AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

FAŁSZYWA “inwestycja” !!

KOGO chce “skroić” SM “Bródno”?

SM “Bródno” chce budować bloki na nieruchomości nie należącej do niej i co do której nie ma też ustanowionego prawa użytkowania wieczystego !!

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno prezentuje na swojej stronie internetowej inwestycję o jakże oryginalnej nazwie – Centrum Bródno. Pomysł stworzenia bloków mieszkalnych przy ul. Kondratowicza 27, vis a vis Parku Bródnowskiego, sięga ubiegłego roku. Wówczas mieszkańcy oprotestowali pierwsze kroki spółdzielni, czyli wycinkę drzew pod miejsca parkingowe przy Kondratowicza i Rohatyńskiej. Czy ponowne podejście SM Bródno do inwestycji tym razem się uda?

Ubiegły rok nie był przychylny dla pomysłu Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Urzędnicy nie wydali pozwolenia na budowę nowych bloków przy Kondratowicza 27. To jednak nie zniechęciło spółdzielni, która naniosła na projekt poprawki i ponownie złożyła wniosek o budowę.

Centrum Bródno

Nowy projekt, który widnieje na stronie SM Bródno zakłada stworzenie dwóch, a nie jak było wcześniej 3, bloków. W wysokokondygnacyjnych budynkach zaplanowano 69 mieszkań zamiast 81. Parter przeznaczony został na 10 lokali usługowych. Ponadto inwestycja wyposażona będzie w plac zabaw i obowiązkowe dla właścicieli mieszkań miejsca parkingowe.

SM Bródno

Aktualnie SM Bródno czeka na wydanie pozwolenia na budowę, jednak jego otrzymanie wydaje się mało prawdopodobne z bardzo prostej przyczyny. Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno nie ma podpisanej umowy wieczystego użytkowania tego terenu, co więcej umowa, na którą SM Bródno powołuje się, została podpisana przez osoby nieuprawnione, nie posiadające umocowania w KRS spółdzielni.

Fałszywe oświadczenie i brak pełnomocnictwa

Wszystko rozegrało się w roku 1997, gdy przedstawiciele SM Bródno – Monika Gołębiowska i Leszek Jaremkiewicz podpisali umowę z przedstawicielką Gminy Warszawa Targówek – Marią Szewczyk, nieposiadającą pełnomocnictwa do decydowania o czymkolwiek. Co więcej, okazało się i zostało udokumentowane sądownie, rzekomi przedstawiciele SM Bródno w rzeczywistości nimi nie byli. W efekcie mienie i majątek znacznej wartości stanowiące własność publiczną miasta stołecznego Warszawa przekazane zostało bezprawnie.

Czy ten rok okaże się przychylniejszy dla pomysłów SM Bródno?

Jolanta Karczmarczyk”

Źródło: http://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2018/02/26/centrum-brodno/

2 Responses to “FAŁSZYWA “inwestycja” !!

 1. Czarek Meszyński

  Sprawa jest poważna, jeżeli SM Bródno nie ma tytułu prawnego do gruntu to nie powinna przystąpić do budowy. Spółdzielnie mieszkaniowe mogą budować tylko i wyłącznie na wyodrębnioną własność lub lokatorskie.
  Kogo chce skroić SM Bródno? Jak nie zostanie uregulowany grunt to akty notarialne będą zawarte z wadą prawną a kupujący nabici w butelkę.

  • Petarda

   Czyli, nic się nie zmieniło.
   Nowy geszeft, czyj grunt – tego mieszkanie.

   Kupiłam za własne pieniądze w SM “Jaroty” w Olsztynie powietrze.
   ( Lokal o statusie własnościowe spółdzielcze ).
   10 lat walczyłam o uwłaszczenie, płacąc w tym czasie 36 tys. zł. na utrzymanie spółdzielni.
   Oprawcom o to chodzi.
   Nie pomogła skarga na Prezesów Zarządu SM “Jaroty” do złodzieja dóbr intelektualnych P. J. Jankowskiego.
   On najwyższy lustrator SMRP, takie sprawy ma w głębokim poważaniu.
   A “pomoc” b. gwiazdy PO, okazała się fikcją.
   Ustawy procedują dla swojaków?
   Selekcjonerka “temu pomogę, a temu won” – sprawa Marysi Pawelec 7 lat “gnije” w jej biurku, sama uwłaszczona przez Prezesa Zarządu SM “Pojezierze” w Olsztynie jak mówi w spocie reklamowym w/w “Przekazane na mocy ustawy uwłaszczeniowej. Podpisane aktem notarialnym.”

   Dlaczego PiS nie chce uwłaszczenia – Z USTAWY?
   Bo zakończą się geszefty POPiS-u, członków Mafii WSI pro civili Komorowski i spółka oraz in. amatorów okradania, zaszczuwania, nieinformowania
   niewolników XXI w.

Dodaj komentarz