AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Wściekły atak

W odpowiedzi na inicjatywę szeregowych członków polskich SM, wspartą działaniami Panów Posłów z Klubu Kukiz^15, dotyczącą nowelizacji ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych; nowelizacji która ma sprawić, że z Ci członkowie staną się równoprawnym dla zarządu podmiotem prawnym, dotychczasowe “lobby włatcuf” tego olbrzymiego majątku, za nasze pieniądze przeprowadza zmasowany atak medialny na te wg nich “zachcianki” tych spółdzielców.

Oto skrót tego jak ten atak wygląda z zaprzyjaźnionej strony:

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=3670

Zmasowany atak

Historia lubi się powtarzać.  Wszystko wskazuje, że zastosowano tę samą strategię do walki z reformatorami spółdzielczości, co w roku 2011. Po skierowaniu druku 1268 do pierwszego czytania w mediach pojawiły się następujące artykuły:

 • Likwidator KUKIZ’15,
 • Wkrótce mieszkańców spółdzielczych bloków może czekać małe trzęsienie ziemi,
 • Kontrowersyjny Projekt posłów KUKIZ’15,
 • PiS i KUKIZ’15 biorą się za spółdzielnie mieszkaniowe,
 • Protest członków i mieszkańców SM „Osiedle Młodych,
 • Likwidacja spółdzielni mieszkaniowych. Spółdzielnie protestują i zbierają podpisy,
 • Protest w sprawie likwidacji spółdzielni,
 • Projekt likwidacji spółdzielni mieszkaniowych – KUKIZ’15,
 • Posłowie Kukiz’15 przygotowali projekt ustawy likwidujące tzw. „księstwa spółdzielcze”,
 • Ja podpisałam protest przeciwko projektowi klubu KUKIZ’15 – głos emerytki,
 • Paweł Kukiz wykupił mieszkanie komunalne,
 • Mieszkanie za 25 tys. zł? Kukiz odpowiada na zarzuty,
 • Paweł Kukiz kupił mieszkanie w Warszawie za 25 tys. zł. Jak to możliwe?
 • To może zniszczyć wizerunek Pawła Kukiza. „Super Express” twierdzi, że kupił on mieszkanie w Warszawie za … 25 tys. zł,
 • Kukiz kupił mieszkanie w Warszawie za bezcen.

To był zmasowany atak na klub KUKIZ’15, który wprowadził do Sejmu nowelizację ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. W ciągu dwóch miesięcy w polskich mediach pojawiło się kilkadziesiąt jeżeli nie kilkaset artykułów na ten temat.

Argumentacja zawsze była taka sama:                                

  „Projekt ustawy zawiera rozwiązania, które były już wielokrotnie odrzucane przez Sejm i kwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny, a także są negatywnie opiniowane przez ekspertów z dziedziny prawa. …. Po raz kolejny podejmowana jest próba uchwalenia przepisów, które ingerują w samorządność i niezależność spółdzielni, a przede wszystkim budzą wątpliwość co do ich zgodności z Konstytucją RP. Za wyjątkowo szkodliwe dla spółdzielców oraz mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych należy uznać propozycję zawartą w projekcie nowelizacji ustawy – obowiązkowe tworzenie wspólnot mieszkaniowych na majątku spółdzielczym. Projekt ustawy wprowadza zasadę, że w przypadku gdy w obrębie danej nieruchomości ustanowione zostanie 20 % odrębnych własności lokali (w przeliczeniu na posiadane udziały) z mocy prawa powstanie wspólnota mieszkaniowa. Powyższe rozwiązanie prawne może doprowadzić do faktycznej likwidacji spółdzielni mieszkaniowych, które przez tyle już lat w sposób sprawny zarządzają mieszkaniami swych członków i mieszkańców. Zarządzanie tak ogromnym zasobem mieszkaniowym zostanie przekazane zarządcom nieruchomości, których doświadczenie w tym zakresie jest wątpliwe. Co najgorsze, projekt przewiduje ustawowe zastąpienie spółdzielni wspólnotami, bez prawa wyboru przez mieszkańców. W ten sposób naruszone zostają podstawowe zasady konstytucyjne – wolności zrzeszania się oraz równości wobec prawa. … Projekt kwestionowanej przez nas – członków i mieszkańców Spółdzielni – nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo spółdzielcze został przygotowany w nieprzemyślany i chaotyczny sposób. Już po lekturze pierwszych proponowanych zapisów widać, że jej autorzy nie znają realiów funkcjonowania oraz warunków organizacyjno–prawnych zarządzania spółdzielniami mieszkaniowymi. Proponowane przepisy wpłyną negatywnie na jakość i sprawność zarządzania, a co gorsza spowodują wzrost związanych z tym kosztów. Kosztów, które ostatecznie będą musieli pokryć członkowie i mieszkańcy spółdzielni.

Reasumując – projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo spółdzielcze autorstwa Kukiz ’15 jest nieudaną propozycją.

Zaatakowano również personalnie lidera,Paweł Kukiz musiał się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem i wykupił mieszkanie zgodnie z prawem.

Media mają dzisiaj władzę większą niż kiedykolwiek i mogą od początku do końca stworzyć i zniszczyć gotowy produkt polityczny.

Należy pamiętać, że każdy dziennikarz musi, gdzieś mieszkać, często mieszka w zasobach spółdzielczych i prezes zawsze może go poprosić o drobną przysługę.

Ponadto duże spółdzielnie mieszkaniowe mają własne media, gazetę osiedlową/spółdzielczą, telewizje kablową czy też stronę internetową, w których mogą propagować anty-spółdzielczą retorykę.

Politycy też są uzależnieni od prezesów, ponieważ oni mogą wszystko, powieść bilbordy na budynkach spółdzielczych, ciepło przedstawić polityka w swoich mediach, zachęcić mieszkańców by na niego głosowali itd. A przede wszystkim mogą wspierać kampanie polityczną. To wszystko sprawia, że politycy/posłowie/senatorowie są “wyczuleni” na propozycje prezesów.

Poseł Sachajko w wyborach do parlamentu (2015) otrzymał  10 722 głosów. Proszę wyobrazić sobie jak się czuł Poseł, jak Jerzy Jankowski wysłał mu kilkanaście tysięcy (od witryny: wszak samych prezesów jest ponad 3 tys.) podpisów za wstrzymaniem procedowania ustawy.

Czy można taki elektorat zlekceważyć?

Oto jest dylemat polskiego polityka.

Czarek Meszyński”

Od witryny: W  polskich SM jest 4,5 MILIONA członków, a mieszka w nich 10-12 milionów osób.

A prezesi w tym swoim piśmie do PREZESÓW 

a nie do członków SM,

z nakazem zbierania takich podpisów poparcia dla siebie, 

Z PREMEDYTACJĄ nie piszą co ich najbardziej “boli”, czyli o obowiązkowej KADENCYJNOŚCI ZARZĄDÓW, jaką ma wprowadzić ta nowelizacja.

14 Responses to “Wściekły atak

 1. Petarda

  Co ci “chuligani” wymyślą?
  Boimy się, żeby nie powtórzyli scenariusza z przed lat.
  Na konferencję się zapowiedziało ok. 200 uczestników, a kanalie rozesłały paszkwil i przyjechało tylko ok. 60 osób.
  Do czego jest zdolny złodziej, dóbr intelektualnych?

  Na II Konferencję w sejmie w dn. 28.05.17 r. powinni się wybrać wszyscy powołani do stania na straży uczciwych orzeczeń sądowniczych i prokuratorskich w zakresie spółdzielni mieszkaniowych, również kłamczuch z MIiB uczeń P. A. Domagalskiego. Na najwyższe władze nie ma co liczyć – okres grillowania. Przyjdą w łaskę do wyborców, spółdzielców przed wyborami.
  Posłom Kukiz’15, życzymy “nerwów na wodzy”. … Nadciąga zmasowany atak skorumpowanych, skompromitowanych, bezwzględnych chuliganów. Nikogo nie oszczędzą – za ustawę odcinającą świnie od darmowego koryta. .. P. Borys Budka PO, człowiek prezesów za wrzucenie w poprzedniej kadencji, ustaw osm do “zamrażarki” – obdarzony teką, podobnie jak P. Jerzy Szmit PiS. …
  Śledziłam i komentowałam ponad 40 posiedzeń Komisji Nadzwyczajnych NPS, gdzie Mafia Amber Gold w SMRP zrobiła zakupy na wiejskiej. … Tu nie ma podziału, idą jak “przeciąg” jak POPiS jak tornado partiokratów – zdrajców spółdzielców polskich. … Zobacz jak głosowali za likwidacją art. 267 a. … Kanalie, łapy precz od naszego Adama. .. A swoją drogą w poprzednich kadencjach pisałam “łapy precz od poseł Staroń”, kiedy mafia się do niej dobierała. .. Wtedy P. poseł B. Budka nie bronił swojej koleżanki klubowej i nie reagował jak niejaki P. poseł Grupiński wyrzucał ją ” na zbity pysk” BEZ UZASADNIENIA z komisji której była pomysłodawcą. … P. B. Budka nie reagował jak ludzie katów spółdzielczości pkb niecały procent, zgłosili ok. 200 lewych zgłoszeń na wysłuchanie publiczne 24.06.13 r…. Jako Minister Sprawiedliwości, ile załatwił spraw zgłoszonych do ministerstwa przez spółdzielców? Tyle co P. Komorowski WSI pro civili i nierozliczona spółka chuliganów. … P. J. Gowin, też nie umiał mi odpowiedzieć na podobne pytanie. .. a P. Dawid Rodgers ICA Anglia Org. Międzyn. odesłał mnie i kolegów do złodzieja dóbr intelektualnych P. Jerzego Jankowskiego SLD odpowiedzialnego za lustracje w SMRP, gdzie kumpel kontroluje kumpla.
  P. Jankowski odpowiedział mi, że od P. D. Rodgersa nic nie dostał. .. A przecież został poinformowany o patologii. Nawet palcem nie pogroził po linii spółdzielczej P. Jankowskiemu. .. Panie i Panowie Kaczyński, Tusk, Kopacz, Miller, Palikot, Schetyna, Dera, Kidawa – Błońska, Masłowska, Zbonikowski, Kalisz, Petru, Staroń, Sikorski … itd. Ta sama “piaskownica” w słuchaniu głosów właścicieli towaru za który zapłacili, a przez posłów nie jest własnością prawowitego właściciela.
  O “frajerach” do głosowania przypominają przed wyborami. … Dlaczego zawsze jak ktoś chce uczciwych ustaw spółdzielczych jest profanowany, zaszczuwany, opluwany przez sitwę?

  https://www.youtube.com/watch?v=5DbvWAeBpEM

  https://wpolityce.pl/polityka/339968-nie-ma-samochodu-wzial-40-tys-na-paliwo-super-express-oskarza-andruszkiewicza-z-kukiz15-ten-wydaje-oswiadczenie

 2. Petarda

  Proszę Państwa, media w Polsce są w rękach niemieckich.
  Jest podejrzenie, że w/w artykuły są preparowane pod dyktando Niemców. Będą przejmować bankrutów?
  Okazje się, że na prywatną własność spółdzielców mają “chrapkę chuligani” zewnętrzni i wewnętrzni!
  A wszystko w rękach ludzi P. Alfreda o których P. Marszałek Piłsudski mówił
  “Im kury …………………”.

 3. Petarda

  Proszę Państwa, “odstrzelony” na emeryturę po ponad 20 latach “zeszmacenia” prawdziwych idei spółdzielczości RP, PRAWDZIWYCH WŁAŚCICIELI oraz do “zniszczenia” pkb w Polsce – niecały procent w Unii 6%!
  Ten “prawdziwy” spółdzielca, który dopilnował, żeby “elity naukowe” sygnowały odznaczenia dla prezesów bankrutujących SMRP ( och! w trudnej sytuacji finansowej, przygotowywanych do przejęcia jak stocznie, huty, cukrownie …. )
  Ten wspaniały nauczyciel premierów, prezesów, mediów, posłów, prezydentów, prokuratorów, sędzi, przewodniczących itd.
  Co on oprócz “haków” na w/w miał w propozycjach, że nikt oprócz Posłów Klubu Kukiz’15 NIE JEST ZAINTERESOWANY LIKWIDACJĄ MAFII SMRP – Z USTAWY.
  Jakie “haki” ten tw, SB-ek, kapuś miał na P. Prezydenta B. Komorowskiego ( WSI pro civili i spółka w wyciągnięciu ze zdychającego budżetu na pożyczkach u światowej żydowskiej lichwy ok. 100 mld. zł.? ) że Prezydent Polski zwrócił się do Organizacji Międzynarodowych o ratunek dla nieudaczników prezesów w dźwignięciu pkb. ( pismo na str. KRS )
  Ten sam bezwstydny kapuś, zostawił na wzór i podobieństwo swoje zastępy chuliganów, których wyszkolił “Tak macie kłamać ludziom…..”
  Proszę Państwa, kto ponosi odpowiedzialność za to, że P. Alfred Domagalski PSL, KRS, tw nie reagował na jęki rozpaczy prawdziwych właścicieli? Robił zakupy w markecie na wiejskiej. Wykasował z współudziałowcami kontrole w spółdzielniach, uczciwe lustracje, był głuchy na konieczność kontroli miliardów zł. z budżetu premii od państwa na docieplenia ( proceder trwał od 2002 do 2011 r. )
  Wyhodował następcę kłamczucha plagiata ( ukradł dobra intelektualne ) P. Jerzego Jankowskiego SLD, ZRSMRP odpowiedzialnego za brak lustracji. Taki dowodzi drugim co do wielkości majątkiem w kraju bez kontroli! Osoba, która nie pamięta ile zarabia ” Bo kocha swoją żonę i jej ufa” – ŻENADA! Kto ponosi odpowiedzialność za dopuszczenie tych chuliganów do koryta bez żadnej kontroli? Kto ponosi odpowiedzialność za oddanie im majątków, życia ponad 10 mln. grupy Obywateli RP? Kto ponosi odpowiedzialność za wyhodowanie kłamczucha nie zainteresowanego uczciwymi zapisami prawa spółdzielczego, które upodmiotowiło by właściciela i oddało pełną kontrolę nad towarem za który zapłacił? Kto nie chce zmian w prawie i “doi” kasę z budżetu przez “Skoki”?
  Można zrozumieć brak zainteresowania mafią przez P. D. Tuska – wiadomo PO, ale zupełnie niezrozumiałym jest fakt, niechęci spotkania z nami Pana Premiera M. Morawieckiego, PRZECIEŻ BEZ KONTROLI Z BUDŻETU PREZESI ZAGOSPODAROWALI MILIARDY ZŁ. Z PREMII NA TERMOMODERNIZACJE. Kosztowne audyty i brak 25% oszczędności.
  Prezesom nie chodzi o ludzi, tylko o koryto bez kontroli.

 4. Zbychu

  Iście diabelski zapis prawa!!!!!!!!!!
  „Art. 3. Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków”

  – tekst tego artykułu winien znaleźć się w podręcznikach pod tytułem :

  „ jak dać komuś wszystko mimo, iż nie posiadał nic (kto nie wyłożył ani grosika) i jak zabrać wszelkie prawa majątkowe wszystkim, którzy ponieśli wszelkie koszty (często związane z wieloletnimi wyrzeczeniami) oraz pozbawić roszczeń dotyczących praw majątkowych”.

  Stara szkoła sędziowska ???
  Stanowiska prezesów i inne funkcje kierownicze w sądach wyższych instancji oraz w Sądzie Najwyższym były objęte systemem nomenklatury: pozycja zawodowa zależała od opinii środowiska partyjnego lub od odpowiedniego wydziału KC PZPR. O tym, jak w praktyce wyglądały takie zalecenia, można przeczytać np. w partyjnej „Informacji o działalności Sądu Najwyższego w kadencji 1972–1977″ przesłanej do przewodniczącego Rady Państwa PRL Henryka Jabłońskiego. Dokument ten zawierał sugestie kadrowe.

  NA KONIEC ANEGDOTA „Ius telefonicum” – popularna w latach 80. anegdota (przytoczona kiedyś na łamach „Rzeczpospolitej”) przywoływała postać młodego asesora, który trafił do doświadczonego sędziego Sądu Najwyższego po radę. Młody w palestrze nie wie, czy najważniejszym źródłem prawa jest konstytucja, ustawa – a może prawo międzynarodowe? Sędzia spojrzał na młodego człowieka z politowaniem. „Powiem ci, prywatnie, bo cię lubię i widzę przed tobą karierę – stwierdził.: Dla sędziego orzekającego najwyższym źródłem prawa jest telefon”.

 5. Zbychu

  Jedynie co można stwierdzić to to, że mamy tu zjawisko
  znane z historii zwane : propagandą w wydaniu bolszewickim
  (za pośrednictwem środków masowego przekazu),
  oraz z naukami słynnego doktora :
  “Im większe jest kłamstwo… tym więcej jest szans, że w nie
  uwierzą ! Kłamcie, kłamcie, kłamcie. Zawsze, coś z tego
  zostanie!” (Jak mawiał-Joseph Goebbels,dyplomowany
  filozof i psycholog).

  Na pewno jest to obce naszej kulturze, wartościom ,
  a już na pewno nie są to chrześcijanie (ani katolik, ani prawosławny, ani protestant),
  bo żaden prawdziwy chrześcijanin tak nie postępuje
  – nie łamie świadomie przekazań:

  10. ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA JEGO JEST.
  Dziesiąte przykazanie stanowi dalszy ciąg i uzupełnienie przykazania dziewiątego, które odnosi się do pożądliwości ciała. Zabrania ono pożądania dóbr drugiego człowieka, które jest źródłem kradzieży, grabieży i oszustwa, zakazanych przez siódme przykazanie. ?Pożądliwość oczu” prowadzi do przemocy i niesprawiedliwości zakazanych przez piąte przykazanie. Zachłanność ma swe źródło – podobnie jak nierząd -w bałwochwalstwie zakazanym w trzech pierwszych przepisach Prawa. Dziesiąte przykazanie zwraca uwagę na intencję serca; wraz z dziewiątym przykazaniem streszcza ono wszystkie przykazania Prawa.
  7. NIE KRADNIJ.
  Siódme przykazanie zabrania zabierania lub zatrzymywania niesłusznie dobra bliźniego i wyrządzania bliźniemu krzywdy w jakikolwiek sposób dotyczącej jego dóbr. Nakazuje sprawiedliwość i miłość w zarządzaniu dobrami materialnymi
  i owocami pracy ludzkiej. Z uwagi na wspólne dobro wymaga ono powszechnego poszanowania przeznaczenia dóbr i prawa do własności prywatnej.

  UWAGA : kto wymyślił teks:
  Art. 3. Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej
  członków.

  (Żaden chrześcijanin tego nie wymyślił -dać komuś
  – raczej czemuś – co nie było jego własnością,
  ba nawet ten ktoś, czy coś – nigdy swojego grosza
  na tą własność nie wydał, ani nie odziedziczył ??????

  • Czarek Meszyński

   “UWAGA : kto wymyślił teks:
   Art. 3. Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej
   członków.”

   Autorem tego przepisu jest profesor prawa Krzysztof Pietrzykowski syn Janusza Pietrzykowskiego – sędziego SN – taka mała prawnicza dynastia.

   • Endriu

    Dynastia ma klasę. Prawdziwa dynastia.
    Ta chyba oparta o kasę. I o kastę.

 6. Inzynier

  Kilkanascie tysiecy podpisow z calej Polski… wow! To sie ubecja nie popisala.

 7. Emma102

  Nikt nie mówił że będzie łatwo przeprowadzić oczekiwane (od dawna) niezbędne zmiany. Ale tak kuriozalny i bezsensowny opór – ze strony czerpiącej jedynie wielomilionowe korzyści z racji swego spółdzielczego usadowienia, jest po prostu haniebny i godny politowania. Należy mieć nadzieję, że jednak są uczciwi politycy, którzy nie poddadzą się tej podłej i kompromitującej presji !!!

 8. Endriu

  Moim zdaniem nie kadencyjność najbardziej boli władczo nastawionych prezesów i ich satelitów. Wymyślą wybieg, np. rotację funkcyjną , przeskakując kadencyjnie ze spółdzielni do spółdzielni. Dopóki walne zgromadzenia będą wedle obecnego sznytu frekwencyjnie nikłe.

  Widmo utraty monopolu informacyjnego oraz decyzyjnego jest głównym dlań zagrożeniem. Takim bardzo pasuje obecne pozorowanie samorządności oraz demokracji spółdzielczej na rzecz realnej DEMONkracji. Ważne podmiotowe usytuowanie społeczeństwa chcieliby mieć nw wzór skompromitowanej samorządności i demokracji w socrealistycznej mutacji.
  W takiej mentalności model ALTERNATYWY 4 wiecznie żywy!

  Jeszcze nie nazwali Posła J. Sachajko “katem spółdzielni mieszkaniowych”, co już ćwiczyli onegdaj wobec L. Staroń. To był jeden z merytorycznych szczytów ich “dyskusji”, kongresowej.

  Znowu m. in. oczerniają zarządców wspólnot – tu w zdaniu: “Zarządzanie tak ogromnym zasobem mieszkaniowym zostanie przekazane zarządcom nieruchomości, których doświadczenie w tym zakresie jest wątpliwe”. Może po sobie tak sądzą?

  Jeśli w ramach swego wspaniałego zarządzania wysiłkiem zarządów i rad zwanych nadzorczymi sm przez półtora miesiąca zebrali zaledwie kilkanaście tysięcy podpisów pod swoim, bo nie ogólnoczłonkowskim “protestem” , to nawet nie wszyscy pracownicy spółdzielni tam złożyli autograf! A “lojalność” cnotą tam bardzo pożądaną!

  • szelpon

   Endriu masz rację, kreatury prezesowskie za pieniądze spółdzielców również w latach poprzednich zrobiły licencje zarządców. Teraz każdy może zarządzać bez licencji. Jednak wielu pracowników SM np. licealistów bez zawodu do dzisiaj pytani w sądach o zawód zeznają zawód prezes lub zarządca i wielce wykształcony wysoki sąd uznaje to za wykształcenie zaś pozwanego mgr ekonomii uważa za idiotę. W jakim celu więc krajowa rada spółdzielcza przeprowadzała kursy dla zarządców ? W mojej SM dureń kończący liceum dla pracujących wraz z milicjantami dostał licencję i do dzisiaj nie posiada wiedzy o zarządzaniu

Dodaj komentarz