AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Z gorączką złota w tle.

konferencja-1

Odkąd rząd ogłosił narodowy program  pt. Mieszkanie+ i przewidział udział spółdzielni mieszkaniowych w tym budzącym nasze wątpliwości  projekcie, liderzy centralnych organów ruchu spółdzielczego nie mogą spać spokojne.  Całymi nocami śni im się ocean  profitów jakie można będzie pozyskać z tej intratnej oferty. Działaczy organizacji pozarządowych funkcjonujących w środowisku spółdzielni mieszkaniowych zaczyna natomiast nurtować pytanie : dla kogo ta oferta będzie intratna? Bo zawsze wtedy, kiedy w szeregach naszej wierchuszki pojawia się nerwowa krzątanina, nasze doświadczenie ostrzega, że nie chodzi o interes zwykłego spółdzielcy.

Przez całą przerwę wakacyjną docierają do nas sygnały o konferencjach organizowanych w spółdzielniach mieszkaniowych zlokalizowanych w różnych uroczych zakątkach naszego kraju  przez orłów z centralnych organów ruchu spółdzielczego. Szumne hasła głoszą, że są to konferencje dla spółdzielni mieszkaniowych. Tymczasem jak wynika z faktów, są to szkolenia instruktażowe dla  członków statutowych organów tych spółdzielni  doskonalące  ich już i tak perfekcyjną sprawność w robieniu wody z mózgu przeciętnemu spółdzielcy. Tym razem sprawa dotyczy  teorii dobrodziejstwa jakie spółdzielcom przyniesie uruchomienie programu budowy mieszkań ze statusem spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu. Nic dziwnego, bo od decyzji walnego w każdej spółdzielni zależy czy aktualni członkowie pozwolą na uruchomienie tego szkodliwego dla potencjalnych nabywców  programu mieszkaniowego.

Najbliższa konferencja odbędzie się w dniu 18 października w Kielcach. Publikujemy  informacje na temat programu kieleckiej konferencji, jej prelegentów i łączących ich powiązań.  Konferencja odbywa się pod patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa   Andrzeja Adamczyka – czytaj wiceministra Kazimierza Smolińskiego, którego wszyscy użytkownicy witryny już znają z naszej publikacji:

http://temidacontrasm.info/chata-wuja-toma/

konferencja-2

konferencja-3

A poniżej profile prelegentów:

jankowski

dr Jerzy Jankowski  -przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej oraz prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP.

Jaki system wartości reprezentuje? – proponujemy wideo wywiadu z tym  zbawicielem ruchu spółdzielczego:

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/rada-broni-rada-radzi,385563.html

grzegorz-abramek

abramek-g

klodzinski

Piotr Kłodziński – Prezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej ENERGETYKA w Warszawie.

A tu w wywiadzie wideo zawodowe wyczyny tego uzdrowiciela ruchu spółdzielczego:

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/spoldzielcze-bezprawie,385525.html

robert-gorzycki-prezes-rsm-ursus

Robert Gorzycki – Prezes Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej URSUS w Warszawie.

Nazwa tej spółdzielni wywodzi swój  rodowód z głębokiego  PRL-u,  co skłania nas do przypuszczeń, że zasady jej funkcjonowania również.

Cały czas łamiemy ponadto  głowy nad następującą zagadką: czym zajmuje się podmiot funkcjonujący pod nazwą UNIA SPÓŁDZIELCÓW MIESZKANIOWYCH w POLSCE.  Z funkcji w Radzie Nadzorczej tego widma utrzymuje się ekspert  Grzegorz Abramek.  Jest też doradcą  wspierającym działalność  centralnego i lokalnych związków rewizyjnych, które zdzierają  ze  spółdzielców sowity  haracz za groteskowy teatr jakim są lustracje spółdzielni mieszkaniowych.

UNIA SPÓŁDZIELCÓW MIESZKANIOWYCH w POLSCE  to związek stowarzyszeń powołanych do życia przez prezesów spółdzielni mieszkaniowych:

http://krs-pobierz.pl/unia-spoldzielcow-mieszkaniowych-w-polsce-i76064

andrzej-polrolniczak-prezes-uni-sm

Andrzej Półrolniczak – prezes Unii Spółdzielców Mieszkaniowych i prezes Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej PRAGA (z lewej) oraz Zbigniew Olejniczak – przewodniczący Rady Unii a także wiceprezes Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/obrady_unii_spoldzielcow_mieszkaniowych_w_polsce_293783.html

Nawiasem mówiąc Andrzej Półrolniczak zasłynął w środowisku działaczy spółdzielczych tym, że poszatkował grunty pod budynkami spółdzielczymi w taki sposób, który odcina budynkom dostęp do drogi publicznej. To metoda na zablokowanie ewentualnego wysypu wspólnot mieszkaniowych w zasobach kierowanej przez niego spółdzielni o nazwie, której rodowód skomentowaliśmy już nieco wyżej.

Wierzycie tym  orłom, że działają w interesie przyszłych spółdzielców?

 

14 Responses to “Z gorączką złota w tle.

 1. Petarda

  Zbliżają się wielkie żniwa dla 99% konsultantów ( dołączonych pod projektem ministerialnym ) i oczywiście dla baronów pokomunistycznych, tw, SB-ków, kapusiów, WSI!
  http://vod.tvp.pl/26875479/29092016

 2. Petarda

  Unia prezesów, którzy z funkcji wykonawczej w SM przepoczwarzeni w spółdzielców właścicieli SM – WŁAŚCICIELI WRAZ Z “INWENTARZEM” i dożywotnim korytem bez kontroli.

  “Chuligani” z funkcją Prezesów Zarządów i funkcją członka organu nadzoru!
  http://krs-pobierz.pl/unia-spoldzielcow-mieszkaniowych-w-polsce-i76064

 3. Emma102

  Trzyosobowy zarząd warszawskiej spółdzielni MSM Energetyka, odwołany na walnym w 2013 r ( całkowity brak reakcji Sądu Rejestrowego w tej sprawie ) właśnie z hukiem ogłosił na swojej stronie internetowej zupełnie absurdalną wiadomość: Mamy ISO (!???…)
  Cyt. ze strony „ MSM “Energetyka” z sukcesem zakończyła starania o uzyskanie międzynarodowego certyfikatu jakości ISO 9001. Dzięki temu spółdzielnia dołącza do elitarnego grona firm i organizacji stosujących najwyższe standardy zarządzania.”
  No, to już chyba koniec świata ! Czy to ISO to jakieś UFO, które nawiedza kogo chce, jak chce i kiedy chce, bez względu na ziemską logikę i ludzki porządek z tym związany ?!!!

  • Tytanik

   ISO to międzynarodowa i pozarządowa struktura zajmująca się standaryzacją norm stosowanych w zarządzaniu przez podmioty gospodarcze funkcjonujące na rynkach krajów zrzeszonych w tej organizacji. Siedziba ISO znajduje się w Genewie. Organizacja utrzymuje się ze składek naliczanych od produktu krajowego brutto zrzeszonego państwa, sprzedaży norm, poradników oraz szkoleń audytorów. Zadaniem jej jest sprawdzanie, czy firmy działające na rynku zrzeszonego kraju zachowują ustalone przez tą organizację normy jakości w zarządzaniu, nadawanie zweryfikowanym certyfikatu ISO, a potem kontrolowanie czy certyfikowani nie zbaczają z wyznaczonego normami kursu. W sumie to kolejna ściema, której celem jest tłoczenie kasy do kieszeni armii darmozjadów zwanych audytorami, którzy kontrolują procedury zarządzania obowiązujące w wyróżnionych certyfikatem ISO firmach z takim samym skutkiem jak lustratorzy w spółdzielniach mieszkaniowych. Członkowie spółdzielni, które uzyskały certyfikat ISO, obdarowani zostali więc w efekcie obowiązkiem utrzymania dodatkowych ślepych jak przysłowiowe krety polskich wizytatorów.

   • Darucha

    Kolejna „armia zbawienia”, która za godziwe honoraria pieczołowicie buduje mit wysokich standardów w zarządzaniu stanowiący doskonały parawan dla wszelkiego złodziejstwa.

 4. Petarda

  Kazimierz Żucħewicz: Nie wiedziałem, że “Andrzej Półrolniczak zasłynął w środowisku działaczy spółdzielczych tym, że poszatkował grunty pod budynkami spółdzielczymi w taki sposób, który odcina budynkom dostęp do drogi publicznej”. Odcięcie działek z budynkami od działek z infrastrukturą i tzw. małą architekturą sprawia, że przy wyodrębnianiu mieszkań te ostatnie grunty spółdzielnia zachowuje dla siebie i traktuje jako część wspólną ale właściciele wyodrębnionych lokali nie stają się współwłaścicielami praw do gruntu i infrastruktury pozyskanej z ich (także) wkładów. To zapewne będzie dużo większą barierą dla powstawania wspólnot, które będą skazane na spółdzielnię nie tylko w zakresie dostępu do drogi ale do całej niezbędnej infrastruktury: miejsc postojowych, ścieżek, wiat na śmieci, trawników… To zapowiada wielkie zniewolenie albo wręcz zablokowanie możliwości zawiązywania wspólnot. Spółdzielnia gromadzi przy tym ogromny majątek i monopol na nieodzowną “obsługę” budynków i mieszkańców. Nie rozlicza się przy tym z tego majątku z wyodrębnianymi (jak wymaga ustawa) a prezes na walnym zebraniu wręcz stwierdził, że takie właśnie postępowanie z gruntami z infrastrukturą nakazuje ustawa Prawo spółdzielcze. Ciekawe, czy inne spółdzielnie też tak “załatwiają” swoich członków? –> Na Fb powstaje grupa “działki niczyje? zajmująca się tą podejrzaną strategią. https://www.facebook.com/groups/aneksja/

 5. Emma102

  Doktor Jankowski ( nasz ulubieniec), to człowiek bywały na walnych zgromadzeniach w MSM Energetyka – wiadomo spółdzielczy moloch i jest czego pilnować. W ostatnich latach gromkim głosem przekonywał na spędach ciemne masy, że tylko spółdzielcze lokatorskie jest najlepsze i żadne inne prawo do lokalu. Żadne inne, ponieważ po 2007 roku w nowo postawionych budynkach – systemem deweloperskim, ustawowo może być tylko odrębna własność mieszkań ( łącznie z gruntem), czyli pełne wyłączenie z majątku spółdzielni, a zarządca ( spółdzielczy lub inny ) jedynie na zlecenie. Troskliwy dr Jankowski bardzo ubolewał nad faktem, iż od 2009 roku nie powstało w naszym kraju ani jedno mieszkanie typu lokatorskiego, bo nie było państwowych ani żadnych dotacji (!!!) Jak można było do tego dopuścić ? To przecież zagłada dla spółdzielców (!) etc. No jasne, że program „mieszkania na wynajem” to ogromna szansa i NIE WOLNO JEJ ZMARNOWAĆ, takie miliardy mogą się już nie powtórzyć … i z czego będą żyli ludzie przyzwyczajeni do luksusów – tacy jak dr Jankowski i cała chmara innych krwiopijców spółdzielczego systemu !!!

  • Kija

   Mogą żyć z zarządzania wspólnotami powołanymi w spółdzielczych budynkach. Przecież spółdzielnie już zarządzają wspólnotami. Ale to im nie pasuje bo przy wspólnotach nie ma wspólnego wora, z którego można czerpać bez kontroli. Każda wspólnota ma oddzielny rachunek bankowy i trzeba się z nią rozliczyć z każdej złotówki jaka trafiła na to konto.
   Największym zmartwieniem naszych spółdzielczych bossów jest to, że topnieje ilość mieszkań, które są własnością spółdzielni, bo od 2007r spółdzielnie nie mogą już ustanawiać spółdzielczego własnościowego prawa do lokali, a te lokale, które przed 2007r uzyskały taki status mogą być przekształcane w odrębną własność. Każde takie przekształcenie powoduje, że lokal przestaje być własnością spółdzielni i staje się własnością spółdzielcy.
   Na dodatek jeszcze nie buduje się lokali ze spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu, bo takie lokale powstają z przeważającym udziałem środków budżetowych a od dawna takich dotacji nie było. Zagrożenie w tych lokalach jest takie, że żeby je uwięzić w spółdzielniach zostaną utrudnione warunki przekształcania tych lokali w odrębną własność. Ludzie zapłacą część kosztów a mieszkanie będzie własnością spółdzielni. Wspólny wór znów urośnie i będzie jak do tej pory. I to jest interes jaki napędza energię Jankowskiego i reszty spółdzielczych magnatów.

   • Wirus

    A najbardziej ich korci wizja 20% „napiwku” od miliardów wpompowanych w budowę lokatorskiej lipy bo tego co będzie za 20 lat jak się okpieni połapią, to oni może już nie dożyją.

 6. Emma102

  Moje vademecum ad. nowelizacji usm:
  Jednolity tekst ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz U poz. 1222 z 17-10-2013 r.)
  ——————————————————-
  / Ostatnia / Nowelizacja usm – ustawa z 27-07-2012 r. (Dz. U. poz. 989) – dostosowanie do wyroków TK
  Nowelizacja uchyla przepisy umożliwiające spółdzielniom, które wybudowały na cudzym gruncie budynki, nabycie własności tych nieruchomości, na zasadach odmiennych od tych wynikających z Kodeksu cywilnego.
  ——————————————————-
  Nowelizacja usm i innych ustaw z 18-12-2009 r (Dz. U. Nr 223, poz. 1779)
  -Przywrócenie zasad uwłaszczenia skasowanych przez TK
  -Zakaz zarabiania spółdzielni na spółdzielcach, a zwłaszcza przy przenoszeniu własności.

  Nowelizacja usm z 24-09-2009 r. (Dz.U. 202/2009 poz. 1550). Korekta art.4 po orzeczeniu TK z 15-07-2009
  ——————————————————-
  Nowelizacja ustawy o sp. mieszkaniowych i in. ustaw z 14-06-2007 r. (Dz.U. 125/2007 poz. 873)
  – Przywrócenie normalnych zasad uwłaszczenia;
  – Przywrócenie zakazu ustanawiania spółdzielczego prawa własnościowego (!!!)
  – Przywrócenie ułatwień przy podziale spółdzielni;
  – Wprowadzenie kar za działanie przeciw spółdzielcom i za łamanie ustawy.
  ——————————————————-
  Nowelizacja usm z 03-06-2005 r. (Dz.U. nr 122, poz. 1024).
  Przywrócenie przez SLD 50% opłaty – mimo decyzji TK – za zamianę prawa spółdzielczego lokatorskiego na spółdzielcze własnościowe
  ——————————————————-

  Nowelizacja usm z 19-12-2002 r. (Dz.U. 119/2003, poz.1116)
  Ekipa SLD: – przywraca ustanawianie spółdzielczego prawa własnościowego;
  – wiąże przeniesienie własności mieszkania z wpłatą opartą na wartości rynkowej mieszkania, a nie z faktycznie poniesionymi kosztami budowy;
  – likwiduje ułatwienie podziału spółdzielni(wycofanie art. 29 (art.108a P.S.)
  ——————————————————-
  Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych z dnia 15 grudnia 2000 r. (Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 27)
  -uwłaszczenie spółdzielców na żądanie
  -zakaz ustanawiania spółdzielczego prawa własnościowego
  -ułatwienie podziału spółdzielni
  _______________________________________________________
  Prawo Spółdzielcze USTAWA z dnia 16 września 1982 r. Dz.U. 1982 Nr 30 poz. 210
  ——————————————————-
  Komunistyczna ustawa likwidująca własność w spółdzielniach i ustanawiająca tzw. ograniczone prawo rzeczowe z dnia 17-02-1961 (Dz.U. z 1961 nr 12 poz. 61) – utworzony w czasie PRL twór przetrwał do dzisiaj, mimo że sama ustawa już nie istnieje .
  ————————————————————————————————————–

 7. MacEloe

  PiS nowelą z 2007 roku zlikwidował możliwość budowania mieszkań o statusie “spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu” (poczytajcie w UoSM jakie niesie zagrożenia), czym doprowadził do “białej gorączki” lobby prezesowskie. Takiego curiosum prawnego jakim jest to prawo NIE MA W CAŁYM CYWILIZOWANYM ŚWIECIE. Teraz chce się “rakiem” z tego wycofać? Nie pojmuje jakie tym sposobem otworzy pole do przekrętów w ramach tego programu “Mieszkanie+”? I niejaki Kłodziński, który przez cale lata robił wszystko co tylko możliwe, aby uniemożliwić członkom MSM “Energetyka” w W-wie wyodrębnienie własności mieszkania, do spółki z drugim takim samym cwaniakiem Półrolniczakiem, będą “szkolić” innych preziów jak już nie tylko oszwabić członkow SM, ale również Skarb Państwa. Patronat niby ministra, a w rzeczywistości v-ministra Smolińskiego,związanego z “lobby prezesowskim” jest wręcz NIEPRZYZWOITOŚCIĄ.
  PiS-ie DOKĄD TY IDZIESZ ??
  Przecież “wchodzisz w buty” i PO i SLD.

  • Warna

   Minister Smoliński też lubi garnitury od Armaniego. Tak wynika z jego udziału w pracach Komisji Nadzwyczajnej, która w minionej kadencji schowała do zamrażarki sejmowej procedowaną ustawę spółdzielczą. Takich w PiS-ie jest więcej. Więc się módlcie, żeby Bóg dał zdrowie Kaczyńskiemu, bo utrzymanie dyscypliny wśród swoich i całej reszty jest nie lada wyzwaniem.

 8. Anna

  Czy przyszło Wam do głowy, że takie bankiety urządzane przez spółdzielczych baronów w garniturach od Armaniego członkowie spółdzielni pokrywają dodatkowo, czyli oddzielnie od składki, którą płacą na utrzymanie Krajowej Rady Spółdzielczej i Związków Rewizyjnych, w których są zrzeszone spółdzielnie?

Dodaj komentarz