AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

“Strach się bać !!”

Raj prezesów zarządów SM

Człowiek, któremu pensję wypłacają rzeczywiści właściciele SM, czyli jej członkowie i mieszkańcy, najczęściej ma okazały dom na peryferiach miasta, a do pracy dojeżdża luksusowym autem. Wystarczy przyjrzeć się zarządowi Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prezes i wiceprezes mają wille warte – jak oszacowaliśmy – każda ponad milion złotych. A kontrolujący ich poczynania szef rady nadzorczej dorobił się domu za grubo ponad pół miliona.

– Skąd na to macie? – pytają ich członkowie spółdzielni. Ale te pytania trafiają w próżnię.

Zarząd- spółdzielcyNIENASYCENI

Członkowie SM z Grodziska (ale nie tylko), buntują się jednak przeciw zarządowi.– Pytałem wielokrotnie o wynagrodzenie prezesów. Na początku mówili mi, że to tajemnica, że to są tajne dane. Potem udzielano mi informacji szczątkowych. Chciałbym jednak wiedzieć, skąd prezesi maja swoje piękne samochody i wystawne wille – mówi Zbigniew Szelerski , członek grodziskiej spółdzielni od wielu,wielu lat.

– Ich postępowanie w stosunku do nas to skandal.

K. KozeraOdpowiedź prezesa zarządu na pytania członków SM

O wysokość wynagrodzenia prezesów i pochodzenie ich majątków zasypywał zarząd pytaniami inny z lokatorów, Janusz Okurowski, będący także v -przew.  KZLiS. Doszperał się w aktach sądowych, że wynagrodzenie prezesa wynosi ok. 11 tys. zł.Pan Okurowski, od kiedy zaczął się interesować finansami spółdzielni, stał się ofiarą dziwnych, nieszczęśliwych przypadków. Nieznani sprawcy rozbili mu głowę i porysowali auto. Był też szykanowany. Dostawał obraźliwe SMS-y, a na ścianach ktoś rozwiesił szkalujące go ulotki. Sprawa bya badana przez policję. Okazało się, że to jednak “nieznani sprawcy”!!

100_4394Spółdzielcy na posiedzeniu Komisji Sejmowej, J. Okurowski z prawej.

Prezes spółdzielni Krzysztof Kozera swą funkcję pełni już duuużo lat. A w zarządzie spółdzielni jest jeszcze dłużej, więc miał czas na opanowanie technik “tak macie kłamać” (cyt. – A.Domagalski, prezes KRS ). Ma willę w Żyrardowie wartą ok 1,2 mln zł, a do pracy jeździ “wypasionym” autem W poniedziałek w biurze zjawia się dopiero o godzinie 10.

Zastępca prezesa grodziskiej spółdzielni również nie może narzekać na niski standard życia. Józef Niewiadomski niedawno kupił willę w Grodzisku Mazowieckim. Cena tej nieruchomości to, według najnowszych szacunków – około miliona złotych. Stanisław Górecki zaś, przewodniczący rady nadzorczej spółdzielni, ma “domeczek”  warty “tylko” ok. 600 tys. zł.

– Prezesi mają się jak w pączki w maśle, a my nie możemy doczekać się remontów bloków – mówią mieszkańcy. – Gdzie tu sprawiedliwość?

Wydawać by się mogło, że mieszkańcy mogą przecież zmienić zarząd, skoro są z niego niezadowoleni.

– Tyle że wszyscy wiedzą, co mnie spotkało, kiedy się odezwałem na ten temat – mówi Janusz Okurowski. – Mogą się więc bać.

To co opisane jest wyżej, to nie są jednostkowe przypadki. Tak się dzieje i w Olsztynie i w Szczecinie, na Śląsku i w Elblągu. Do walki z “niepokornymi” angażowany jest również wymiar sprawiedliwości ( prokuratury i sądy) z artykułów KK, jak również GIODO.Próbuje się również pozbawiać ich członkostwa w SM.

A to wszystko, za pieniądze członków SM!!

okatorzy z Grodziska zaczynają się buntować przeciw zarządowi. – Pytałem wielokrotnie o wynagrodzenie prezesów. Na początku mówili mi, że to tajemnica, że to są tajne dane. Potem udzielano mi informacji szczątkowych. Chciałbym jednak wiedzieć, skąd prezesi maja swoje piękne samochody i wystawne wille – mówi Zbigniew Szelerski (65 l.), członek grodziskiej spółdzielni od przeszło 35 lat. – Ich postępowanie w stosunku do nas to skandal.
złowiek, któremu pensję wypłacają lokatorzy, najczęściej ma okazały dom na peryferiach miasta, a do pracy dojeżdża luksusowym autem. Wystarczy przyjrzeć się zarządowi Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prezes i wiceprezes mają wille warte – jak oszacowaliśmy – ponad milion złotych. A kontrolujący ich poczynania szef rady nadzorczej dorobił się domu za grubo ponad pół miliona. – Skąd na to macie? – pytają ich członkowie spółdzielni. Ale te pytania trafiają w próżnię.
Człowiek, któremu pensję wypłacają lokatorzy, najczęściej ma okazały dom na peryferiach miasta, a do pracy dojeżdża luksusowym autem. Wystarczy przyjrzeć się zarządowi Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prezes i wiceprezes mają wille warte – jak oszacowaliśmy – ponad milion złotych. A kontrolujący ich poczynania szef rady nadzorczej dorobił się domu za grubo ponad pół miliona. – Skąd na to macie? – pytają ich członkowie spółdzielni. Ale te pytania trafiają w próżnię.

2 Responses to ““Strach się bać !!”

 1. Petarda

  Polską rządzą …. ………
  Prezydent narodu, tylko zapomnieli dopisać którego.
  Pewne, że kolega prezesów i sędzi – głuchy na “skomlenie” i prośby Polaków o litość. Po co nam Prezydent, który nie widzi bestialstwa popełnianego na właścicielach SMRP. Na pismo Inicj. Obywat. Nic o nas bez nas z Olsztyna, Kancelaria odpowiedziała, że Pan Prezydent bierze pod uwagę głosy Obywateli i Inicj. Nic o nas bez nas też weźmie – KŁAMSTWO. O dowodach na działalność zorganizowanej grupy przestępczej w Olsztynie, przekazanych mu przez P. Bogusława Owoca – CISZA.
  Natomiast głosy kolegów, katów spółdzielczości P. Domagalskiego ( PSL ) i P. Jankowskiego ( SLD ) – SŁYSZY WYRAŹNIE.
  Na ich prośbę ( pewnie pisemną ) się zwróci o pomoc do Organizacji Międzynarodowych, aby pomogły dźwignąć “zdychającą” spółdzielczość w Polsce.
  http://temidacontrasm.info/nic-sie-nie-zmienilo/
  Proszę państwa co to za Konstytucja, która Obywateli klasyfikuje na lepszych i gorszych?
  Na cito! Napisać nową dla dobra WSZYSTKICH, ponieważ kanalie wykorzystują dla swoich “niecnych celi”.
  Zobacz ekspertyzy – SKANDAL.
  Procedowanie ustaw spółdzielczych w rękach mafii SMRP!
  Ogłoszenie.
  “NARÓD ZATRUDNI PREZYDENTA
  Ogłaszamy nabór na Kandydata/Kandydatkę w Wyborach Prezydenta RP 2015 r. Wymagania:
  Pochodzenie – narodowość POLSKA,
  Wiek – ukończone 35 lat,
  Wykształcenie mim średnie maturalne, preferowane wykształcenie wyższe,
  Mieć pełną zdolność do czynności prawnych i pełnię praw wyborczych,
  Mieć wrażliwości na sprawy polskie i potrzeby drugiego człowieka.
  Ponadto zobowiąże się, że w trakcie swej prezydenckiej kadencji, będzie realizował następujące cele narodowe:
  Odzyskanie pełnej niezależności Polski od państw i instytucji zewnętrznych;
  Ochronę polskiej ziemi, zasobów naturalnych i innych dóbr narodowych dla obecnego i przyszłych pokoleń;
  Przywrócenie Narodowi roli suwerena w sprawowaniu władzy – w formie bezpośredniej i zamiennie – przedstawicielskiej;
  Zmianę ordynacji wyborczej, wprowadzając jednomandatowe okręgi wyborcze, odpowiedzialność posła przed wyborcami, obligatoryjność referendum oraz rozdzielenia władzy ustawodawczej od wykonawczej;
  Odzyskanie suwerenności Państwa Polskiego w zakresie emisji własnego pieniądza i rozproszenie go do gospodarki
  Wprowadzenie nowoczesnych form stosunków produkcji i funkcjonowania podmiotów gospodarczych, ukierunkowanych na zaspokojenie potrzeb państwa i Narodu.
  Odtworzenie Narodowych Sił Wytwórczych, Narodowej Infrastruktury Technicznej i Społecznej oraz Narodowego Potencjału Obronnego.
  Odbudowa dialogu i współpracy z krajami sąsiedzkimi na zasadzie współpracy i wzajemnego szacunku służącego rozwojowi zarówno krajom jak i jego mieszkańcom.
  Zawierając taki kontrakt, Naród zobowiązuje się do:
  Udzielenie określonego prawem poparcia w celu rejestracji kandydata w wyborach
  Dokonania narodowej zbiórki na niezbędne wydatki związane z kampanią wyborczą
  Wyłonienia nowych elit, gotowych do podjęcia trudu przywrócenia Polsce należnego Jej miejsca w świecie, a Polakom godności.
  Wynagrodzenie miesięczne w wys. 4 średnich pensji krajowych.
  Inne świadczenia przysługujące głowie państwa.
  Termin przyjmowania zgłoszeń – do 1 marca 2015 roku”.

  • Petarda

   Raj prezesów musi się skończyć!
   Chodzi o sprzedaż budynków wraz z działkami o wartości ok. 1,5 mln zł położonych w Sosnowcu przy ulicach: Zagłębiowskiej, Przyjaciół Żołnierza, Wojska Polskiego, Mikołajczyka, Stoczniowców, 1 Maja, Kopalnianej i Mostowej. Spółdzielnia sprzedała te nieruchomości w grudniu 2010 r. Wspierając najemców prokuratura złożyła pozew uznając, że umowy dokonano z pominięciem prawa najemców do pierwszeństwa zakupu. Takie prawo daje im ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych. „Niezależnie od tego przed dokonaniem tych transakcji spółdzielnia podejmowała w tych samych datach i z tym samym numerem sprzeczne ze sobą uchwały. W obrocie prawnym pozostawały więc podwójne uchwały o różnobrzmiących treściach, co jest sprzeczne z prawem” – wskazała prok. Zawada-Dybek.
   http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/843433,sad-uniewaznil-sprzedaz-budynkow-przez-spoldzielnie-sokolnia.html

Comments are closed.