AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Zarząd OKRADAŁ mieszkańców!

Z zaprzyjaźnionej strony https://www.grupaskarpa.pl/

JEST WYROK SĄDU – DRUZGOCĄCY DLA ZARZĄDU KSM NA SKARPIE

“Szanowni Spółdzielcy i Mieszkańcy KSM Na Skarpie

W dniu dzisiejszym tj. w dniu 7 czerwca 2017r. w wydziale apelacyjnym Sądu Okręgowego w Koszalinie (sygn. akt. VII Ca 228/17) zapadł prawomocny wyrok z powództwa cywilnego członka spółdzielni reprezentowanego przez naszego lidera Macieja Tkaczyka przeciwko spółdzielni KSM Na Skarpie. Powództwo to dotyczyło bezprawnego rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania poprzez ponoszenie przez mieszkańców wygórowanych zaliczek na c.o.. W latach 2005-2013 Zarząd KSM Na Skarpie bez umocowania prawnego doliczał do opłat za c.o. pozaustawowe koszty w tym swoje wynagrodzenie (co zresztą przez lata ukrywał przed spółdzielcami).

Kwota ta jest niebagatelna bo sięga prawie 4 mln złotych.

Po ponad czterech latach batalii sądowych, tysiącach stron akt, kilkunastu rozpraw sądowych w dwóch instancjach poprzedzonych licznymi pismami procesowymi nareszcie jest PRAWOMOCNY wyrok Sądu:

nakazujący spółdzielni KSM Na Skarpie w Koszalinie zwrot członkowi spółdzielni nienależnie pobranych należności za dostawę ciepła za lata 2010-2011 w kwocie ponad 1 100zł wraz z ustawowymi odsetkami oraz zwrot kosztów postępowania.

TYM SAMYM ZARZĄD NIE MIAŁ PODSTAW PRAWNYCH DO POBIERANIA WYGÓROWANYCH OPŁAT ZA CENTRALNE OGRZEWANIE

W wyniku prawomocnego wyroku, otwiera się dla wszystkich mieszkańców nowa furtka do dochodzenia swoich roszczeń. Na podstawie niniejszego rozstrzygnięcia można będzie domagać się od zarządu KSM Na Skarpie zwrotu niesłusznie pobranych kwot za dostawę ciepła za lata 2005-2013. W wielu przypadkach mogą one dochodzić nawet do paru tysięcy złotych, więc jest o co walczyć. Tym bardziej, że obecnie mając korzystne rozstrzygnięcie sądowe w tym zakresie Zarząd winien zwrócić mieszkańcom to co bezpodstawnie pobrał. W przeciwnym razie w tym zagadnieniu każdy radca prawny bez cienia wątpliwości będzie chciał poprowadzić taką sprawę, która powinna już być tylko formalnością. Sam wyrok wystawia konkretne świadectwo Zarządowi oraz jego uczciwości.

Członkowie Grupy Skarpa konsekwentnie przez lata realizują założone plany mające na celu przede wszystkim doprowadzenie do transparentnego rozliczenia ponoszonych opłat. Zarządowi i najbardziej aktywnym „pupilkom zarządu-byłym członkom Rady Nadzorczej”  nie jest to na rękę. Wszelkimi sposobami próbują pozbyć się niewygodnych dla siebie 6-ciu obecnych członków Rady Nadzorczej (Barbarę Bielec, Joannę Korszańską, Artura Klonowskiego, Michała Lisika, Macieja Tkaczyka i Marcina Zalewskiego).

W tegorocznych Walnych Zgromadzeniach Zarząd obawiając się iż Rada Nadzorcza składająca się obecnie z 6 członków rozliczy go za bezpodstawne naliczanie wygórowanych opłat wniósł do porządku obrad dwa punkty zmierzające do pozbycia się członków Rady Nadzorczej: poprzez indywidualne ich odwołanie oraz poprzez zmianę Statutu zakończającego kadencję członkom Rady Nadzorczej.

Po dzisiejszym wyroku wiadomo jest, że to Zarząd przez lata nas okłamywał. Przyjdźmy na Walne Zgromadzenia i sprzeciwmy się bezprawnym zmianom Statutu i odwołaniu członków Rady Nadzorczej. Nie udzielajmy za to absolutorium członkom Zarządu –i poprzez uprawnienia jakie posiada Walne Zgromadzenie odwołajmy ich z Zarządu spółdzielni. Już raz to Państwo uczynili!!! Stanisław Górawski musiał odejść. Nastał okres aby powtórzyć to co udało się tak niedawno. W jedności mieszkańców a nie w poplecznikach Zarządu siła.

Zespół Grupy Skarpa”

****************************************

Komentarz:

Jolka pisze:

No i pięknie. Młyny sprawiedliwości mielą powoli ale jednak. Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą! Oni przez wiele lat bogacili się nie pracą ale łamaniem prawa teraz kolej na nas SPÓŁDZIELCÓW – sprawiedliwości stało się się zadość! BRAWO GRUPA SKARPA! Pewnie niewielu wierzyło, że Macie i Mieliście rację. Nareszcie!!!!!! Ciekawe co na to ten bezwolny w rękach radczyni Zarząd. A tak jej ufali…………………..

************************************************

10 Responses to “Zarząd OKRADAŁ mieszkańców!

 1. Marcus

  BARDZO UPRZEJMIE INFORMUJĘ WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW WITRYNY, ŻE NIE DOPUSZCZĘ DO UŻYWANIA JEJ JAKO MIEJSCA OSOBISTYCH “wycieczek” I OSOBISTYCH, WZAJEMNYCH ATAKÓW.
  TEGO TYPU KOMENTARZE BĘDĄ Z NIEJ BEZWZGLĘDNIE USUWANE.

 2. Endriu

  Z opisu wynika, że zawyżano opłaty nie za samo ogrzewanie, a szczwanie i skrycie zarząd do tych opłat doliczał koszty obsługi. W tym koszty osobowe administracji, które tym procederem dublowano w ogólnej stawce.
  Paskudny numer. Bowiem koszty osobowe ponoszą wszyscy mieszkańcy pod ogólnie brzmiącym tytułem – eksploatacja.
  W onej eksploatacji oczywiście koszty osobowe sm nie wyszczególnione kwotowo.
  Proceder z dublowaniem opłat stosowany w polskojęzycznych Sm także przy innych okazjach. Okazja czyni złodziejstwo.

  Zatem po wyroku na rzecz wytrwałego spółdzielcy inni mogą dochodzić zwrotu bezprawnie pobranych a zdublowanych nadpłat.

  W Białymstoku znacznie wcześniej spółdzielcy wygrali proces o zawyżane opłaty za samo ogrzewanie.

  Gratulacje aktywnym skarbom z koszalińskiej skarpy.

 3. Petarda

  Koleżanki i Koledzy – BRAWO!

  • TEMIDA

   Na walnych już lecą uchwały zmieniające statuty. Celem ich jest wprowadzenie do statutów zapisów, że mieszkania w nowo wybudowanych budynkach będą sprzedawane bez przetargów i, że o zasadach sprzedaży będzie decydowała rada nadzorcza. U mnie też była.

   U Gawrona na walnym zmian w statucie przyszedł pilnować osobiście Jankowski. Ale mu się nie powiodło, bo na walne przybyło 20 rozumnych spółdzielców i udało im się przekonać walne, żeby uchwały zmian w statucie odłożyć. Żołnierze prezesa wrzeszczeli na nich i ich obrażali ich. Jakieś rozwścieczone stare próchno uderzyło nawet sąsiadkę Toniego. Toni powiedział mi wczoraj, że przekroczył górną granicę lęku i już się ich nie boi, co mnie bardzo ucieszyło.

   Ps. Nawet nie wiecie ile wściekłych spojrzeń emitowanych jest w moją stronę na osiedlu. Ale też się ich nie boję.

   • Petarda

    P. J. Jankowski SLD, ZRSMRP – złodziej ma szczęście, że mnie nie było na tym WZ.
    Proszę Państwa, ten podły “chuligan”, manipulant, cwaniak, miał czelność zakpić ze mnie.
    Poskarżyłam się mu na mojego pracownika P. Romana Przedwojskiego Prezesa Zarządu SM “Jaroty”, że przez 11 lat, celowo nie przeniósł własności zg. z ust. z 2000 r. I ten w/w odparł “Jak to przecież powinien to zrobić zg. z ust. z 2007 r.”
    NIC NIE ZROBIŁ.
    Och! P. J. J. zrobił, “gębę” wycierał na I Konferencji w sejmie o SM “Jasna” i rodzinę P. L. Staroń

    Nie wszyscy oni tacy wieczni!
    Pamiętacie kolegów “dwóch orłów”?
    P. Ajchlera, P. Gosa, P. Kalisza, P. Komorowskiego ( WSI, pro civili i spółka )
    NIEDŁUGO ZROBIMY PA, PA, ZŁODZIEJOWI DÓBR INTELEKTUALNYCH – ukradł pracę doktorską kobiecie!
    Żadnej kary, podobnie jak jego kolega P. R. Przedwojski SM “Jaroty” w Olsztynie.
    Ten uprowadził ponad 8 mln. zł. premii ze zdychającego budżetu na lichwiarskich pożyczkach.
    Trzech policjantów, prokuratura, sąd – pięknie sprawę “zamietli pod dywan”.
    Nie pomógł pozorowany pościg oskarżyciela posiłkowego i P. L. Staroń.

 4. Amon Sola

  Gratulacje! Sposób naliczania czynszu to najskrytsza tajemnica wszystkich nieuczciwych zarządów!

  • Anastazja

   Gratulacje za wytrwałość i za rezultat! Szkoda tylko, że niesłusznie naliczone kwoty oddawać będzie spółdzielnia, a nie członkowie zarządu KSM “Na Skarpie” w Koszalinie z własnego majątku. I co na to lustratorzy prześwietlający tę spółdzielnię za lata 2005-13?

   • Petarda

    Anastazjo, lustratorów nie ma.
    I nie ma kontroli w SM, bo czy lustrację na zamówienie prezesa u prezesa, można nazwać uczciwą? Fikcją jest kontrola Rad Nadzorczych, Biegłych Rewidentów, NIK od 94 r. nie ma nic do gadania.

    A koszą za te “buble lustracje”, ponad 30 tys. zł. Naszą małą spółdzielnię “Jasna”, chcieli “orżnąć” na ponad 20 tys. zł. Już za ten brak znajomości Prawa Spółdzielczego P. J. Jankowski powinien być przepędzony na “zbity pysk” ( jak P. L. Staroń z KN NPS przez P. Grupińskiego ) z funkcji, bo każde dziecko wie, że spółdzielnia, która się likwiduje do roku nie podlega lustracji. Wstyd!
    I ten złodziej dóbr intelektualnych, zły człowiek, manipulant, dowodzi drugim co do wielkości majątkiem w kraju ( ukradł kobiecie pracę doktorską ) P. Jerzy Jankowski SLD, ZRSMRP facet z całkowitą amnezją, który nie pamięta, ile zarabia ( i kocha swoją żonę i jej ufa ) – potrafił do kamer bez wstydu, bo wszystko mu wolno?
    Pamiętaj, przez niego i podobnych “gangsterów na spółdzielcach polskich” przez brak lustracji – SM bankrutują! Niemieckie korporacje w pogotowiu!
    Zbankrutować i przejąć jak mówił “drugi orzeł” SB-ek, tw, kapuś – bodajże 23.05.13 r. na KN NPS w sejmie.
    Trybunału Stanu dla kanalii nie będzie bo “banda czworga” ma w planie tanie budowanie.
    Swojacy deweloperzy, prezesi i spółka muszą się nachapać kasy ze zdychającego budżetu na pożyczkach u światowej lichwy.
    W czasie ok. 10 lat otrzymają bez ustawy spółdzielczej, kontroli państwa, uczciwej lustracji, bez eliminacji przestępców w togach – darmowe koryto ok. 5 mld. zł.
    PRACA LUSTRATORA, POWINNA BYĆ POD CAŁKOWITĄ KONTROLĄ PAŃSTWA Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ MAJĄTKOWĄ I KARNĄ. Zakończyć raz na zawsze rozdawnictwo krwawicy ludzkiej z podatków dla mafii spółdzielczej.

Dodaj komentarz