AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

HOMOSOVIETICUS w pełnej krasie.

SM “Hutnik” w Ostrowcu.

“Bohaterka” tylu naszych wpisów.

Ale czy to na pewno ona jest tą negatywną “bohaterką”, czy może raczej jej członkowie??

W zasadzie, to tytuł jaki sam się nasuwa, gdy dowiaduje się człowiek o tym co od już długiego czasu dzieje się w tej SM, to

“REANIMOWANIE I PUDROWANIE TRUPA”.

Oto suche fakty:

W połowie lat 90-tych XX w. establishment Ostrowca, Huty “Ostrowiec” i Zw. Zaw. WBREW PRZEPISOM PRAWA, sprzedał ok. 3 tys. mieszkań zakładowych huty, maluteńkiej, wręcz mikroskopijnej SM o nazwie “Hutnik” za PONAD 18 MLN ZŁ. Te pieniądze na spłatę miały pochodzić od członków SM mieszkających w tych blokach. I LUDZIE TE PIENIĄDZE WPŁACILI !! Jednak na konto huty wpłynęła tylko taka ich część, że na wiosnę 2017 roku, zadłużenie SM wobec huty z tego tytułu wynosiło 14.671.039,28 zł .

Reszta “się rozpłynęła”.

Od jesieni 2016r konta SM były zajęte przez komornika, windykującego dług SM wobec huty “Ostrowiec”. Podobno z tego tytułu “zgarnął” ponad 5 mln zł. Jednocześnie okazało się również, że zadłużenie członków SM wobec niej Z TYTUŁU NIEPŁACONYCH opłat mieszkaniowych wynosi ponad 9 mln. W październiku 2017r  został ustanowiony zarządca sądowy dla SM. Nie nam oceniać przyczynę, ale zaraz potem wystąpił on do sądu o otwarcie nowej formy naprawienia stanu finansowo-gospodarczego zagrożonego przedsiębiorstwa poprzez umożliwienie zadłużonemu przedsiębiorstwu uniknięcia upadłości w postępowaniu sanacyjnym. I takie postępowanie sanacyjne wobec SM “Hutnik” zostało decyzją sądu otwarte 3-go października 2017r. Założeniem tego postępowania jest to, że mieszkający w SM spłacą to zadłużenie, poprzez podniesienie im stawki płaconej na FE od 1,5 do 2,0 zł za m2. SM “Hutnik” NIE POSIADA BOWIEM NIC, CO MOGŁA BY SPRZEDAĆ – ANI DZIAŁEK, ANI LOKALI UŻYTKOWYCH CZY PAWILONÓW. Jest tylko “sypialnią”.

Już wyżej napisałem, że komornik z kont SM “ściągnął” 5 mln zł. WIĘC O TĄ KWOTĘ POWINIE SIĘ ZMNIEJSZYĆ DŁUG SM. Jest dokładnie ODWROTNIE – łączny dług SM wobec huty i dostawców mediów przekracza w chwili obecnej, jak podaje prezes zarządu tej SM, 18 mln. Świadczy to o tym, że ta SM GENERUJE OLBRZYMIE KOSZTY SWOJEGO ISTNIENIA. I trudno się temu dziwić – przecież de facto NIĄ DALEJ RZĄDZĄ TE SAME OSOBY, które doprowadziły do tego stanu rzeczy, LUB BARDZO BLISKIE IM OSOBY, lub osoby KTÓRE “sprzedawały” te mieszkania tej SM.

Jednym słowem –

W OSTROWCU PANUJE ZMOWA MILCZENIA W TYM TEMACIE, ZWIĄZANA Z OSOBAMI NA BARDZO WYSOKICH STANOWISKACH W TYM MIEŚCIE ( chyba nie tylko) i w SM.

Nie od rzeczy będzie wzmianka o tym, że I-szy prezes zarządu tej maleńkiej wtedy SM “Hutnik”, skazany prawomocnie przez sąd na karę bezwzględnego więzienia za udowodnione mu przekręty w 1-ej fazie istnienia tej SM i “zakupywania” od huty tych mieszkań, ANI JEDNEGO DNIA NIE SPĘDZIŁ W WIĘZIENIU. A wszyscy wiedzą gdzie jest i co robi. Co jest tego przyczyną nasuwa się samo.

Tyle “suche”fakty. A teraz o “otoczce” społecznej tej sprawy.

TO NIE JEST MAŁA SM. To jest kilka tysięcy członków i jeszcze więcej osób mieszkających w niej. I te osoby tak jakby w ogóle nie rozumiały w jakim są położeniu. One zachowują się tak, jakby nikt im nic nie mógł zrobić, choćby nawet nie płaciły opłat należnych SM. Rozmowa z nimi jest bardzo trudna, bo cały czas sprawiają wrażenie jakby wierzyły w to, że “przyjdzie I-szy sekretarz i zrobi porządek”. Dodatkowo, gdy próbuje się im uświadomić to ich położenie, aby móc im pomóc TO REAGUJĄ AGRESJĄ wobec takiej osoby. Najwięcej, bo ok. 200 osób udało się zebrać, na manifestacji, gdy groziło im, że ten dług SM wykupią “czyściciele kamienic i bloków”. TO BYŁ JEDEN JEDYNY RAZ. W innych przypadkach łączna liczba przychodzących na Walne, czy na zwoływane zebrania informacyjne wynosi łącznie ok. 100 osób. BIERNYCH I NASTROJONYCH tylko ROSZCZENIOWO osób. Co rozsądniejsi, gdy jest taka możliwość, wychodzą z SM tworząc WM. Polna 3 i 3A, zrobiły już to dawno, a ostatnio zrobiły to dwa kolejne bloki i w kwietniu i maja mają być dwa kolejne. Tym samym ten dług do spłacenia rozłoży się na mniejszą liczbę osób zobowiązanych do jego spłaty. Bloki i infrastruktura im towarzysząca ma już dawno “lata swojej świetności” za sobą i zaczyna się “sypać” (niektóre budynki są ponad stuletnie). Bloki wymagają termomodernizacji, a niektóre wręcz poważniejszych remontów (szczególnie dachów). Tymczasem w tym roku na całą SM “Hutnik” budżet remontowy wyniesie on ok. 400 tys. zł! Na tak dużą spółdzielnię, zarządzającą kilkudziesięcioma budynkami, to przysłowiowa kropla. Dla zobrazowania świadomości tych ludzi podam, że tymczasem “NAJWAŻNIEJSZYM” problemem dla nich są: Mikołajki dla dzieci, Dzień Seniora , czy rodzinne festyny w parku i to te tematy stanowią kanwę zebrań organizowanych dla zapoznania ich z stanem SM.

Dziwne jest dla mnie postępowanie władz Ostrowca, ponieważ potęgujące się zadłużenie SM “Hutnik” wobec spółek miejskich dostarczajacych media dla tej SM, przekraczające obecnie 5 mln zł, MOŻE W KRÓTKIM CZASIE DOPROWADZIĆ DO BANKRUCTWA TYCH SPÓŁEK!!

Mam poważne obawy (a w zasadzie pewność, że nie) czy ten program sanacyjny się powiedzie, a wtedy z uwagi na to, że w SM nie ma i nie będzie środków na ogłoszenie upadłości likwidacyjnej, pozostanie tylko WYKREŚLENIE SM Z LISTY PRZEDSIĘBIORSTW W KRS,  a wtedy całość majątku SM stanie się MIENIEM KOMUNALNYM.

**************************************************

Ten wpis ma zasadzie tylko jeden cel – UŚWIADOMIENIE CZŁONKOM SM JAK KOŃCZY SIĘ BRAK DBAŁOŚCI O WŁASNY MAJĄTEK !!

 

3 Responses to “HOMOSOVIETICUS w pełnej krasie.

 1. Petarda

  A na jaki grom kontrola z zewnątrz?
  Tak się oprawcy ustawili, że nie patrząc na pierwsze pomysły założycieli – ZLIKWIDOWALI LUSTRACJE i kontrolę właściciela nad swoim pracownikiem.

  POZOSTAWILI NAS SAMYCH, SKORUMPOWALI NAJWYŻSZE WŁADZE I WYMIAR NIESPRAWIEDLIWOŚCI.
  Spółdzielcę obdarli z godności, okradli, zaszczuli, sponiewierali, a P. Andrzeja Pawelca – zabili.
  Nigdy się nie pogodził z faktem, że kanalie zmuszają go do spłaty kredytu, którego nigdy nie brał.

  Ta, która nie zrobiła ani jednego wpisu w naszej witrynie przez prawie 8 lat. “W GLORII” trzynasty rok.
  Zajęta kupowaniem mieszkań od tych spółdzielców, którym pomagała? Kto chciałby kupić mieszkanie w Olsztynie 74 m2 za 190 tys. zł.?
  Ta sama notariusz, odmówiła stanąć do aktu uwłaszczenia zg. z ust. z 15.12.2000 r. – bo jeszcze chce popracować na tym terenie.

  http://temidacontrasm.info/lustracji-nie-bylo-i-nie-bedzie/

 2. Norbert

  Wyszli i założyli wspólnoty. A co z hipoteką łączną ? Ich wierzyciele mają ten dług bez zabezpieczenia ?

  Jeżeli by tak było, że bezkarnie dzisiaj można się wyodrębnić…i zrezygnować z członkostwa. Nie ma się co dziwić, że nikt się nie przejmuje. Przecież ten dług spłaci kto inny. Tylko kto ?

Dodaj komentarz