AGORA członków polskich SM ( i nie tylko)

Sąd Najwyższy do kasacji!

Sędzia okradł staruszkę, Sąd Najwyższy go uniewinnił. „Był roztargniony”

http://www.tvp.info/36087365/sedzia-okradl-staruszke-sad-najwyzszy-go-uniewinnil-byl-roztargniony

https://temidacontrasm.info/czterech-na-jednego/comment-page-1/#comment-9052

********************************

Sąd Najwyższy DOBITNIE pokazał i tej staruszce i nam wszystkim “miejsce w szeregu” !!

Pokazał DOBITNIE KIM JESTEŚMY DLA TEJ KASTY i czym jest dla niej sprawiedliwość !!

Wyrok SN pozostaje w JASKRAWEJ sprzeczności z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Łodzi (I instancji), który stwierdził, że sędzia utracił na zawsze moralne prawo do oceniania tego rodzaju uczynków, jakich się sam dopuścił.

 

13 Responses to “Sąd Najwyższy do kasacji!

 1. Tom

  Chyba nie tylko sąd najwyższy jest do kasacji. Wszystkie sądy i prokuratura. Otóż przykład jak 69-latek “gwałtownie wtargnął na przejście dla pieszych”. Przypominam, że kierowca ma obowiązek nie tylko ustąpić pieszemu na przejściu ale też zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia. Jak więc mógł taki starszy człowiek wtargnąć na przejście? A jednak prokuratura i sąd uznały, że sam był sobie winny.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23086796,dzialacz-pis-smiertelnie-potracil-czlowieka-na-przejsciu-dla.html
  To już nie chodzi o 50 zł wzięte świadomie czy z roztargnienia, ale o życie ludzkie przecież.

 2. Zbychu

  CZY KAŻDEMU OBYWATELOWI TEGO KRAJU POWINNA SIĘ ZAŚWIECIĆ CZERWONA LAMPKA CHCĄCEMU ODDAĆ GŁOS NA CZŁONKA ORGANU SPÓŁDZIELNI STARTUJĄCEMU W WYBORACH?????

  Zatrzymanie prezydenta miasta Tarnobrzega przez CBA – BYŁEGO CZŁONKA RADY NADZORCZEJ Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu , powinna dać do myślenia wszystkim obywatelom tego Kraju , chcącym oddać głos w wyborach powszechnych – CZY WARTO ???
  W 2017 roku Sąd Apelacyjny w Rzeszowie jednoznacznie zarzucił Sądowi okręgowemu w Tarnobrzegu
  (składowi orzekającemu) rażącą obrazę przepisów prawa – słusznie – bo nie do przyjęcia jest dla osoby która ukończyła szkołę podstawową , brak podstawowych zasad matematycznych(umiejętności :dodawania i odejmowania) – elementarnych i podstawowych umiejętności matematycznych, które to posiadają dzieci kończące szkołę podstawową
  i nie do przyjęcia jest aby
  „ELITA NALEPIEJ WYKSZTAŁCONYCH LUDZI W TYM KRAJU” (jak mawiał słynny złotousty profesor występujący w mediach
  -o sędziach) miała takie elementarne braki w wykształceniu.
  W szkole podstawowej osoba taka potocznie uważana byłaby
  za MATOŁA.

  To, że w Tarnobrzeskim Sądzie zapadł taki wyrok to nic nadzwyczajnego , bo nieoficjalnie mówi się w mieście
  o szczególnej ochronie Spółdzielni Mieszkaniowych, członków zasiadających w organach tych spółdzielni.

  Radcy Prawni zatrudnieni w Spółdzielni, czy też adwokaci wykonujący usługi prawnicze mogą bezkarnie na Sali rozpraw KŁAMAĆ, pozostawać w Sali Sadowej z Sędzią i prowadzić rozmowy po opuszczeniu Sali przez osobę będącą w sporze ze Spółdzielnią, a Sędzia pisze protokół pisemny tak jak chce – ba nawet nie zapisuje ważnych wypowiedzi takich osób.
  Ba , co więcej adwokaci współpracujący z tutejsza Prokuraturą jednocześnie wykonują usługi prawnicze dla Spółdzielni.
  Tutejsi Policjanci z tutejszej Komendy uczestniczą w Walnych Zgromadzeniach Członków na zaproszenie Prezesów (zarządów)spółdzielni).

  Powszechnie wiadomo, że jednym z odsuniętych Członków Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej przez SA w Rzeszowie był właśnie „prezydencik”, który pobierał diety ,dodajmy bez podstawie przez około dwa lata – wybranego na kadencję 2015 – 2018.
  Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy lokalne media – miesięczne wynagrodzenie członka Rady Nadzorczej to kwota od 1000 do 1800 zł, w zależności od pełnionego stanowiska. Licząc tylko po 1000 zł, przez 24 miesiące uzbierała się okrągła sumka wynosząca 216 tys. zł.

  CZY nieprawidłowo wybrani członkowie rady nadzorczej sami dokonali zwrotu pieniędzy???

  KTO RZĄDZI W TARNOBRZEGU ???
  „I na koniec rzeczywista tarnobrzeska szara eminencja, czyli osoba najczęściej wymieniana w naszej ulicznej sondzie. Jest nią prezes spółdzielni mieszkaniowej L. Zajmuje odpowiednie stanowisko i na pewno jest wpływowy, a sama spółdzielnia to jeden z większych pracodawców w mieście. L. był wśród tych, którym obecny prezydent zawdzięcza wybór. Jednak zachował wpływ na prezydenta Grzegorza Kiełba. Mówi się wręcz, że prezydent Kiełb je z ręki Lenardowi i na mrugnięcie okiem załatwia wszystko, czego ten potrzebuje. W obecnej sytuacji obaj panowie są wręcz skazani na siebie. Kiełb bez wsparcia L. nie będzie miał drugiej kadencji, a L. może sterować sprawami miasta bez wystawiania się na ataki i bez ponoszenia odpowiedzialności. Więc szykuje się walka o władzę w mieście z jednej strony obecny prezydent i szara eminencja ”.

  Powszechnie wiadomo, że także inni prezesi spółdzielni mieszkaniowych w tym mieście maja takie same nieograniczone możliwości – są pod szczególną ochroną tutejszych instytucji (o których mowa wyżej) -I MOGĄ WSZYSTKO – SĄ BEZKARNI !!!!!

  MIASTO Tarnobrzeg nie ma szczęścia do prezydentów – poprzedni także była Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej
  W Tarnobrzegu (czytaj; o artykułach spożywczych za 400 zł / dziennie zakupionych do urzędu miasta, oponach do samochodów służbowych o wymiarach których nie miały samochody służbowe, służbowe buty na wysokich obcasach itd..)

  CZY WARTO WYBIERAĆ TAKICH LUDZI ?????

  • Kija

   Kiedy pojawia się do załatwienia grubszy problem poważny odsetek naszego społeczeństwa nosa z domu nie wystawi bez zaklepania znajomości. Najpierw rekonesans polegający na tym, że najbliższe otoczenie molestowane jest pytaniem: nie masz tam znajomego? Jak już się okaże, że znajomy znajomego ma w odpowiednim miejscu znajomego, ruszają do dzieła. Jeśli problem zostanie pozytywnie rozwiązany, to oczywiście należy się odwdzięczyć. I tak rośnie w naszym kraju armia rozpuszczonych i nienasyconych, którzy nie kiwną służbowym palcem, jeśli nie dostaną nagrody za to, że raczyli się ruszyć. Najwyższy czas zresetować mózgi dawców i biorców, ponieważ trzeźwo myślący człowiek, który stroni od takich praktyk, nie jest w stanie niczego w tym kraju załatwić, bo nie jest swojakiem. W związku z tym na proporcjonalny do swoich osobistych walorów rozwój kariery zawodowej nie ma żadnych szans. Mają ją za to różne miernoty z wykastrowanym sumieniem, które im bardziej kiepskie tym chętniej wyciągają ręce po lewą kasę i mogą sypać groszem gdzie „trzeba”. Taki stan rzeczy zapala w Polsce zielone światło dla wszelkiej tandety

 3. Zbychu

  Jak donoszą media (wp.pl , onet) “prezydent Tarnobrzega
  został zatrzymany przez CBA (za przyjecie łapówki, na gorącym uczynku)
  i nic by z tego nie wynikało gdyby nie fakt,
  że był on wielokrotnie członkiem Rady Nadzorczej jednej
  z Tarnobrzeskich Spółdzielni (notabene nie dawno Sad Apelacyjny w Rzeszowie odspawał 9 członków tej Rady od stołków wybranych na trzecią kadencję – do trzech nie potrafili policzyć ludzie z wyższym wykształceniem.

  • Pajura

   Nie potrafili do trzech zliczyć? Zapewniam, że to błędna ocena. Dla wszystkich przyspawanych do stołka dodatkowe apanaże są zdecydowanie korzystniejszym źródłem dochodów od oficjalnego uposażenia.

   • DAKOTA

    Dla “roztargnionych” sędziów też.

   • slusarz

    Świetne. Tych co nam skręcili wyroki proponuję od dzisiaj nazywać „roztargnionymi”. Jest ich od groma. Były biedaczyska roztargnione i się pomyliły. Bieda w sędziowskiej profesji to jakaś epidemia.

   • Iga

    Szczególnie kiedy w grę wkracza wypasiony portfel prezesa spółdzielni.

   • Tytanik

    którego wpływy sięgały do tej pory aż do Trybunału (wykosił z ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wiele cennych dla spółdzielców przepisów) i Sądu Najwyższego (m. in. utrzymał zebrania przedstawicieli członków w tych spółdzielniach, które olały ustawowy termin zgłoszenia do KRS-u zmian statutowych uwzględniających zmiany wprowadzone nowelizacją usm. Zebranie przedstawicieli członków to organ, który zastępuje walne i jest tak samo skuteczny jak skorumpowane rady nadzorcze). Zobaczymy jak będzie teraz, bo wieść niesie, że Jankowski czaruje Rzecznika Praw Obywatelskich, żeby zaskarżył niektóre przepisy ostatniej nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

  • Moro

   Centralne Biuro Antykorupcyjne ma pełne ręce roboty. Coraz więcej tych złapanych na gorącym uczynku. Wystarczy zajrzeć do sieci. Nareszcie się ktoś poważnie się zabrał za tą polską namiętność, bo w naszym kraju nie rządził do tej pory rząd, tylko wszechobecna korupcja.
   Pomożemy budować nowe zakłady karne jak będzie trzeba. Ja się zgłaszam na wolontariusza. Jestem budowlańcem.

   • slusarz

    Sporo tych kandydatów do ujęcia na gorącym. Kolejnego proponujemy Schetynę, bo obiecuje sitwie, że zlikwiduje CBA. Chyba mu zmartwychwstanie tej agendy rządowej stanęło na drodze. Trzymali ją z Tuskiem w stanie śmierci klinicznej dla zachowania pozorów, że państwo jest praworządne bo ma odpowiednie służby i liczyli na to, że już się nie obudzi. Ale w Polsce ku ich zaskoczeniu powstała w nie tak dawno klinika co się nazywa Budzik.

 4. Petarda

  Przestępcy w togach – kompromitacja Narodu Polskiego
  – grasują bezkarnie.
  BO IM NA TO POZWALAMY.
  Nikt nie wychodzi na ulice?
  Nasi pracownicy, których Suweren utrzymuje i sowicie opłaca są Uzbrojeni w karabiny maszynowe z tłumikiem – immunitety. Obecnie z dodatkowych “zielonym światłem”.

  Czy powinniśmy wspierać P. Min. Z. Ziobro, który nic nie zrobił z naszymi ( ok. 30 ) dowodów na przestępcze orzeczenia “chuliganów z nadzwyczajnej kasty”?

 5. Kija

  Już niedługo.
  3 kwietnia br. wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym.
  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000005
  w niej art. 55 i inne bardzo niewygodne dla „roztargnionych” jurorów.
  a dla złupionych obywateli art. 89 i 115

Dodaj komentarz