AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Wash and go – ciąg dalszy

Próba stłamszenia członka SM

W dniu 28.11.2013r odbyła się druga rozprawa przed Sądem Rejonowym , Karnym w Elblągu, z oskarżenia prywatnego radcy prawnego  L.Trawczyńskiego, przeciwko członkowi spółdzielni.   Sąd przed rozprawą wyprosił publiczność i utajnił wokandę. Nie zezwolił na nagrywanie, ponieważ oskarżyciel nie wyraził na to zgody(???). Oskarżyciel na rozprawie żądał kary 6 miesięcy więzienia i pokrycie kosztów sądowych dla Witolda Łady. Sąd zabronił ujawniania treści z wokandy. Następna rozprawa odbędzie się 23 stycznia 2014r o godzinie 8,30 w sali 218. przy PL. Konstytucji 1.

Budynek SR i SO w Elblagu

Dlaczego oskarżyciel nie chce aby rozprawa odbywała się jawnie???

Dlaczego nie chce jawności??

A co na to Rada Nadzorcza SM,,Zakrzewo” w Elblągu, która ma stać na straży, aby członkom spółdzielni nie działa się krzywda. Aby nie byli oskarżani za to,  że domagają się swoich praw. że są zmuszani   ,,walczyć o swoje prawa”na własną rękę. Od pięciu miesięcy Rada Nadzorcza nie odpowiada na cztery pisma które były kierowane do niej. Nie zajęła żadnego stanowiska w tej sprawie. Albo się zgadza z zarzutami albo…. jako organ kontrolny nabrała wody w usta, udaje, że wszystko jest w porządku? Nic się nie stało.? A może są  w układzie, albo zastraszeni?

=============================================================================================================

c.d.:

23.01.2014r, zgodnie z zapowiedzią, była sprawa karna z art.212.Sąd nie powiadomił świadków. Na rozprawie sędzia odrzucił wnioski dowodowe oskarżyciele i oskarżonego.Przesłuchał obie strony.Radca prawny mocno mnie atakował ale już nie był taki srogi.Sędzia zapytał jakiej kary się domaga.Zawnioskował 1000zł kary.Sędzia kazał skonkretyzować jakie stawki .Więc zaproponował żeby było dwadzieścia stawek po 10 złotych.Czyli 200zł. Chodziło mu już tylko, żeby była kara, nie ważne jaka. Po 15 min. sąd ogłosił wyrok.

Oskarżonego Witolda Łade uniewinnił, a kosztami obciążył oskarżyciela Lecha Trawczyńskiego.

Sędzią był SSR Paweł Wiewiórski.

Chociaż sędzia trzymał bardziej stronę radcy, ale chyba się czegoś przestraszył. Bo w ogóle nie przesłuchiwał świadków. Radca ma czas 14 dni na apelacje ale nie wiem czy się odważy. Na razie wyrok jest dobry dla mnie. 

Mój adwokat wystąpi o wyrok. Ciekawe jakie będzie uzasadnienie? Jak będę miał to się nim podzielę. Chcę podkreślić, że wszystkie wyroki z uzasadnieniem są przekazywane do osób kompetentnych.

Ps. W dniu 4 lutego odbędzie się wokanda przed Sądem Rejonowym w Elblągu przeciwko członkom Zarządu SM ,,Zakrzewo” o nie udostępnienie dokumentów spółdzielni, zgodnie z art. 8 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Wokandzie będzie przewodniczył ten sam sędzia Paweł Wiewiórski. O wyroku z uzasadnieniem będę informował na stronie internetowej.

Pozdrawiam Witold Łada

——————————————————————————————————————————————————————————————

Nasze publikacje w tym temacie:

http://temidacontrasm.info/dwa-w-jednej-sprawie/

http://temidacontrasm.info/czy-pan-sie-leczy-panie-lada/

http://temidacontrasm.info/eden-w-elblagu/

2 Responses to “Wash and go – ciąg dalszy

 1. Petarda

  Panie Witoldzie – tak trzymać!
  Pan Sędzia Paweł Wiewiórski znalazł się w grupie sędzi o których pisałam, że w zorganizowanej grupie przestępczej pod dowództwem A. Domagalskiego “Tak macie kłamać ludziom” i J. Jankowskiego “Nie czyń komuś, co tobie niemiłe” grasują prokuratorzy, sędziowie, posłowie, rejenci…..? NIE WSZYSCY i na tych liczy okradany, nieinformowany, zaszczuwany – spółdzielca właściciel! Mamy dowody!
  Zwróćcie Państwo uwagę jak pięknie się urządziły te “dwa orły” za nic nie odpowiadają. Nie wiedzą, ile zarabiają – a dowodzą bez kontroli organów państwa 8 milionowym w skali roku majątkiem.
  Na to łoży spółdzielca właściciel w comiesięcznych zawyżonych opłatach eksploatacyjnych.
  KIEDY PRAWDZIWE USTAWY DLA NAS? SKOŃCZYĆ Z DZIAŁANIEM SZKODNIKÓW W KN!
  Jak Wam nie wstyd?
  Dn. 28.05.13r. na Komisji Nadzwyczajnej prosiłam Posłów o ustawy dla dobra właściciela i o zrobienie porządku ze zorganizowaną grupą przestępczą – Z USTAWY.
  Dn. 24.06.13r. na wysłuchaniu publicznym zwróciłam się do P. Prezydenta, Premiera, Marszałek o nadzór prac NPS bo jest podejrzenie lobbingu, wpływ prezesów na Posłów.
  S.O.S BO JEST!

 2. Endriu

  Dobra to nowina o nareszcie słusznym wyroku. Szkoda, ze sąd wcześniej utajnił prostą sprawę! Ciekawe, na jakiej podstawie oparty werdykt, jeśli sąd odrzucił materiał dowodowy obu stron postępowania.
  Powodzenia Kolego Witoldzie w postępowaniu zgodnie z prawdą i z prawem.
  W Elblągu, w Olsztynie, w Łodzi, w Koszalinie,
  w Białymstoku itd. coraz głośniej i częściej
  o przegrywanych na własne życzenie spawach negatywnego lobby antyczłonkowskiego.

  W normalnym kraju takie przegrane oznaczać powinny honorowe rezygnacje z prawnie spapranej funkcji, dla ratowania resztek twarzy. Do tego trzeba mieć honor i ową twarz. W sferze publicznej,
  w spółdzielczości dobra niestety deficytowe.

Comments are closed.