalizm-kompradorski-i-kto-lub-co-za-tym-stoi/

 12. Petarda

  W programie St. Polska, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, powiedziała o niechlujnym prawodawstwie.
  Dla wielu jest to prawo na zamówienie.
  Specjalnie koślawe “O lepszy przyjazny świat dla prezesów”
  Straszne jak P. senator L. Staroń “po stronie ludzi”
  popełnia takie karygodne błędy. W swojej wyliczance zgubiła ok. 500 tys. ludzi.
  A nie tak dawno, wyśmiewała nasze zapisy likwidujące mafię?
  Dzisiaj wiemy, że nasze propozycje są nie na rękę skorumpowanym parlamentarzystom “umoczonym w tym bagnie” po same uszy.
  Niektórzy przez 12 lat, inni od 89 r. nie potrafią dać spółdzielcom wolności, a nasze 2 letnie zmagania krytykują.
  To jest wstrętne.
  Każdego nawet spokojnego spółdzielcę mógł rozzłościć P. poseł Buda – kłamczuch lub leniuch.
  O naszej ustawie powiedział, że zna na pamięć i że ona jest zła. Projekt jest bardzo słaby.
  To jest dowód, że nie czytają, kłamią i słuchają poleceń z góry. Sprawił radość prezesom. PiS po stronie prezesów, daje im czas ( 6 lat ) na okradanie, nieinformowanie, zaszczuwanie właściciela. A i do końca następnej kadencji mogą się nie wyrobić.
  Co przy tym jest okrutne? “Wsuwają” w kościele opłatki i nic litości dla nie – Żydów.
  A powinni się już dalej nie kompromitować przed ok. 10 mln. grupą Wyborców i wyciągnąć ze “skarpety” P. poseł G. Masłowskiej swój projekt PS, UoSM lub odrębną tylko dla mieszkaniówki.
  Mogą czerpać garściami z naszych d. 1268 i 1533.
  Ale czy złodziej d
  Jest podejrzenie, że “haki” maóbr intelektualnych z SB-kiem, tw – POZWOLĄ?
  Nie pozbawiają kolegów immunitetów – BO SAMI UBABRANI PO SAME USZY, może z zapotrzebowaniami na kolejne mieszkanka dla swojaków i z odzysku oraz in. geszefty?
  Powołać Komisję Nadzoru Spółdzielczego i Rzecznika Praw Spółdzielczych, zbadać geszefty parlamentarzystów, podać do publicznej wiadomości, wyeliminować szkodników i dać właścicielowi broń na złego prezesa.
  Mając na uwadze, że bez likwidacji przestępców w togach – nic po nawet najlepszych ustawach.
  Lustracje rozpocząć od senatu, czy to prawda, że senator ( recydywa ) pomaga spółdzielcom i się staje właścicielem ich mieszkań, brak tych mieszkań w zeznaniach majątkowych od ok. 10 lat.
  W zeznaniach na str. int. sejmu nie zgadzają się wielkości posiadanych ha gruntów, oraz przychody z wynajmu lokali.

  • Petarda

   Wpisałam u P. P. P. Kukiza:
   P. Min. J. Gowina, kolegę P. senator L. Staroń pytałam, ile skarg w 2007 r. od spółdzielców wpłynęło do Min. Sprawiedliwości i jak je rozpatrzono.
   Cisza, bo skąd min. od wszystkiego ma znać takie sprawy? A zwłaszcza znanej mu sitwy w SMRP …
   Sprawy spółdzielcze od 56 min. Byłam i zabrałam głos.

   https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,07042018,36434866

   Dzieło b. gwiazdy PO, koleżanki P. Min. i PiS-u oraz kompromitacja Prezydenta RP.
   http://forsal.pl/…/1112220,blad-w-ustawie… …

   Na pilne, następna już nie na kolanie i nie bez konsultacji z nami – nowela ratująca honor ustawodawcy! A najlepiej wyciągnijcie z “zamrażarki” nasze druki 1268 i 1533. W druku 1533 nasi koledzy rozwiązali problem spaprany przez w/w. … Mamy jeszcze jedną szansę wyjść z tej kompromitującej sytuacji O TO PROSIŁAM P. MIN. A. DERĘ – NAPISANIE ODRĘBNEJ USTAWY, TYLKO DLA MIESZKANIÓWKI. W ten sposób pozbędziemy się jednego balastu z procedowania ustaw – “banksterów”.
   Na KN NPS w poprzedniej kadencji, naliczyłam ich 8, którzy warowali na komisjach.
   … Prawo spółdzielcze, powinno być czytelne, zrozumiałe dla właściciela, a nie pisane dla prawników do interpretacji na zamówienie prezesów.

Dodaj komentarz